bugün

genellikle cipralex ve xanax gibi bolca x harfi içeren ilaçlar kullanmak.
Her zaman iyi düşünmek..
iyi bir akp göt yalayıcısı olmak.
düzenli sex insanın özgüveni artıyor ve mutlu hissediyorsun.
herkes kendi için yaşar prensibine uymak.
yaşamın mucizevi bir armağan olduğuna inanamak.
cahil olmak.
kafaya bir şey takmamak.
Yalnız yaşamaktır.
bir öğretmenimiz 'salt mutluluk diye birşey yoktur, mutlu olduğumuz anlar vardır.' demişti. anın değerini bilmeli, tadına varabilmeli.
yaşamda olan şeyleri üstüne alınmamak.
çok düşünmemek.
hoşgörülü olmak.
iyi niyetli olmak ama saf olmamak.
Sizi üzecek potansiyeldeki insanları yanınıza yaklaştırmamak ve her ne kadar uğraşsanız da bu türlü insan bi iki tane gelip geçeceğinden geçiciliğini unutmayıp size karşı davranışlarında mantık aramamak zira bu insanlar genelde mantıksız tavırlar sergileyecektir. Oturup kafa patlatmayın olmuyor.
Ya hapla, ya da polyana salaklığıyla bu mümkündür. Kafa Ayık ve düşünebiliyorken imkansız.
yarın ölebileceğini bilerek yaşamak, hiç bir şeyi umursamamak, olumlu düşünmek ve istediğini yapmak. tabi her şeyin de bir sınırı var çok abartmamak lazım.
takmamak, takılmamak, pozitif olmak .
sır falan dedik de ben olaya kamikaze dalmak istiyorum.

genellikle ile sürekli arasında koskoca bir hint okyanusu ya da fuji dağı kadar fark vardır.

365 gün elimizde var diyelim. o 6 saati siktir et şimdi.

364 gün mutlu olmak genellikle mi mutlu olmaktır yoksa sürekli mi mutlu olmaktır?
genellikle mutlu olmaktır.
çünkü o geriye kalan 1 gün bile o koskoca 364 günlük mutluluğun afedersin amına koyabilir.

şimdi sır yoktur. ama illa bazı öneriler istiyorsanız veya tavsiyeler diyorsanız verilebilir.

öncellikle "ben mutluluk istiyorum" demek tamamiyle yanlıştır çünkü egosantrik bir cümledir.

cümleye "ben" diye başlayıp "birinci tekil şahıs aitlik eki" ile bitiyorsan o cümleden egositlik akıyordur.

o yüzden bencillik olmayacak başta. biraz sencil olun başlarda sonra zaten bencil olmanız gereken yerler gelecektir. şüphesiz.

para lazım mı? illa ki? huzursuzluk içinde para ister misin? bence evet isterim.

şu cümleyi kurabilecek milyonlarca insan bulurum:

"ferrari'nin içinde ağlamaya razıyım..."

neyse orayı geçin.

mutlu bir insan mı olmak istiyorsunuz o zaman sizi umursamayan insanları hayatınızdan çıkaracaksınız.
ne demişti moruk*: "size zaman ayırmayan birine kendinizi harcatmayın."

klasik önerilerden biri de "hobi edinin" önerisidir.

hayır o hobi dediğiniz şeyler sizi mutlu ediyorsa onları hayatınızın bir parçası yapın.
sadece hafta sonu gidilen hobi sizi sadece o hafta sonu mutlu eder.
o hobiyi her gün yapın. ki o hobi sizin bir parçanız olur.

yazı yazın. saçma da olsa yazın. ama yazın diyorsak da blog sayfası veya tumblr açın demiyoruz.
size kalsın o yazılar. çünkü yazmaktan mutlu olduğunuz bir yazıyı benim gibi biri "bizene amına koyayım" şeklinde tepki verip o yazıyı kötüler dolayısıyla siz de mutsuz olursunuz.

size mantıklı gelen şeyleri yapın. başkasına indeksli olmayın. arada sırada reductio ad absurdum moduna girin ve kullanın.

sır mı? gerçekten sürekli mutlu olabileceğinize inanıyorsanız uzaylılara da inanın.

mutluluğun mutlak değeri yoktur. mutluluk hep ortadadır. kimse hep mutlu değildir kimse de sürekli mutsuz değildir.
takmamak, takılmamak, pozitif olmak .
para para para.
gamsız olacaksın arkadaş.
gezerken, yağmurda, rüzgarda, karda
içimde güneşi yakar giderim;
ömrümü kaplayan karanlıklarda,
ben bir şimşek gibi çakar giderim.

varsın kovalasın gece gündüzü,
bahar içindeyim, düşünmem güzü;bana gülmese de hayatın yüzü,
ben ona gülerek bakar giderim.
m. faik ozansoy
kendin için yaşa, kendini sev, kendine değer ver, kendin için gez, kendin için güzel ol. yani; her şeyi kendin için yap, bir başkası için değil.
ve en önemlisi; mutlu olduğunu kimseye kanıtlamaya çalışma, böyle bir zorunluluğun yok. basit ve sade yaşa, minimallik huzurun ta kendisi çünkü.
genelde gamsız bir götveren olursanız mutlu olursunuz. götveren kısmı opsiyoneldir.
para, sağlık ve güzellik. sadece bu kadar.
Beklentileri en aza indirgeyerek, kendinizle barışık olmak.
Benim sırrım bu..
ve artık sır değil!
Gamsız ve bencil biri olmaktır. Yani ben olmak.