bugün

adından anlaşılacagı üzre genel bir cerrahi anlaşıyına sahiptir.fıktıktan,hemoroide kadar bir çok hastalıgın ameliyatını gercekleştirirler.
hariciye dalını icra eden.
Genelle başlayan genel ev ,genel tuvalet mekanların durumu düşünülünce hakkında çıkarımlarda bulunulabilecek ihtisas alanıdır.Ama tecavüz zorunluysa zevk alanlardanım diyorsanız buyrunuz.
en basit bir şikayetten bile yanına gitseniz konuyu mutlaka ameliyata bağlayan cerrah çeşidi. yaptıkları ameliyatlar öyle efsane filan olmaz yani en azından ben efsane bir apandisit ameliyatı görmedin çok zorlu filan ama yine de severiz genel cerrahları.
(bkz: kör cerrah)
ummumi cerrahtır. cerrahinin babasıdır. kutsal boşluk olarak adlandırılan karın, kafa, göğüs boşluklarını açmaya yetkileri vardır. Eskiden bütün operasyonları bu adamlar yaparlarmış. artık genelde batın yani karın operasyonlarıyla ilgilenmektedirler. meme, endokrin, hepatobiliyer, kolorekatal, gis olarak alt branşları vardır fakat ismindende analşılabileceği gibi fazla özelleşme doğalarına ruhlarına aykırıdır. adamlar genel cerrah sonuçta.
flep rotasyonu gerçekleştirebilirler. var mı öyle? hı? genel cerrah varsa bana bi yazsın da kesecekler beni :(
cerrahımı yiyin.
uludağ sözlükte bulunanlardan yardım isteyeceğimdir. mesajlarını dört gözle beklediklerim.
Milletin iğrenç iğrenç götleriyle uğraşan kutsal cerrahlardir. Yok kıl donmesi yok basur yok makat çatlağı..
bir meslektir. bu mesleğe mensup uludağ yazarlarından ısrarla mesaj beklemekteyim.
sen yıllarca okul oku, kafanda saç kalmasın demirel gibi ol, sonra da kazandığın unvan "genel" cerrah olsun.

yazık. çok yazık.......

gözümde elinde pıçakla oradan oraya koşan, "yeter amuğa goim, her işe ben mi goşacam" diye sızlanan bir loser canlandı.

af buyursunlar.
Adı üstünde genel cerrah oldukları için çoğu insanın bu arkadaşlarla yolu kesişir.
Bu yüzden iyi bir kuaför ve iyi bir dişçi hayatta nasıl vazgeçilmezse iyi bir genel cerrah da öyledir.
Bulun ve elinizden kaçırmayın.
Candır, canandır...
Beni hayata döndürendir.
Sevdiklerime kavuşturandır.
daha çok gastroenterolojiyi ilgilendiren hastalıkların ameliyatını yaparlar ama ihtiyaç halinde tüm ameliyatlara da girebilirler çünkü kesik açma, organ çıkarma vb. konularda diğer doktorların almadığı eğitimi almışlardır.
Genel olarak kesip biçmeyi seven doktor tanımı.