bugün

Sessizliktir.
bana geceleri içtiğim sigara daha bir dost gibi geliyor ondan olabilir.
karanlığı aydınlıktan daha fazla sevmekle paralellik gösterir.
yalnızlığın çığlıklarını bağıra bağıra duyduğun an geceler.
Sessizlik..
Bütün şehir anlamış gibi susuyor ya içimden tüm gün iç sesimin sayıkladığı "ulan bir susun bee" gerçekleşiyor. Daha huzur veren zaman dilimi yok benim için
düşünmeye ve hayal kurmaya daha yatkın olmasındandır, ayrıca kitap okumak için de iyi bir zamandır.
ilham perileri gece geliyor.
sorumluluklarından o an için gelen kurtulma hissi, ergen yazarlar da atlamış yıldızlar falan. la oğlum gece sizden herhangi bişey bekleyen insan yok toplum baskısından kurtulmuş başarızızlığınızı yüzünüze vuracak kimse olmadığından rahatsınız ayrıca bu insanlar pc ile evlenebilirler.
(bkz: her)
Yatağa uzanıp kendini , düşüncelerini dinleyebilmek .
insanlar uyuduktan sonra rahatçana oturup bir şeyler okuyabilme, düşünebilme, stres atabilme vb.
Sessiz sakin ve sahte yüzler yok oh mis ...
Sessiz ve sakin.
sessizliktir. yapmak zorunda olduklarınızı gündüz yaparsınız ve geceleri size bırakılan sessizlik akabinde kendinize ayıracağınız zaman kalır. gece güzeldir. çünkü içindeki sesleri dinlemesi ve susturması için şans verir insana.
gece insanlar uyur. tüm şehir uyumuş gibi hissedersin. bir tek sen varmışsın da dünya artık sana kalmış gibi olur. fakat bilirsin ki uyandırmaman gereken insanlar var. özgürlük yerine sorumluluk yükler işte bu. her an birinin seni göreceğini bilirsin, bu yüzden sende sessiz olmak zorunda kalıp içinden geçenleri dinlemek üzere kendini bu gidişe ortak edersin.
gece insanı insan yapan şeyleri gün yüzüne çıkarır. işte bu yüzden, iyi ki geceler var.
gece düşünmek için bire birdir.
insan bazı yanlışlarını da muhasebe edip tekrar etmeme kararlarını hep bu zaman diliminde alır.
kendimi bağzı şeylerin uyuyunca geçeceğine inandırdığım için hele birde kafam güzelse tadından yenmez gecelerin.
Kargaşadan arınıp, kendinle başbaşa kaldığın, hesaplaştığın, ara ara umutlar yeşerttiğin, , salt sana ait saatler olduğu için sevilir...
Sessizlik, karanlık hepimizin yorgun bedenlerine ve ruhlarına iyi gelir...
Usul usul tazeler bizi...
Gece sessizlik sakinlik......

Kendinle başbaşa kalırsın..

Her şeyi daha iyi anlarsın gece..
ışıkta sevişemiyonuz mu hayırdır?
Yıldızlar. Şehirde ışık kirliliğinden dolayı tadına varamadığımız gökyüzü. Bu ikisi geceye hayran olmak için yeterli.
Pigment moleküllerinin uyku saati olması.
yüreğimle baş başa kalıyorum. kimse onu eğip, bükemiyor.
Çocukların erken yatması,trafiğin olmaması, sessizlik...
Geceler yüreğin vatanı. (bkz: yaşım çocuk)
yaratıcılıktan dolayı.

gündüz nereye gidiyor bu yaratıcılık diyorum bazen.

gece beynimin içi roman gibi dolu olurken, gündüzleri sait faik hikayesi bile yazamayacak kadar boş oluyor.