bugün

“aşk ilk yatakta biter.”
-üniversitede bir hocam söylemişti.
'' kalabalığın içerisinde, kadife bir yastığın üzerinde oturmaktansa, tek başıma bir balkabağının üzerinde oturmayı tercih ederim ''.

(bkz: henry david thoreau)
Can Yücel'in dediği gibi:
"Belirsizlik olan hiçbir yerde durmayın.
Çünkü sevgi nettir. Gelmek isteyen gelir, anlayan anlar, seven hissettirir. Yanınızda olmak isteyen mutlaka bir yolunu bulur."
https://www.youtube.com/shorts/4Owo8j4u8XU

doğru-yanlış, haklı-haksız tartışılır.
psikolojinin ezber bozan babası olan sigmund freud'un, insan ilişkilerinde çarpıcı bir tespite dayanan şapka çıkartılacak ve ders kitaplarında yazması gereken işte o müthiş sözü;

“insanlar sizi eskisi gibi kullanamadıklarında, değiştiğinizi söylerler...”
'' çocuklarımızın canavarlardan korkmamasının sebebi olmadıklarını düşünmeleri değildir. onlar canavarların olduğunu bilirler. korkmazlar çünkü canavarların yenilebileceğini de bilirler ''.

(bkz: gilbert keith chesterton)
Bu dünyada üç şeye inanmayin,
eros'a, erospuya, erospunun çocuğuna.
Ne günlerdi geldi geçti gitti bitti.
29 yaşımı bitirmeme ramak kaldı sözlük. Seninle bahar yelinin ruhuma ruhuma estiği gençlik dönemlerimde tanıştık, çiçeklerden laleleri sevdiğim sırtımda derin ihanet izlerini taşıdığım ama yine de gülümsemeyi başarabildiğim o olgunluk dönemine girdiğimde eski bir dostu selamlamak için geldim buraya.
Bu arada ne mi oldu?
Herkes yuva kurdu ben bekar kaldım.
Meslektaşlarım zengin oldu hala borçluyum.
Aşkı unuttum, birinin gözlerinin içinde erimek ne demek bilmiyorum bile.
Bu dünyadan geçtim sözlük.
inancım olmasa çoktan ölümü dilerdim.
Gülümseyişimde kabulleniş var artık her şeyi.
Derin sularda sırt üstü Uzanıyorum.
pişman olmak istemiyorum. eğreltilik istemiyorum. ben neden bunu yapıyorum diye düşününmeyi asla istemiyorum. aptallık istemiyorum. bir şey istiyorsam o düzgün olmalı.
bir yanım devlet devirir bir yanım kendine yenilir.
'' bütün kazandıklarımızı bir gün ölüme teslim etmek üzere elimizde bulunduruyoruz ''

(bkz: arthur schopenhauer)
¡No Pasaran!
(bkz: Dolores ibarruri)
görsel
Bir vatan haini sözü.