bugün

"Bir insana yüzde yüz güvenmekle yüzde doksan dokuz güvenmek arasında dağlar kadar fark vardı. Çünkü eksilen yüzde birin nerede eksildiğini bilemezdin ve dünyanın bütün kazıkları o küçük 'bir'in içine saklanabilirdi. "
Levent üzümcü ve vince vaughn'ın aşırı benzerliği.
Sözlük yazarlarının çoğu buraya vakit öldürmek için geliyorlar, bilgi edinmek için değil.

Mesela benim burada olma sebebim farklı görüşler aramak.
Aradığımıda buluyorum evet ve ona göre hareket ediyorum.

Uludağ sözlüğe, moderatörlere, zall dostuma, ve siz sevgili yazarlara çok teşekkür ediyorum.
Komünistler paraya daha düşkündür...

Not:sikeyim komünistleri.
liseli öğrencilerin %80'i samsung telefon kullanıyor.
Kızlara iphone dağıtılıyor.
Scooby doo,aslında bize gerçek canavarların insanlar olduğunu öğretmeye çalışıyordu.
hayatta hep yalnızız be sahip çıkanımız bile yok.
erdoğan da bir insan türüymüş. yada değil bilemem.
sen rabb'ine ask'la baglan ki butun sıkıntıların ask'a donussun.
kızların efendi adam yerine piç erkek tercihinin sebebi, kadınlardaki aidiyet hissidir. taaa 1920 lerde demiş ki :

bazı kadınlar itaat ruhunu o kadar geniş bir şekilde içlerinde taşır ki, özellikle aradıkları erkek tipi hükmetme hırsıyla dolu, kaba ve hoyrat karakterlidir.

sevgili erkek kardeşlerime acizane tavsiyem, efendi olun. kızlar bize kalsın.
Türkiyede futbolcuya verilen önem.
Örnek olarak şunu söyleyeyim. Turkiyeye gelmiş futbolcunun twitter da takipçisi inanılmaz artıyor ama diğer spor branşlarında bu olmuyor. Pero antic geldi fenerbahceye takipçisi 17 bin gibi bisey böyle bi adam futbolcu olsa milyonlar takip ediyordu şu an türkiye de.
türkiye cumhuriyeti elelebet payidar kalacaktır.
Bazen içine birkaç sıkıntı otururya yanma buna, ne geçmişin acısından nede geleceğin korkusundan yaşamayı bırakma, rahatla bir gün gerçekten gelir bu hayatta..
Türkçe pop müzik şarkılarda %90 arka plandaki melodi berbattır. Sadece saçma sözlerle oluşturulan kafiyeyi ritime uydurunca dinlenecek(!) bir şarkı oluşur.
`https://www.youtube.com/watch?v=MAE-UW2WSAo`
Havalar sogudu.
Uzun bir tartışma her iki tarafında haksız olduğunun delilidir.
En ilginç insanlar, ilginç olmaktan kaçınmak için yaptıkları onca şey işe yaramamış olanlardan çıkıyor.
Tam bir malım. Tşk.
Akıl, üretkenliğin önündeki en büyük engel.
iyi adamlar yalnizliktan ölüyor.
iyi kadinlar ise kötü adamların penceresinden gökyüzüne bakarken...
Herhangi bir işte, bir eserde öncelikle "zeka" konuşuluyorsa, sadece çok zeki olmayanlara zekice görünecek bir seviyede oluyor o genellikle.
Bir şeyin sadesi güzel değilse Hindistan cevizlisi de güzel değildir.
aşırı dışa dönük insan kendinin daniskasıdır.