bugün

Yarabandı sevdiğin için kendini kesmemelisin.
ananı sikeyim olimpiyakos.
Önceden sevginin her şeyin üstesinden gelebileceğine inanırdım. Sonra anladım ki sevdiğiniz insanın size karşı anlayışı, saygısı ve sadakati yoksa istediğiniz kadar sevginizden delirin. Üstesinden gelemezsiniz.
Sinsilikle karışık onca bakışın altına sıkışan armağandı içtenlik,
Saf ve berrak bir edaydı beklenti,
Farkına geç de olsa vardım. Sagopa kajmer, proportions karabiber duası 2'den
görsel
Bıldırki hurmalar götümü tırmalar hadi al çevir.
"inkar etmek boşuna, yokluğun var, varliğin yok.. Aklımdan çıkmaman güzel, ama hep böyle olmaz; Hiç gelmezsen, hep özleyemem ki." - C.Yılmaz
Mesafeli olmanın en iyi yanı budur;
Kararlarını sorgulayamazlar.
Düşüncelerini yargılayamazlar.
Ve sen izin vermedikçe,
Hayatına dahil olamazlar.
(bkz: Can Yücel)
"birine tüm geçmişini anlatmak, ona seni seviyorum demekten daha zordur aslında. bazıları bunu yapar. sevdiğini söyleyemez belki ama alır tüm geçmişini avucuna bırakır."
" There is always hope!-Gandalf " Uzun bir süre Whatsapp sloganı yaptığım sözdür iyi geceler
"insanlar onlar için ne yaptığınızı anlamazlar, ta ki siz yapmayı bırakana kadar."
yaşamak solumak değil, davranmaktır; organlarımızı, duygularımızı, yetilerimizi, bizi varlığımızın bilincine vardıran, kendimizin tüm parçalarını kullanmaktır. en çok yaşamış olan insan en çok yıl saymış olan değil, yaşamı en çok hissetmiş olandır.

jean jacques rousseau, emile
Şimdilik güzel günler görene kadar körüm.
Bir hatır, iki hatır üçüncüde vur yatır.
görsel
Cefasını sen sefasını başkası çeker demiş büyüklerimiz. Ne güzel de demiş.
insanoğlu tuhaftır
her bir lafı kaldırmaz.
ibne dersin kızar da
sikersin aldırmaz.
--neyzen tevfik--
hava soğuk, bulutlar uzak,
demek ki bugün de içimizi çay ısıtacak.
açıklama yapınca büyüsü bozulan sözler gibi, tanıdıkça gözünde küçülen insanlar da vardır.
Hikayenin sonunda hepimiz ölüyoruz.
söylenecek söz kalmıyor, karetta karettalar kanatlanamadıkça...
Hayat bir işgence şarap bir eğlence moruk.
görsel
Dövüş ustası olanlar öfkelenmezler, kazanma ustası olanlar korkmazlar, akıllılar dövüşmeden kazanır, cahiller kazanmak için dövüşür.

sun tzu
“Karşılaştığınız her yabancının görünmeyen bir sakatlığı olduğunu, tesellisi mümkün olmayan mahrem bir yas tuttuğunu ya da dışarıdan fark edilemeyen bir krizin ortasında olduğunu farz edin.”