bugün

Aniden gıcırdayan bir yatak değildir.
Gece gece korkutandir. Hakikaten o nedir ya.aldigim nefesten korkuyorum bu sesi bi duyuyorum karanlikta butun.uyku kaciyor.
tüplüyse demek ki.
tüplü fakir televizyonudur. benim lcd televizyonumdan çıt çıkmıyor bütün gece. gece yerine geceleyin yazan adam fakirdir, televizyonu da tüplüdür zaten. lcd ya da led televizyonu olan adamın ağzından 'geceleyin' diye bir kelime çıkar mı hiç? fakir fakir işler. sinirlendim.
Tüplü televizyondur.
(bkz: Üç harfliler)
psyhedelic varlıkların şeyettiğine delalet eder.
Geceleri ayık, sabahları bayık olmamızı sağlayan televizyonlardı(r).
Televizyon bağımlılığının belirtisidir.
(bkz: Coach potato)
Çok ısınmıştır tüpü televizyonun.
bizim evdeki eski televizyonun sık sık yaptığı şey .
tüplü televizyon dönemlerinin unutulmazlarındandır.

hani genelde böyle uyku ile uyanıklık arasında gidip geldiğiniz,

yatağın içinde bir sağa bir sola döndüğünüz anda bir "çıt" sesi gelir televizyondan.

hafif bir irkilme yaratır.

uykunuz kaçar.

"ulan madem uykum kaçtı gidip şu bizim oğlanı bir işeteyim bari" deyip tuvalete gidersiniz.

sonra geri gelip yatınca uyku da tutmaz.

kalkıp mutfağa gidersiniz, mutfak balkonunun camından dışarıdaki sessizliğe bir bakış atarsınız.

sonra da yatağa giderken hafiften bir poponuzu kaşıyıp yatağa girersiniz.
(bkz: genleşme)

televizyon, perde, mobilyalar, parkeler her şey bu gruba girebilir. tırstıttırır.
genelde sebebi degausstur.

manyetik alan birikimi yüzünden eski televizyonlarda elektronlarin sapmasi sonucu olusan görüntü kaymasini engellemek icin kullanilan bir bobindir degauss. cok isindigi icin de, televizyon kapatildigi halde manyetik alanlar olusur (statik yüklenme).

daha anlasilacak bir dilde anlatacak olursak; televizyonlar da yüksek gerilimle calistiklari icin, kapaninca yüklenen enerjinin azalmasindan kaynaklaniyor, tevizyonu acinca da aynisi söz konusudur.

geceleyin yatmadan bi saat öncesinde kapatildigi taktirde, citirti sesi de rahatsiz etmez.
aniden çalışmaya başlayan buzdolabına iş atıyordur.
küçükken en aksiyon yaşatan olayların başında gelirdi. gecenin sessizliğinde duyulan o ses bir telaşa, bir hayal dünyasına, bir maceraya ve sonrasında tabiki bir korkuya sebep olurdu. işte bunların toplamı buna da eşitti o zamanlar. ulan televizyon. neler yaşattın bana...
sadece tüplü televizyondan değil. bütün elektronik aletlerlerden böyle sesler gelir. genleşmedir genleşme.
akıl alır.alta sıçırtır.bunun bir de oda spreyi versiyonu vardır ki tam karanlıkta odaya girmek üzereyken pısstt yaptı mı 5 vakit namaza başlatır.
tam siper yapın ne olur ne olmaz.
salonda yatan misafirlerin altına sıçırtmasına neden tüplü televizyondur.
Korku verir. Evet.