bugün

gündüz sarhoşların artacağı kadın ve çoçukların hayli rahatsız olaylar yaşayacağı haberide ardından gelir bu yasakla ne amaçlanmıştır anlamak mümkün değil... olmayana iman verilmez içmek isteyen durdurulmaz .
alkol torbacılarını yaratacak olan yasa.
http://www.youtube.com/watch?v=83R4pFJBfx0

o yasak bu yasak.
yasak yaparlarsa o içki satışları 1 iken 4 olacak, uzakta aramaya gerek yok tarihe bakalım hangi yasak amacına ulaşmış.
21. yüzyılın en saçma yasağıdır. her yasak kendi kaçağını yaratır. tekel alkol satar devlet vergi alır. kaçakçılardan ne alacağı meçhuldur. aslında hepimizi bildiği bir şeyi alacaklardır fakat onu da yazamıyoruz yassaak sayım yasssaak!
ömer hayyam ve can yücel yaşasaydı, sanıyorum ki en güzel sözleri söyleyebilirlerdi.
aynı alkole 24 yaş sınırı gibi patlayacak yasaktır.
kanaatimce bir insan her zaman rasyonel düşünmelidir. dolayısıyla bir ideolojiye mensupken bile ideolojinin teorisini ve pratikte o ideolojiyi uygulayanların yaptıklarını mutlaka eleştirebilmeli, savunucu değil eleştiren olmalıdır ki insan zekası şahlansın.

iktidara yapılan eleştirileri, sen zaten eleştiriyorsun, sen zaten muhalifsin, amacın iktidarımızı yıpratmak gibi manasız argümanlarla bertaraf etmek yerine iktidara oy verilmiş bile olsa iktidarın yanlışlarını eleştirmek gerekir. bu manalı ve rasyonel tutum koşulsuz şartsız muhalifler bakımından da geçerli olmalıdır. onlar da iktidarın her yaptığını eleştirmek yerine, bir kampa girmek yerine her eylemi ve işlemi rasyonel bir bakış açısıyla değerlendirilmeli ve olumlu olumsuz manalı eleştirilerde bulunmalıdırlar. zeka ve insanın kendini geliştirmesi/ilerlemesi bakımından sadece politik sahada değil, her alanda insan "rasyonel" yöntemle hareket etmeli, ideoloji benimsemek yerine "rasyonalizmi" benimsemelidir. bu yapılırsa işte o zaman insan zeki olur, o beyin de değerli bir beyin olur.

şuraya geleceğim: ben kemalist veya akp 'nin muhalifi olarak asla kendimi tanımlamadım.hatta akp 'yi desteklediğim bir çok husus da oldu(mesela kürt açılımı,ekonomi politikası, vs.) ve hatta bir dahaki seçimde akp'ye oy verebilme ihtimalim de yüksektir. her alanda olduğu gibi politikada da rasyonel düşünmeye çalıştım ve çalışıyorum. buna göre bana hiç kimse saat onda yapılan içki yasağının mantığını açıklayamaz. bu yapılan başkalarının hayatına doğrudan müdahaledir, doğru değildir. demokratik bir ülkeye asla yakışmaz. haydi böyle bir yasak gelecek diyelim. insan bunun sebebini de açıklamaz mı? en azından tasarı halindeyken taslak toplumu bilgilendirmez, meseleyi tartışmaya açmaz mı? böyle ben yaptım olducu bir mantık mı yakışıyor bu ülkeye? ülke böyle mi yönetilmelidir. siz içki kullanmıyor olabilirsiniz; ama elbette belli regülasyonlar altında içki içen insanlara da saygı duyacaksınız. sürekli zam yapıp insanlara dolaylı baskılar yapmayacaksınız, böyle saçma sapan yasaklarla insanların hayatına, geniş anlamda ideolojilerine müdahale etmeyeceksiniz. sizin iktidar olmanız bunları yapabileceğiniz manasına asla gelemez. anayasa' nın beşinci maddesinin de belirttiği gibi devlet, bireyin kendini maddi ve manevi anlamda gerçekleştirmesi için gerekli önlemleri almakla ve engelleri kaldırmakla yükümlüdür, o halde devlet bireyin kendini gerçekleştirmesi bakımından engel koymak yerine, engelleri kaldırmakla "yükümlüdür."

sonuç olarak mesele sadece içki meselesi değildir. bu bir zihniyet meselesidir. insanlar bile biribirlerinin yaşam tarzına saygı duyması gerekirken, objektif olması gereken devlet bunu anayasal bir yükümlülük olarak evleviyetle yerine getirmelidir. herkes elini vicdanına koymalı ve bu zihniyeti mutlaka eleştirmelidir. rasyonel akp'li arkadaşlardan da böyle bir tutum beklerim.
Sarı öküz'ün hikayesine dönmesi muhtemel olaydır. içenler, içmeyenler her b*ka taviz verdiği sürece daha çok şey kaybedebileceğimizin göstergesi müsibettir.
biraz haklı biraz haksızdır. alkolikler zula yapar öğrencilerin zaten buzdolabı var. olan canı sıkılıp içmek isteyene olur.
Toplum tabularını nasıl kullanırız
? Düşünen kesimle koyun kesimi nasıl çatışma içine sokarız? nasıl antilaik sağ bi görüş hissiyatı uyandırırız? Gündemi değiştiririz ? Dini değerleri nasıl sömürürüz ?
Mantığının eseridir.
Rüşvet ve karaborsa olayları artınca geri kalkacak uygulamadır.
saat itibariyle 24 mayıs'a girdiğimiz şu dakikalarda meclisten geçen tasarıyla saat 22-00 ve 06-00 arasında alkol satışı yasaklanmış.

izmirli laik teyze haklı çıktı.
selametle.
olmayan yasaktır. olmuş mu lan? şimdi gidip stok yapmak lazım.

http://www.aksam.com.tr/s...00600-yasagi/haber-208952

evet çocuklar,barlarda biber gazı nasıl kullanılır bakınız yasa tasarısı.
alkol satışının toptan yasaklanmasına zemin hazırlayan yasaktır.
sofular haram demiş bu aşkın şarabına,
ben doldurur ben içerim günah benim kime ne?

kul nesimi
(bkz: erdoğan kaybetti bölge ve türkiye kazandı)
barlarda publarda gece klüplerinde yasak değil öncelikle. geceleri sokakta içki içmeye de özgürlük demem ben.

benim ablam 8-9 sene önce o parktan geçmemek için bir durak önce iniyordu otobüsten her akşam. nedeni de orada her gece içen şerefsizlerdi. şimdi biz taşındık başkalarının ablası kız kardeşi dolaşmak zorunda o parkın etrafından. o puştların içki içmesi özgürlük de o parklarda akşamları yürümek özgürlük değil mi? akşamları gidip parkta oturmaktan bahsetmiyorum bile.

derseniz ki çözüm yasaklamak mı kolluk kuvvetleri var onca. teoride kulağa çok hoş gelir başta. ama adamların gözle görülür bir suçu yok ki ortada. adamlar içki içiyor parkta. kurunun yanında yaş da yanmaz mı derseniz eğer doğru yanar ancak bence makuldür şu ölçüde. ben de içki kullanıyorum ancak içkiyi korumam şöyle özgürlük böyle demokrasi demem. o zaman kokain de serbest olsun. devletin görevlerinden biridir vatandaşını korumak.

bunun dışında pekala bu ağzıyla içmeyen puştlar içkisini daha önceden alıp yine aynı terbiyesizlikleri yapabilir mi evet yapabilir. o zaman kardeşim sen de al içkini daha önce.

ha diyorsan ki akp ne yaparsa ben muhalifim. yolun açık olsun. halkın gözünde böyle yer et. sürekli halkı suçla akp ye oy vermeye siz devam edin diye çemkir. bu kadar yukardan bakarsan halka olacağı budur tamamen. solcusun çünkü sorsak "sola daha yakın hissediyorum kendimi" dersin. aferim süper ama temelden yanlış anlamışsın sağı solu.
çok değil, yarın bir gün buna ilaveten; sabah 6 ile gece 22 arasına da alkol satış yasağını koyuverecektir. amaç sabah ezanına alkolsüz giriş yapmaksa, içecek insan onun stoğunu önceden de yapar, olmadı sabah uyanınca içer, tıkanana tıksırana kadar içer. *
(bkz: ılımlı islam)

bunu siklemeyecekler için de (bkz: kaynayan suya atılan kurbağa).
recep tayyip erdoğan'ın, ak parti'yi kurduğu yıllarda verdiği bir demeç, "içki ülke genelinde yasaklanmalı" idi.

tabi yaşı yetmeyen liseli kardeşlerimiz o günleri hatırlamıyor olabilirler. ama bu adamın, daha partisini kurarken söylediği bir cümle bu. inanmayanlar araştırabilir. o yüzden şaşırmamak gerek, adam 12 yıl önce söylemişti zaten bunu.

tanım: rte ve dalkavuklarının son bombasıdır. eğer içkiyi yasaklarlarsa, içkiden gelen vergiyi diğer şeylere bindirecekler demektir. bu hayatın pahalılığına efkarlanıp içemeyeceğimiz günler gelecek.
(#19808002)
bira çözmeye gideceğimizin habercisi.
akşam 21:59'da üzüntüye, sabah 5:59'da sevince yol açacak yasaktır. boktandır.
aslında bı bakımdan ıyı bır yasak.gece alkollu arac kullanımından dolayı bır suru ınsan can verıyor.bu uygulamayla bunun onune gecılmıs olacaktır.
paranoyakların dini ölçüler ile dayatıldığını sandığı fakat fevkalade gerekli güvenlik önlemidir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar