bugün

yalnız ve efkarlı geçen 365 gecenin tek üfürüklük özetidir. Yeni yılın sözlük adına yakılan ilk sigarasıdır aynı zamanda. Bu entry de yalnız ve uykusuz bir adama yakışır ancak.
an itibari ile yarılanan sigaradır.
yeni yılın ilk sigarasıdır.
gece 3 ün vazgeçilmez eğlencesi. sabirla anın gelmesini bekliyoruz.
sözlük için yaklaşan gece yarısı molasıdır. sabırsızlıkla beklemekteyiz, gece 3 demek sigara demek.
vakti yaklaşan sigaradır.
paha biçilmez.
ölmeden yapılacak 100 şey arasına tartışmasız girendir. her sözlük yazarının hayatında bir kere bile olsa yapmasını tavsiye ederim, bu keyfi bizimle bir kere de olsa yaşayın.
her gece keyifle içilen sigaradır. bu saatte yalnız olmadığınızı bilmeniz de ayrı bir keyiftir.
yaklaşmakta olan bir göktaşı gibi heyecan verici. takriben 20 dakika sonra hedefe varmış olacak ve her yer mars gibi kızıl bir gezegene dönüşecek. nasıl fenomenleştiriyorum ama mereti, tebrik ediyorum kendimi.
bir haz vermeyen sigaradır. sigara yakmak için saat mi tutulurmuş.
Şarkı; Senin derdin hiç bitmiyor dünya
sigara; Winston
duman; ben!
Yine aşkımı hatırladım sözlük. Nasıl mutluydum amk. Nasıl bitti lan.
Geceleri sahil boyu yanyana dolaşıpta "ellerim üşüdü" dediğinde eline dokunamamak, yaklaşamamak bile nefesine.. elinde gitarın bir türkü patlattığında derinden, gözlerinde kaybolmak.. bakamadan, bi saniye göremeden.
Güzeldi be...
Sonsuza kadar şarkı söyleyeceğimize söz vermiştik. Neden söz verdiğimizi bilmiyorum. Tutmalımıydık bilmiyorum. Tutamadık, ben tutuldum sadece...
Gerisi acı.
olsun...Bana ihanet etmiş olsanda, çocukluk arkadaşım, ev arkadaşım, dostumla fingirdediğini öğrenmiş olsamda, beni satmış olsan da unutmadım... unutamadım.. ihaneti ve aşkı! öfkeyi ve sevgiyi, mutluluğu ve kederi! topunun amk! topunuzun amk!
kim virane kim deli divane,
olur onu bilmem yak bir tane!

(bkz: ben ve şarkılar)
gece gece yemek yemeye sebep olan sigara. aç karna gitmiyor meret.
içilmesine 41 dakika kalan sigara dalıdır.
içilmesine 37 dakika kalan sigaradır. ancak bünyenin istemesinden mütevellit önceden bir tane yakılmıştır.
hande yener den dön bana şarkısı eşliğinde miller dan kalma hafif hoşlukla yakılacak sigaradır.

--spoiler--
dön bana, yapma zorlama.

'birini yeniden tanıyıp, boşuna alışıp sevmeye değmez...'
--spoiler--
yanında sert kahve yoksa koca bir hiç olan sigaradır....
son duble votka eşliğinde iyi gider.

(bkz: ekşi sözlük 90 lar özel radyo yayını)
hedeflenen şarkı eşliğinde efkarla ateşlenen sigaradır. kimsenin tekelinde olmayan bir başlıktır, herkes istediği şarkıyla istediği şekilde sigarasını içer, entrysini girer buraya. birileri kalkıp artist artist entry giriyor, sonra siliyor felan fıstık. bakın belli tiplere sesleniyorum: bu başlığa bir daha entry yazarsanız adam değilsiniz, adam olanlar ve gerçekten bir şeyler paylaşmak isteyenler yazsın buraya. egosu şişmiş çoluk çocuk buraya yazmasın, yazıyorsa da delikanlı olsun silmesin. o vatandaş ve o'nun gibi düşünenler de bu lafları kursağına kadar üzerine alsın. siz kimsiniz oğlum, kerametiniz nedir, adamı hasta etmeyin! sizinle mi geldi bu başlık buraya, neyse. adam olan yazsın buraya hakkaten, ben tek başıma sigaramı içerim, tek başıma yazarım gerekirse bu başlığa.
ne yakıcıdır o, ne boğazda düğümlenir o.
ne için ateşlendiğine bağlı olarak alınan zevk değişir, mutluluk, bağımlılık, insanlara değer verdiğin zaman bir kere daha yanılmak, alkol üstüne son sigara, anlamlı sigaradır kısacası.
bu gece farkında olmadan dahil olduğum gelenektir. diğer sigaralardan hiç bir farkı yoktur.
çoktan bitmiş , 2.si ateşlenmek üzeredir.
su içme hissi uyandırır.