bugün

üniversite değil lisenin devamı olarak kabul edilebilecek okul. lan yine de şükür demeye çalışıyoruz.
bünyesindeki meslek yüksekokullarının bir kısmını kapatmakta geri kalanları ise belli bölgelerde toplamaktadır.
kendisinden nefret ettiren üniversitedir. artık buradan sadece mezun olmaya bakıyorum, sadece diplomamı aldıktan sonra siktir olup gitmeye bakıyorum. benim hayatıma zerre kadar birşey katmadı çünkü.

hayatımda en değer verdiğim insanlardan birini yine elimden almak üzere. artık bu ankara'dan da gazi'den de acayip nefret ediyorum.
amele yatağıdır.
tek avantajı ankara'da olmasıdır. yani başkentte olmasıdır. eğer ankara başkent olmasaydı ne bu okul adam olurdu ne de ankara adam olurdu. birisi basit bir üniversite olmaktan, diğeri ise herhangi bir anadolu kasabası olmaktan öteye gidemezdi.
lise ortamından farkı olmayan üniversitedir. ahahaha. güldürmüştür.

"tüm öğrencilerimize başarılar dileriz, dekan" yazılı pankart ile şahsımı yarım yarım yarmıştır. nasıl bir amatör ruh lan bu. ya "dilerim" yazarsın oraya, ya da "dekanlık" diye düzeltirsin. gerçi onu kim akıl edecek.. daha makûl olanı ikincisidir. ayrıca daha trajikomik olan ise bunu yazanın bölümünün türkçe öğretmenliği olması.

sınıfların yıla göre 1-2-3-4 şeklinde numara ve a-b-c-d gibisinden şube aldığını öğrendiğimde ise sandalyeden düşmemek için kendimi zor tuttum.

--spoiler--

şimdi ise 4-b sınıfından aycan'ı onur belgesi ve mezuniyet diplomasını almak üzere sahneye davet ediyoruz.

--spoiler--

evet, aynen bunun gibisinden bir cümle sarf edildi mezuniyet törenlerinde!

ayrıca bir de reisleri var. mezuniyet töreninin ortasında, evet, tam ortasında, "en büyük reis, bizim reis" gibisinden sloganlar atılmasına mı güleyim, yoksa okul reisi denen adamın sırası geldiğinde amsalak çığlıkların ardından gelen "umur başkan bozkurt çek" sloganının ardından söz konusu kişinin böylesine ciddi olması gereken ve bütün akademik kadronun orada bulunduğu bir etkinlikte talebe cevap vererek bir defa değil, hem de iki defa bozkurt işareti yapmasına mı güleyim bunu da bilemedim.

bir de değinmemek olmaz, reisi mezuniyetten sonra 10 kişi tutup havaya atıyor, ardından da suyla ıslıyor. lan oğlum, nasıl amsalaklarsınız, biz onu ilkokulda yapardık lan! ahahaha!

türbanlı bayan öğrencilerin diplomasını veren erkek hocalarına mı dokunmamalarına, yoksa türbanlı bayan öğretmenin erkek öğrencilerine diplomalarını verirken mi dokunmamasına güleyim bunu da bilemedim. bir başka bilemediğim şey ise az önce sözünü ettiğim eylemler gerçekleşirken fotoğraf çekildiği anda etkileşimin, yani temasın diplomanın bir ucunun öğretmen; diğer ucunun da öğrenci tarafından tutulması şeklinde olmasına gülüp gülmemem gerektiği..

bir başka yarıldığım şey ise basketbol potalarının başındaki görüntüyü en son lisede görmüş olmam; herkesin doluşup sokak basketbolu gibisinden bir şey oynaması ve kimin elinin kimin cebinde olduğunun belli olmayıp karmaşık bir ortamın olması.

bir de değinmek gerek. kızların güzellik ortalaması o kadar düşük ki, azıcık güzel olan kız kendini matah bir bok sanıp milano'da catwalk yapıyormuş gibi tavırlara bürünüyor. ahahaha, komiksiniz amk, tek kelime komiksiniz. ayrıca ayı götü kadar kocaman gözlükleriniz ve de kemik gözlükleriniz bir tarafınıza girsin; alenen gözüme tecavüz ediyorsunuz!

ac/dc tişörtüyle girdiğim ve dayak yemeden çıktığım için ulu tengri'ye teşekkürlerimi sunduğum bu günün benim için en zirve noktası ise mezuniyet törenine katılıp diplomasını alan insancıklardan birine yaptığım şu espriydi:

--spoiler--
"şimdi sizin lise-8 mi bitmiş oluyor?"
--spoiler--

ahahahahaha.
Üniversiteden çok lise gibidir. tabi fakülteden fakülteye değişir benim fakültemin yeri berbat merkez kampüste değil orası daha canlı mekan diyolar pek inanmasam da deniyor en azından. takılıyoruz işte modundaki üniversitedir ama memnunuz güzel üniversite neticede. yemekhanesi güzel ve ucuz. tadını çıkarmaya bakın.
Türkiye'nin en iyi üniversitelerindendir eğitim fakültesi en iyisidir zaten. Ama sürekli millette bir kötülemessem ölürüm hastalığı yaratmış olsa gerek. Genellikle yazılanların ve söylenenlerin doğru olmadığı okulumdur.
Kurtçuk dolu üniversite. Fen ve edebiyat Fakültesinde (bkz: roboski katliamı)na ithafen ölen katırlara baş sağlığı dileriz demeleriyle insanlıktan ne kadar uzaklaştıklarını göstermişlerdir. Allah ıslah etsin bu okumuş cahilleri.
çocukluğumun ve ilk gençlik çağımın geçtiği samimi üniversitedir.
aşağı yukarı 6 yaşımdan beri merkez kampüsünde geçmiştir ömrüm. konser salonu olsun mimar kemalettin salonu olsun izlediğim veya sahnede olduğum onlarca ilkokul ve ortaokul gösterisi,sünnet düğünüm ile birlikte ortaokul mezuniyet baloma ev sahipliği yaparak şahsıma enteresan duygular ve iki unutamayacağım gece yaşatan gazi kültür merkezi, rektörlük binasının karşısında bulunan küçük sevimli poliklinikte geçen onca gece,aynı rektörlük binasının önünde yayılıp çimlere uzandığım çocukluğumu koşa koşa yaşadığım şelale,teknik eğitimin arkasındaki ilk keşfettiğimde hayran kaldığım,ördekleri ve küçük tahta köprüsüyle çocukluk rüyalarımı süsleyen bahçe olsun... unutamayacağım günlerim geçmiştir. duygulandırmıştır,an itibariyle.
(bkz: mümtaz er türköne)
nerde gerizekalı,nerde moron var,almış toplamış buraya almışlar.
nefret ettiğim okulumdur. bir okul herşeyi bu kadar bok etmek zorunda mıdır ya ?
Aşığı olduğum üniversitem.
Siyasi kimligi yeni yeni olusmaya baslayan ve oss puani vasata yakin bebelerin egitim aldiklarini zannettikleri ikinci sinif egitim kurumu.
ismi yeter diyebileceğimiz üniversitelerden bir tanesidir .
ülkenin ideolojik anlamda enteresan mekanlarından biridir.

bundan 7-8 sene önce, bu arkadaşların beşevler tarafındaki kampüslerine gittim bahar şenliği için. öyle ortalık yerde sik gibi dururken birden bi' gürültü koptu.
"çekilin! çekilin! çekilin!"
bu söylendiği gibi, kalabalık öyle bir dağıldı ki, sanırsın hz. musa gelen. kızıldeniz misali yarıldık. aşağı yukarı 8-10 kişilik, son model keko, hafif şişman, esmer, köse, çingene kılıklı tipler. arkadaşa dedim kim lan bu dingil. dedi ki,

"reis o."

dedim vay babayın şarap çanağına işeyeyim. ben gidiyorum abi bu ne lan. daha da gitmedim o okula. intibası bende pek iyi değil malesef. reisinizi yiyim sizin.
tıp kazansan gitmeyeceksin bu iğrenç okula.
Ankara'nın eğitim anlamında çok da ileri düzeyde olmayan üniversitesidir. Yüksek lisansa başlama konusunda beni hala suphelerimden arindiramamistir.

edit: eksi veren arkadaşım beni suphelerimden arindirmak için bişeyler yapaydın da faydan dokunaydi keşke.
tercih edilmemesi gerekilen üniversite.
ben son anda dönmüştüm o hatadan.
faşist yuvası.
teknik okullardaki laboratuvarların mühendislik laboratuvarlarına bin bastığı,
internet sayfasının yöneten dingilin (kimse artık allah belasını versin) hiç bir işi doğru düzgün yapmayışı,
öğrenci işlerinin hiç bir işe bakmaması,
bozulan yemekhane kartının yeniden çıkması 2 hafta sürmesi gerekirken minimum 1ay sürmesi,
öğrencisine her türlü kazık atan ya da fırsat kollayan bir yönetimi,
kendine müslüman müthiş hocaları (elektrik-elektronikteki Timur Aydemir hariç),
ülkücülüğü anlayamamış davarların ocakta bulunması (bazıları ideolojiyi çok iyi anlamış oluyor onlar hariç) gibi özelliklere sahip okuldur.
bunların dışında yemekhanesi çok ucuzdur (bi lira lan) yemekler her yemekhanedeki kadar güzeldir.
öğrenci giriş sistemi sabahtan beri insanı kanser etmekte. bir ders seçeceğiz onuda sayelerinde yapamıyoruz. bugün sistemiyle beni çıldırtmış okuldur.
Hakkında genel olarak olumsuz yorumlar yapılan üniversite. Özellikle mühendislik fak okuyan bilgilendirirse iyi olur. 5 sene önce girip mak müh çıkan bir arkadas 14 binle girdiğini, şimdi aynı bölümün 40 50 binlere gerilediğini söyledi. Sebebi ne ola ki?
Yaz okulu acmayan acmadigi gibi baska okuldan alinmasina da izin vermeyen bolognayla kredileri dusurup ogrencileri magdur Eden ha Bu arada iibf de Bu sene not ortalamasi 2uzeri olan da 3uzeri olan da ayni krediye sahip haksizligin Bu kadari ayrica sadece tip fakultesi icin ugrasan(ki alti ustu dr yetisiyor devletin memuru muhendislige egilse anlicam turkiyenin kanayan yarasi teknoloji Bu yuzden dicem) bi rektore sahip sacmaliklar yuvasi bazen bizi yoneten jenerasyonun gercekten kafasinin zerre calismadigini dusunuyorum.
Arapça eğitim fakültesi hariç geri kalan tüm bolumlerin traş olduğu üniversitemsi mekan. En kaliteli arap dili hocaları bu üniversitededir. Gerek akademik gerekse insanî yönden tam anlamıyla donanımlı hocalarla arap dili üzerine alabileceğiniz en iyi eğitimi burdan alabilirsiniz. Sanılanın aksine diğer fransızca, almanca ve ingilizce dil bolumlerinden daha aktif ve eğlence düşkünü modern bölümdür. Bunun da sebebi elbetteki bölüm hocalarınin kaliteli ve nitekikli olmasıdır.