bugün

internet şubesinde eft masrafını 1,5 ytl'ye çıkartan banka. her yere bangır bangır reklam verirlerken bu artışı internet sitelerinde bile yazmamaları çok ilginç. haklılar ama. nasılsa kucaklarına oturmuşuz, kalkamıyoruz...
öğrencilere yönelik ünibank hizmetini veren banka.
bugunden kelli irz-i mudahale sinirlarini ustumde zorlasa dahi i$ yapilmayacak bir kan emi$ merkezi olduguna kanaat getirdigim banka. vadesiz hesap acmak icin insanlari 50 ytl yatirmaya zorlamak gibi bipolar bozukluklar ya$iyorlar.
%25'i general electiric co.'ya satılan, bu aralar halk bankasını alıp, sektörün de en büyük olmayı hedefleyen doğuş grubuna ait olarak kurulmuş banka.
ortak hesap açmak için başvurulan, onlarca imza atıp saatlerce beklendikten sonra "adınız soyadınız telefon numaranız biz sizi ararız" şeklinde uğurlayan, aradan 2 ay geçtikten sonra bankamatik kartlarını yollayan, kullanılamadığını anladığımızda gidip sebebini sorduğumuzda "iyi de sizin ortak hesabınız yok, ayrıca bu hesap kapanmış" diyerek şaşırtan ve "kendi kendinize hesap açıp kendi kendinize nasıl kapatırsınız" sorusuna "valla oluyo bazen böyle bende anlamıyorum ki" şeklinde cevap verip hiç bir şekilde müşteriyi memnun etme nezaketini göstermeyen çalışanları bulunduran, bidaha uğranmaması gerektiğine inandığım banka
kredi kartı için 30 ytl yıllık kullanım bedeli alan banka.
bende kartı iptal ettirdim sonra paramı iade ettiler şuanda kartı kullanıyorum tavsiye ederim.
bankamatik kartı için senede iki defa bir kart için yüklü miktarlarda haraç kesen banka. sevmeyiz, işimiz olmazsa kullanmayız.
ömrümü yiyen banka. o denli... hem çalışanları hem kartları.. durduk yere kestiğiniz 30 ytller dötünüze girsin..
öğle tatili yapmayan banka. "1 saatte hallederim" dediğim i$imi 5 dakkada halledince kendimden geçirdi beni.
çalışma hızıyla, personeliyle, hizmetiyle dört dörtlük banka. ama neredeyse şube içinde nefes alandan bile masraf kesme huyları yok mu...tüm olumlu yönleri götürmekte...

edit: bu kadar savunulmasına şaşırdığım banka. yeterince otomatik ödeme talimatım var, alınabilecek her türlü bankacılık hizmetini alıyorum.ama gene kan emmeye devam ediyorlar. hata bende mi acaba?
kimilerinin ömrünü yiyen banka. çalıştıkları kurumlardan maaş almayana, tüm hizmetler ücretsiz halbuki. ne, maaş almadan çalışılır mı? diyürsunuz. o zaman, verilen hizmetin ücreti oluyor maalesef...
ayrıca eğer hesabınıza 3 adet otomatik ödeme verirseniz bu haracı (!) almayan banka. meğer ne basitmiş herşey. ne kaa ekmek o kaa köfte diye boşuna dememiş atalarımız
zorunlu tanım: banka.
peşimi bırakmasını istiyorum. sürekli danışmanlık şirketi beni arayıp pafküf hanım bizimle çalışmak ister misiniz diye soruyor. bankacı olmayacağımı biri onlara söylesin!
bağdat caddesi selamiçeşme de yeni bir şubesinin inşaatı olan bankadır.
29 nisan 2007 tarihinde çılgınlar gibi bir müfettiş yardımcılıgı sınavı yapan bankadır. sabah 9da gittiginiz yerden akşam 5te çıkarsınız. oturmaktan üşür, sınav esnasında uyulacak kurallar okunurken kendinizi gerizekalı gibi hisseder ve bi saniye nefes alsaydık dersiniz. neyse ki yarım saatlik nefes verirler o arada bir de güzel yemek içmek paketi dagıtırlar ki içinde muzdan gofrete, koladan şekere kadar bilimum şey mevcuttur. trajik olan 30 kişinin alınacagı yere yaklaşık 1500 kişinin basvurmasıdır.
vadesiz hesaplardan 3 değil 2 fatura talimatı karşılıgında herhangi bir hesap işlem ücreti almayan bankadır. teknoloji olarak sadece türkiye nin değil avrupa nın en iyi bankalarındandır. çılgın pazarlamacıları vardır. bonus card özellikle de flexi card avrupa bankalarının ilgisini çekmiş bu çılgın pazarlamacılar yurtdısındaki birçok bankaya başarılarını anlatmışlardır. hesabınızı dogru düzgün kontrol etmez yada nerden ne kadar kesilecegini bilmezseniz bir yerlerden bir kaç masraf kesilme olasılıgı yüksektir. birde fatura ödemek için garanti bankasına gitmenizi önermeyiz çünkü sıra size en son gelecektir.
edit:garanti personelinden ögüttür.
3 ay kadar önce yazdığım bir tavsiye mailinde yazan tavsiyeyi yapan, bunu anasayfasında belirten ama açıp bir teşekkür bile etmeyen banka. lan insan bi 20 ytl bonus yükler kredi kartına. kendilerine cem uzan stiliyle seslenmek istiyorum;

(bkz: dediklerimi yaptınız bir teşekkür bile etmediniz)
büyük markalar logorında mavi ya da kırmızı rengi kullanır hipotezine inat yeşille başlayıp yeşille giden ve başarısına başarı katan,ülkenin en büyük bankası.
okul harcı, diploma parası, mezuniyet için kep-cüppe parası, vs ödemek için yolumun düştüğü ve her defasında patlamaya hazır bir bomba olarak ayrıldığım banka. kendi kredi kartı yada banka kartı sahipleri ayrıcalıklı insanlardır. diğerleri çok beklese de bir şey olmaz. ne de olsa devamlı müşteri değillerdir; bugün varlar, yarın yoklar. iki saat beklersiniz sıra gelmez, başkası elinde bonus kartıyla gelir ve işini 10 dakikada halleder. umarım yolum bir daha düşmez.
türkiye nin en iyi bankalarından yanılmıyorsam bir gazetenin yaptığı araştırma da telefon bankacılığı en hızlı olan bankaymış. general electirics ile birleşti yakınlarda.
yıllardır müşterisi olduğum iş bankası fatura hizmeti sunmayadursun internetten rahatça elektrik faturası ödeyeyim diye kartlarının sahibi olduğum ve hele bir dursun elektrik, su mu yatırırım diye içine koyduğum 100 ytl yi kısa zamanda buhar eden banka.topu topu bir kez fatura ödedim,bir kez de online tiyatro bileti aldım.sonra 5-6 ay hiçbir şekilde kullanmadım.bir de baktım ki hesaptan 25-30 milyon civarı yok kart işletim ücreti,yok bilmem ne kesintisi diye kesilmiş,gitmiş.
kulaklarımdan duman çıkar şekilde iptal ettirdim kartları amma ve lakin o kadar seviliyorum ki inatla hesap ektresi,maille bonus kart haberleri ve cepten tonca kampanya mesajları göndermeye devam ediyorlar.
sponsorlukla ilgili çalışmalarını ve ülke kültürüne katkılarını inkar etmiyorum ama bu bana yapılan ne be kardeşim?
net karını ottan ve boktan masraf alarak arttıran banka. ama süper kaliteli hizmet vermektedir hakkını yemeyelim..
hem bütün yıl paramı kasasında saklayan bundan faiz geliri elde eden bide üstüne yılda iki kere öğrenci demeden 20ytl kesen pis banka.hizmetleri iyi olsada bu haksızlık nerde öğrenciye saygı, bu melih gökçek in sene başınsa 16,5ytl ye bandrol satıp daha sonra öğrenci ego kartı kullanımına müsade etmesi gibi bişeydir.
öğrenci olmama rağmen yıllık 40 ytl'lik hesap ücreti kesen banka. tabii ki kapattım o hesabı.
bankamatikleri para üstü veren yegane bankadır ki bu şahane bir hizmettir.