bugün

sarelle'nin da vardır böyle birşeyi, yüzde 100 doğaldır. * *
bildiğin atom bombası.

fiskobirlik'ten yenilmesi tavsiye olunur. fiyatı pek makul değildir ama olsundur.
sırf kahvaltılık değildir. gün içinde keyfe göre kaseye konup güzelce yenir, süper bir şeydir.
en kalitelisi fiskobirlik tarafından üretilen lezzet pınarı.

100 gr.'daki enerji ve besin öğeleri şu şekilde sıralanmış, aynen kavanozun üstünden aktarıyorum:

enerji 655 kcal*
protein 11 gr
karbonhidrat 8 gr
yağ 44 gr
tekli doymamış 34,2 gr
doymuş 2,3 gr

yalnız son zamanlarda biraz kalitesi düşer gibi oldu. buzdolabını en soğuk dereceye ayarladığınızda içindeki şeker kristallenmeye başlıyor.
enerji deposu, tatlı mı tatlı muhteşem yiyecek.
tereyağı ile birlikte ekmeğe sürüldüğünde verdiği haz bir ekşi yazarının intense veya nutella yerken aldığı haz gibidir.
bu bir çeşit endorfin.
bugün 320 gr'lık(fiskobirlik) kavanozunu bir oturuşta yediğim übersonik yiyecek. şu an patlama noktasına geldim, yanıma kimseyi yaklaştırmıyorum.
fiskobirliğin yapmış olduğu fındık ezmesi değilde, sanki fındık parçalaması gibi, hiç başarılı değil, ekmeğe sürülüp yenmiyor, sadece kaşık kaşık enerji amaçlı tüketilebilir, ve aşırı şekilde şeker oranı yüksektir .*
spordan sonra kaybettiğim enerjiyi ve gerekli olan proteini almak adına spor sonrası ilk öğünümdeki 3lüden biridir ve mükemmeldir diğer 2si için ton balığı ve reçel. reçel karbonhidrat, ton balık protein, fındık ezmesi yağ bakımından zengindir.
fındık ezmesinin 1/4 ünü yedikten sonra duyulan pişmanlık en büyüğüdür ama en zevklisidir. nutellanın alternatifidir bence.
biri beni durdusundur. her seferinde bu kaşık son diye diye diye 5 dk içinde koca kavonoz bitti. o değil birazdan şeker komasına giricem...
sıvı hali için (bkz: fındık shot)
durma devam et fındık ezmesi. şeklinde sloganı olmasını istediğim yiyecek.
kilo aldırıyormuş, bir de fıstık ezmesi var meşhur amerikan filmlerinden bildiğimiz.
en çok kahvaltılarda tüketilir.
Bana küçüklüğümü hatırlatan nefis şey sınıf öğretmenimiz sene sonlarında yapardı kulakları çınlasın...
fındık parçacıklarının fındık yağıyla olan dansı... o inanılmaz tad...

çok lezzetli çook!
fındık sadece ülkemize özgü bir ağaççık olduğundan, türk markalarına da rağbet edebilirsiniz, gayet başarılı.

(bkz: gürsoy fındık)
Şahsen çokokremden bile daha fazla sevdiğim sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi olan yiyecektir. Bir ara ülker bardak halinde satardı bunu. Bizde bolca bulunurdu o bardaklardan. Annem yıllar önce '' Atıcam bu bardakları pek sevmiyorum zaten çatlamaya başlamışlar baksana'' dediğinde '' Atma sakın onlar hatıra! '' diye çıkıştığım olmuştu. Derdim neydi bilmiyorum sözlük. O bardaklar atılsa nolur, atılmasa ne olur değil mi? Belki de atılırsa bir daha alamayız diye düşünmüştüm, kim bilir.
nötella'ya on basan yiyecek.
kalorilerin insanı ezmesidir.
alerjimin olmasına rağmen vazgeçemediğim yediğimde o alerjiyle kıvrandığım yıllardır aramızdaki garip bağı çözemediğim,beni ezip geçen,hayır diyemediğimdir.
bim'den kesinlikle alınmaması gereken, en güzeli fiskobirlik tarafından üretilen enfes tat.
Bim'den fiskobirlikin fındık ezmesi kavanozunu almıştım, geri kilo ve yağlı cilt olarak geri döndü ama verdiği huzur paha biçilemez.