bugün

özlemek isimli duyguyu bana yaşatan tek şey . bu dizinin boşluğu asla ve asla dolmuyor . her bölümü film tadında ve inanılmaz bir senaryosu var..

üşüyoruz walter bishop...

olivia dunham ın askerleriyiz...
Berbat final yapmış efsane diziler arasında üst sıralarda yer almıştır. Az önce final yaptım bende ama açıkcası hiç tatmin olmadım.

(bkz: Child is important)

--spoiler--

Rip walter and september

--spoiler--
Bb, vikings, got izledim fakat bu dizi kadar iz yaratmadı hiçbiri bitireli 2 ay olmasına rağmen hala sevdiğim sahneleri açar izlerim olivia ve peterin aşkı walter ile peterin baba oğul ilişkisi şuana kadar izlediğim dizi ve filmlere göre en iyi ilişkilerdi blbenim için en iyi dizi ve boşluğu doldurulamaz.
Ah ajan danım ah. Neden sevdin beni beni niçin sevdin beni beni ayrılacaktın madem marreem marreemm.
2008 - 2013 yılları arasında çekilmiş olan abd bilim kurgu dizisi. dizinin bölümlerinde giriş bölümleri tıpkı behzat ç'de olduğu gibi önce yaşanan olayı anlatan daha sonra jeneriği girerek ana karakterlerinin yani fbi kadrosunun konuları işlediği gösterilir. bir arkadaş tavsiyesiyle başlamıştım ama oliviasıydı peteriydi walteriydi derken bir bakmışsınız kendinizi iyice kaptırabilirsiniz. ki ben yabancı dizi kültürü pek olmayan ben bile çok sevdim.
çok özlediğim dizi. en sevdiğim diziydi.
kesinlikle izlenmesi gereken dizidir.
beyin yakan olaylarıyla izleyenlerin ufkunu katlayan efsane dizi.
(bkz: j j abrams)
Gelmiş geçmiş en iyi bilimkurgu dizisi. ikinci sezonun başlarında izlemeye başladım çoğu bölümünü çıkar çıkmaz izledim. Gerçek bilimi bir tv dizisinde görmek gerçekten mutlu ediyor.
bugün 1. bölümünü izleyeceğim dizidir kendisi.
izlediğim ilk yabancı dizidir. Walter ve Peter bishop ve Olivia dunham ana karakterlerdir.

Olivia ya aşık olmayan fringe izleyicisi yoktur. Taş gibiydi maaşallah.

Efsane dizidir tavsiye edilir. ilk. 2 sezon biraz sıkıcıdır ama sonraki sezonlar.........
izlemeye yeni başlayanlar bitirdiklerinde ben izlemek için niye bu kadar beklemişim diye sorgulayacaklardır.

ilk iki sezon peter ve olivia aşkı veLance Reddick ve John Noble'ın muhteşem oyunculukları için bile izlenebilir. sonraki sezonlarda zaten isteseniz de bırakamazsınız.
izledigim en iyi dizilerden biridir. sonlara dogru bence biraz sacmalasa da, cok cok keyiflidir. siddetle tavsiye ediyorum.
Harika ya, ben bittim.
(bkz: j j abrahams) ın dokunduğu bir iş. O varsa o iş güzel bir iştir .
efsane olan dizidir. hala açıp eski bölümleri seyrederim.

(bkz: september)
(bkz: walter bishop)
(bkz: pararel evren)
bu diziyi izlerken kafamda sürekli soru işareti kalıyor ve bir diğer bölüm bu soru işaretine cevap olmuyor. tıpkı lost gibi olaylar oluyor tamam sürükleyicilik var ama sorulara yanıt yok. kaliteli bir dizidir kendisi.
şuan 5. sezon 8. bölümdeyim bitmek üzere...
(bkz: j j abrahams) ın dokunduğu bir iş. O varsa o iş güzel bir iştir . birden bire nasılsın bakalım oldu da final bölümüyle karşılaştığım, hazırlıksız yakalandığım ve sanki bir sezonu daha vardır diyerek o sezonda da işler yoluna konur diye hayal ederken, walter'ın ve michaelin pencereden karşı tarafa geçmesiyle uçtuk ve dizi final oldu. gerçi (bkz: person of interest) kadar bitişiyle travma yaratmasa da birden boşluğa düştüm desem yalan olmaz. neden bu finaller iyi yönetilemiyor. yetersiz mi, baştan savma mı oluyordur anlam veremiyorum. şimdi sırada o halde yeni bir j.j.abrahams işi aramaya koyulmak gerekli, sizlere sevgilerimi iletirim.
--spoiler--
Ancak IQ’nuz benden daha yüksekse ne düşündüğünüzle ilgilenirim.

--spoiler--
konu olarak bilim kurgu işleyen, birkaç bölümünü izledikten sonra ara verdiğim standart ingiliz dizilerine oranla cidden süresi uzun olan dizi. izlenebilir, izleyen zevk alır.
izleyenlerin ufkunu açan, çok güzel bir dizi.
“Her yolculuk, bir ilk adım gerektirir.”
Oğlum bize seyredebildiğimiz kanallardan dizi önerin lan fakiriz biz de smart internet kotası neyim yok şantiye yatakhanesinde.
Bahtiyar ölmez güzel mesela.
bilimsel gerçeklere veya fantastik teorilere dayanıyor denilmiş. gerçeğin göreceli veya teorinin ispatlanabilme ihtimalinin olması gerçeği de sabittir bu durumda. dizide anlatılan herhangi bir hikayenin en ufak gerçek olma ihtimali bile benim gibi uç bilim-kurgu sevenlerin kanını kaynatabiliyorsa dizi iyidir. (bkz: tüm zamanların en iyi yabancı dizileri)

edit: bkz düzeltme.
izlemeye başladıktan sonra komplo teorisi üretmeye başladığım bir dizi, ya gerçekten bazı insanlar düşünce gücü ile konuşabiliyorsa? Veya belki Walter'in dediği gibi paralel evrende bu hayatta yaptığımız seçimlerin tam tersini yaşıyoruzdur. En çok da şu farklı hayvanların DNA'sı ile tek bir hayvan yaratma olasılığı korkutucu, ki öyle bir deneyin olması muhtemel bir şey bana göre.
" Sadece en ileriye gitme riskini alanlar, nereye kadar gidebileceklerini bilirler. "

görsel