bugün

Dün tüm uykusuzluğuma rağmen oturup sonuna kadar izledim Başkanı, uykusuz kaldım ama mutlu umutluyum ve biraz da endişeliyim...
Beşiktaşın 80'li yılların sonu ve 90lı yıllardaki başarılarını bilen Beşiktaşlılar da benim gibi heyecanlanmışlardır eminim. Kimse ile kavga etmeyen, sadece işine bakan, kendi yıldızlarını kendi yaratan ve istisnasız her taraftarın ikinci takımı olan veya sempati duyduğu Beşiktaş'a geri dönüyor olmamızın sinyallerini verdi dün gece.
Birincisi dürüst ve açık bir adam, herşeyi söyledi, populizm yapmadı, yıllardır söylediğimiz profesyonelleşme konusunda adımı ilk o attı. Kendisi başkanlıkta kalırsa önümüzün açık olduğunu söylüyorum.
Bir kısım taraftar müsveddesi kendisini eleştiriyor. Bu nası transfer bütçesi, eldekileri sattınız diyor. Anlamıyor bu arkadaşlar, demirören ve tayfası takımın tüm gelirlerine temlik koydurmuş yıllarca, yanı kazandığınız 5 kuruşu bile kendinize ayıramıyorsunuz. Yıldız diye lanse edilen bütün oyuncuları takıma dahil etmesine rağmen birinin bile borcunu ödememişler. Adam higuain'ingeldiği meksika kulübunden tutun da quaresmanın bonservisine kadar herşeyi ödemiş. Kangren olmuş ferrari ve diğer meseleleri çözmüş, takım ne yapıyor diye dönüp bakacak halde değilken 3. olmuş takım, oğuzhan ve olcay gibi iki değer kazanması da cabası.
Ayrıca serdal adalıcılara şunu söyleyeyim, serdal adalının beşiktaşa başkan adayı olması ve desteklenmesi skandaldır, rezalettir. Adalı hakkında şikeye karıştığından dolayı 15 aylık hapis cezası var, mahkemelerce verilen. Böyle bir cezaya çarptırılan adam başkan adayı olamaz kardeşim Beşiktaşa fenerbahçe değil burası. Nasıl içinize siniyor, nasıl kabulleniyorsunuz.
Demirören takımın her yönden içine etmiş, göz boyamak için yaptığı transferler sayesinde yıldız futbolcu kölesi bir ergen taraftar modeli oluşturmuş üstelik.
Son olarak şunu söyleyeyim, Beşiktaş hiçbir zaman yüksek maliyetle getirdiği yabancıdan faydalanamadı. örnek mi? guti, q7,carew,ailton,kleberson,ricardinho...dünya paralar verildi bu adamlara.
beşiktaş kendi oluşturduğu yıldızlar veyahut mütevazi adam gibi adamlarla bir yerlere geldi.örnek mi: maf, bobo, münch, ferdinand, zlatko yankov.
kuntzu bilirmisiniz siz stefan kuntz'u? kuntz anlatır bu takımın yapısını, bu taraftarın ruhunu.
hala q7, serdal başgan diye inleyenlerde bi siktirip gitsin artık.
öte yandan 15 milyon ile ne yapılır diyor bazı arkadaşlar, lewandovski, götze, hummels ve ilkay gündoğan'ın maliyeti yok bu kadar gençler. oğuzhan 500 bin tl'ye alındı, benfica matic'i 3 milyon ueroya aldı. şu an bonservisi 40 milyon. malaga iscoyu 5-5,5 milyon euro civarına aldı reale 30 küsüre kakalıyorlar. ulan gs burak'ı 5 milyon euroya aldı.daha sayayım mı?
fikret orman candır , beşiktaşın çocuğudur , suan mali krizi sırtlayıp 1 sene içerisinde milyonlar vererek mali durumu düzeltmiştir nefes aldırmıştır.
serdal adalı karşısında kendisini sonuna kadar desteklediğimiz ilkeli dürüst şov ve popilizm meraklısı olmayan adam gibi adam denilecek beşiktaş başkanı.

bakın liseli ergen taraftarlarımız sizin bu serdal başkan diye götünüzü yırttığınız adam demirörenle birlikte kulübün hayatını kaydırdı. borç batağına sürükledi. siz hala q7 diye yırtının ulan olcay'ın oğuzhan'ın bu sezon yaptıklarını sizin q7'niz üç sezon yapmadı ulan. bakın biraz sabır. işler yoluna tam girmeye başlamışken (borçlar yapılandırılmış, gelir gider dengesi oturmaya başlamış, yeni stad işi netleşmiş, altyapı işlemeye başlamış vb.) yazık etmeyin.
dün gece yaptığı açıklamalar sonrasında gördüm ki bir kez daha başkan olması beşiktaş için en doğrusu olacaktır.

nihayet inönü stadı'nın yeniden inşaatına başlanması, önder özen hamlesi, yabancı bir teknik adamla anlaşılacağı, sermaye arttırımından kazanılan 80 milyon tl'ye yakın sıcak para, 200'den fazla davanın sonuçlandırılması gibi olumlu şeyler bence en azından bir dönem daha başkanlık yapmasını gerektiriyor. evet kabul ediyorum samet aybaba, levent erdoğan, altınsay'ın kaçırılması, basketbol şubesindeki hatalar bence de büyük hatalar ancak bu adam geldiğinden beri ekonomik durumlarla o kadar uğraştı ki sportif anlamda aklındaki düşünceleri uygulayabilmesi için en azından bir sene gerekti.

dünkü programı izleyenler görmüştür, fikret orman "futbolu artık profesyoneller yönetecek, yöneticiler transfer yapmayacak, her hamlemiz 3-4 defa düşünülerek uygulamaya geçilecek" dedi. yani diyor ki biz gidip soyunma odası basmayacağız, oyuncularla birebir temasta bulunmayacağız. biz sadece oyuncuların transferleri için kulüplerle görüşüp anlaşma detaylarını konuşacağız. halbuki q7 hastası tayfanın şimdiden tanrı ilan ettiği serdar adalı'nın benim aklımda kalan en çarpıcı sözü "soyunma odası basılacaksa bunu en iyi biz yaparız" sözü.

geçen sene bu zamanlarda "büyük başkan, bizi bu bataktan kurtar, feda !!!111!!!" diyenler şimdi adalı'nın izinden gitmenin derdindeler. taraftar öyle bir eziklik psikolojisine girdi ki, en büyük yıldızları kim getirirse takıma onun peşinden gitmeye hazır. ama beşiktaş'ın kurtuluşu yd gibi, adalı gibi günü kurtarmaya çalışan adamların yoluyla değil, fikret orman'ın çizdiği yolla olur.
boyalı basının pompaladığı sahte iyimserlik rüzgarını arkasına alan beşiktaş başkanı.

yaptığı önder özen hamlesi derin futbol'un dinamiklerinden habersiz saftaronlar tarafından tezahüratlarla karşılansa da orta vadede beşiktaş'ı çok geriye götürecek.

tek bir iyi yanı vardır. kendisi başkan olamasaydı beşiktaş'ın başına geçecek adamlar beşiktaş ruhunun tam karşıtı, yeni nesil iktidar yanlısı haramzadeler olacaktı. bu yüzden kifayetsiz olsa da çok ses edemiyor insan.
fakir başkan.
hiçbir zaman mükemmel olduğunu söylemiyorum. tabiki hataları var ormanın. ne efsanedir ne de sebanın veliahtıdır. asla. sadece beşiktaşı kayyumdan kurtarmıştır. (serdal adalı da bunu bugün televizyonda itiraf etmiştir)

benim beklediğim tek soru şu; tüpçünün 8 yıllık döneminde 3 yıl murat aksu ikinci başkandı 2 yıl da serdal adalı. yani her ikisi de tüpçü döneminin 100de 60ından sorumlu isimlerdir. bana neden serdal adalı-murat aksu başkanlığını fikret orman dönemine tercih edeceğimizi biri düzgünce ifade edebilse keşke. fikret ormanı suçlayarak öbürünü haklı çıkaramıyoruz.

cunku biz diyoruz ki şuan beşiktaş camiasında fikret ormandan daha iyisi yok. mevcut şartlarda o seçilmelidir. henüz 1.5 yıl görev yapmıştır yani 1 tam görev dönemi bile dolmamış bir başkandan bahsediyoruz.

bana öyle yaa beşiktaş şampiyonluğa oynamalı, yok yıldız transferler yapılmalı falan diye gelme. onu duymak istesem yan sokakta kıraathane var. oraya giderim.
top bizde programında kendisi izleyen herkes bu adama destek verir. çok mütevazi, astığım astık, kestiğim kestik bir tip değil. yaptığı hatayı da biliyor doğruyu da. doğrucu olması zaten yeterli.

velakin boyalı basını arkasına almış falan deniyor vatan gastesi ve milliyetin yaptığı haberlere bi baksınlar allah aşkına bi baksın o şahıslar!

http://t.co/r74nT6nDJk
http://t.co/n1iQEzP3EQ
http://t.co/VBLszeiPT0

bu lan bu adama destek veren boyalı basın? kafanızı sikem. bu arada başka aday çıkmazsa benim desteklediğim, başkan olmasını istediğim kişidir kendisi. adalı gibi ve yanındaki sürekli gülen aksu gibi saldıran, çirkefleşen, mafyavari bu takımın içine etmiş gibiler uzak dursun beşiktaş'tan.
Dönemin Beşiktaş başkanıdır. iyi ya da kötü olarak yaptığı birçok gelişme bulunmaktadır. 16 Haziran itibari ile Serdar ADALI ile seçim yarışına girecektir. Öncelikle Fikret ORMAN'ı değerlendirmekle işe başlayayım...

Bana göre duruşu başkanlığa yakışmamaktadır. Konuşma tarzı ve üslup konusunda kendisine ısınamamış durumdayım.

iş yaptığı şeylere gelince, kendisine gayet başarılı bulmaktayım. Tabi bu yaptıklarının hepsini de onaylıyorum anlamına gelmiyor. Şöyle bir yaptıkları ya da yapamadıklarını sıralayayım...

* Stadyum projesi : stadyum projesini ciddi anlamda hayata geçirebilmiş bir başkana bütün beşiktaşlıların saygı göstermesini bekliyorum. Ellerine kollarına yüreğine sağlıktır efendim.

* Quaresma Olayı : Yapılanlar baştan sona yanlış gelişti. Her şeye eyvallah ama iftiralar, yalanlar, karalama kampanyaları ne yönetime ne de fikret orman'ın şahsına yakışmadı.

* Hesap Sorma : Hani bir söz vardır "tükürdüğünü yalamayacaksın" diye... işte tam da bu sözü yapmıştır. Hesap soracağız diyerek seçime girip, "ben hesap sorma makamı değilim" diyerek kaçış yolunu tercih etti. Yani beşiktaş taraftarını gayet güzel kandırdı.

* FEDA Muhabbeti : Eyvallah proje olarak gayet başarılı gelişti. Kulübe oldukça katkılar sağlayan bir kapı açtı doğrudur. Fakat kardeşim bu kadar da ağlanmaz! Beşiktaş kulübü öyle ağlama duvarına dönecek bir yer asla olmamıştır ve olmayacaktır!

* Teknik Direktör : Ya şuralarda yalvardık, forza'da yazılar hala duruyor... Samet aybaba ile bu takım gitmez. Yapma etme diyenler oldukça fazlaydı... Kimin aklı ile bu karar alındı kardeşim? Nasıl bir futbol zekası ile böyle bir adamı getirdiniz. Hı başarılı mıdır? Hayır değildir. Beşiktaş teknik direktörü oluyorsa, psikolojik olarak da bunu kaldırabilmelidir. (bkz: Mustafa Denizli) Gerek yorumları, gerek açıklamaları ile takımı korumalı, motive etmeli ve her şeye karşı durabilmelidir. Samet aybaba sağolsun takımın anasını ağlatmıştır. Bunu taraftarlar ilk gün görmüşken, yönetimin görememesi çok yazık olmuştur.

* Basketbol Takımı : Tek kelime ile yazık olmuştur. Kaprisler uğruna (kim ne derse desin Ergin Ataman Beşiktaş tarihinin en iyi basketbol koçudur.) 4 kupalı bir takım dağıtılmış, sponsor bulunamadı bahanesi, erman kunter istemedi hikayeleri ile geçiştirilmiştir.

* Önder Özen : Bana göre yapılmış en iyi iki projeden birisidir. Son derece yerinde bir karar ve doğru bir adım atılmıştır. Önder Özen'in başarılı olacağına inananlardanım.

* ibrahim Altınsay : Kanıma en çok dokunan olaydır. Beşiktaşlı olarak bize gerçekten yarar sağlayacak birisini, herhangi birisi için harcamıştır. Bu konuda da diyeceğim tek şey "ayıp"tır!

* Taraftar Dövme : Yönetimine aldığı kişinin korumaları tarafından "Beşiktaş Taraftarı" dövdürülmüştür! Kılını kıpırdatmadığı gibi, o arkadaşını da "iyi bir beşiktaşlıdır" diyerek savunacak kadar gözü dönmüştür.

* Borçlar Konusu : Tamam ciddi anlamda çaba harcayıp, beşiktaşımızın düzlüğe çıkmasına yardımcı olacak kaynağı yaratmıştır. lakin öyle bir anlatılmıştır ki sanki borçlar ödendi, her şey bitiyor vs... Yok kardeşim öyle bir şey! Borçların vadesi uzuyor, ayrıca uzun vadede faizler yükseliyor, sadece kısa vadeli borçlar ötelenmiş oluyor. Keşke bunu anlasaydı herkes! Yine de bu kaynaklar yaratılarak, geçici bir çözüm sağladığı için tebrik ediyorum.

Şimdi yeterince anlattığımı düşünerek, seçim için de bir iki kelamda bulunayım istiyorum.

Bir daha büyük beşiktaş taraftarı, kendi yöneticisi tarafından dövülmemeli! Başarılı bir kadro dağılmamalı! Başarılı bir teknik direktör gönderilmemeli! Beşiktaş artık borçlar ile anılmamalı! Beşiktaş başkanı kendi taraftarına, sırf protesto haklarını kullandıkları için "çapulcu" dememeli!

işte bu yüzden, Serdar ADALI başkan olmalı!
feda yı beceremeyendir.

(bkz: Beşiktaş lıların sikerim böyle fedayı demesi)
kendisi efendi oldukça karşısındakiler çirkefleşen adam. kayyuma gitmekte olan bir kulübün başına geçme cesaretini gösterebilmiş 1 sene içinde ikiyüz küsür tane icra davasını kulübün lehine sonuçlandırmış, yönetimi devraldığında kucağına bomba gibi düşen 1+1 sene avrupadan men edilme cezasını büyük bir özveriyle ikinci senesinde kaldırmış bir insan kendisi. sevilecek yönlen, sevilmeyecek yönler olur bunlar ifade edilir de çocukça suçlamalar yapılmıyor mu çileden çıkarıyor insanı.

adamın baştan beri takındığı tavır belli, beşiktaş büyük bir kulüp ve camiadır, öncekiler de kötü niyetle yapmamıştır borçları diyor. bizim amacımız geçmişi irdelemek değil sorunları çözmek demiştir ve doğru bir yola girmiştir. geçen hafta katıldığı programda söylediği birkaç çok önemli madde var ama insanlar kaynatıyorlar bu maddeleri. duyunca ürperten şeyler bunlar.

"daha önce inönü stadının başvurusu yapıldı denmişti bize, bizzat ben ilgilendim ve başvurusunun dahi yapılmadığını gördüm" dedi. bugün karşısına çıkan rakiplerin her biri toplamda 5 sene yönetimde kalmadılar mı? birisi "çıkıp yalan söylüyorsun biz başvurusunu yaptık işte bunlar da belgeleri" diyemiyor? resmen yalan söyleyerek senelerce uyutulan taraftar var hala da aynı yolda ilerliyorlar bu rakipler.

bir diğeri de şu 3 kupalı takımı bozdu eleştirisi. fikret orman programda geldiğimizde milangaz sponsorluğu bıraktığını açıkladı. aynı gün içinde ergin ataman bizimle konuşmaya bile gelmeden galatasaray ile sözleşme imzaladı dedi. o günden beri de hiçbir söylediği yalanlanmadı orman'un. kulübün borcu dünyaları aşmış, 6 (yazıyla altı) sene öncesinden paraları verilmemiş basketbolcular voleybolcular var dedi programda. durumun ne olduğunun farkında mısınız? avrupadan men edilmişsin, her yerden icra davası geliyor, basketboldan sponsor çekiliyor, eski sponsora taraftarlar tribünden küfür ediyorlar. hocan gidiyor. bazı hayalperestler böyle bir durumda sponsorların sıraya girdiğini falan düşünüyorlar sanırım.

sırf şu tüzüğü değiştirme ve inönü projesini kabul ettirebilme hamleleri için bile bir dönem daha başkanlığı hak eden adamdır kendisi gözümde. en son süleyman seba'nın nevzat demir tesisleri için her hafta ankara'ya gidiş gelişlerini hatırlıyorum ben. ondan sonra böyle bir çalışma görmedim kendi adıma. kurumsal yapıda bu işlerle avukatlar uğraşır denmiş. türkiye'de yaşıyoruz, başkan olarak bu işlerin peşinde bizzat koşmazsan sana o izni nah verirler. tarihi eser, kayıyor deyip alırlar elinden stadını, avukatını da postayla yollarlar haberin olmaz.
evime 100 metre mesafede seçim ofisi açan başkan adayı. Beleş yemek var mı diye bakmayı düşünüyorum.
bu becerisizlikle beşiktaş'ı dolmabahçe'den göndermek isteyenlerin eline koz veriyor. ihtimali bile yok gibi geliyor insana ama, zaman orospu zaman. ne olacağı belli olmaz...
Direnise destek vermemesiyle besiktasima hic yakismadigini bir kez daha gostermis mal. Bi siktir git aminoglu.
Beşiktaş taraftarına yakışmayan başkan.

fiko dostum haberleri izle. çarşı adı geçiyor her yerde. çarşı bir markadır bu markayı kendi oluşturmuştur. biz sadece taraftar değiliz, biz futbolun afyonundan sıyrılmış kişileriz. bunu anlamadıysan hala beşiktaşın başından çekil.
kulüp başkanı değil parti başkanı zannedilen kişi. kulüp yönetmek için fantezi yetmez, maddiyat ölçü düzen istikrar ister.
beşiktaşıma başkan olucak kapasitede değildir. lakin kendisinden anca sınıf başkanı olur.
icraatlarını severim ama çarşı grubunu ötekileştirmesi yüzünden lütfen gitsin dediğim başkandır. beşiktaş jk olarak tamam tarafsız durabilirsin gezi parkı olaylarına. ama çarşı grubunun desteğini kutla, eleştir bişey yap. sanki direnişi gösteren çarşı değilmiş te mersin idman yurdu taraftarlarıymış gibi umursamaz cevap verişi kafamda herşeyi bileştirdi. evet seni de istemiyoruz fikret orman...
16 haziran'daki seçimde ciddi bir sınavdan geçecek olan beşiktaş başkanı ve yeni seçim için başkan adayı. inşallah seçilecektir, serdal adalı ile popilist yaklaşımlara olumlu bakanları anlamak gerçekten çok güç.
twitter açmış olan beşiktaş başkanıdır.

https://twitter.com/F_Orman_secim
kendi sorumsuzluğunu beşiktaş'a yansıtmaması gereken adam. bir netliği yok, başkanlığını korumak adına kulübe zarar veriyor.
yeniden seçilirse beşiktaş'ı yavaş yavaş adam edecek başkandır. yeniden seçilemezse beşiktaş'tan ümidi keserim ben bir fenerbahçeli olarak. umarım beşiktaş'ı popülizme kurban edip serdal adalı'yı seçmezler. yazık olur beşiktaş'a.
beşiktaş'ı köy takımı yapmak isteyen kişidir. adalı'yı istemeyen renklilere bakarak da durum anlaşılabilir. evet.
adalı karşısında kaybetmemesi gereken başkandır. beşiktaş a ekonomik istikrar lâzım. bu ülkenin arsenali beşiktaş olsun.