bugün

-abi bunlar fetullahçı, duada ellerini ters çeviriyorlar
-yok oğlum o belanın defi istenirken yapılır.. hallad bin said efendimizin böyle yaptığını rivayet eder
-yaa efendimizde mi fetullahçıymış
-töbe töbe...
tevafuk falan derler.
(bkz: fethullahçı profili)
(bkz: dinsiz insanlari tanima yollari)
kürt said'in halifesi fethullah'ı sevmeyenlere dinsizlik atfedecek kadar kendilerini allah yerine koyarlar. bir de allah'tan direk istihbarat almışlar gibi ona buna cennet mekan falan derler. cennet mekan said-i nursi hazretleri, cennet mekan abdülhamit han hazretleri gibi. normal müslümanların genelde 1 tane hazreti varken *, bu arkadaşların bir sürü hazretleri vardır.
(bkz: alırım risaleni şakirt)
bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya çalışan, hayatında nurcu görmemiş bebelerin sakallı diye tarif ederek günümü aydınlattıkları talebeleri tanıma yolları. tanıma yollarını açmak gerekirse öncelikle risale-i nur külliyatı ve cevşen okumaya vakit ayırdıkları, bunların yanında namaz kılıp oruç tutmaları, genel olarak sade giyinmeleri, daha özenli olanlarının kot giymekten kaçındıkları belirtilebilir. sakallısına rastlamanız ise çok zordur, hoş piyasada sakalından örümcek ağı sallanan tiky potansiyeli o kadar yüksekken göz bozukluğu olan birileri bunları sakallı olarak tanımlayabilir.
sakalsızdırlar, bilâkis böyle yumurta gibidirler. sabah akşam traş oldukları için suratları bembeyaz gezerler. hatta köseleri cemaat için daha makbuldur.
önceden ince badem bıyık ve çerçeveli gözlük altına yeşil ve tonları kumaş pantalon gibi unsurları içeren görünümleri kim bilir belki de cemil ipekçi'nin imaj önderliğinde yerini çerçevesiz titanyum gözlüğe, kesilmiş bıyıklara, gri kumaş ya da kanvars tarzı pantalonlara bırakmıştır. zaman gazetesi taşıyarak şekil yaparlar. denildiği gibi sakalları olmadığı için sakallarından örümcek sarkmaz, ancak kafataslarının görünmeyen noktaları örümcek ağları ile örtülüdür. bir de said'in risalelerine "ne var ki bunlar da kuran" diyebilmektedirler.
(bkz: badem bıyık)
(bkz: yuvarlak kafa)
konuşmalarında -yor eklerini inceltirler genelde. gidyorum değilde gidiyörüm derler. sanırım çok arapça okumaktan kaynaklanıyor.
gözlük takarlar, sarıkla gezerler, converse'ten başka ayakkabı kullanmazlar, kumaş veya kanvas pantolon giyerler, bazen cübbe de giyerler, çay içmeyi hiç sevmezler, kola da içmezler, nane-limon kaynatop onu içerler, 1.90 boylarında olurlar, çok zeki, çevik ve ahlaklı olurlar, bayramlarda büyüklerinin ellerini öpüp harçlık istemezler, sarıkları beyaz ya da yeşil olur, cübbe giydikleri zaman siyahından giyerler, cübbenin kenarları yaldızlı olur, yerlere kadar uzanır ama yere değmez, beyaz tenli balık etli olurlar, iyi ders çalışmazlar tembeldirler, kitap okumayı hiç sevmezler, iyi espri yaparlar, kollarına bacaklarına ve yüzlerine dövme yaptırmayı çok severler, muhabbetlerine doyum olmaz, iyi basketbol oynadıkları halde futbol oynayamazlar, halı saha kenarında çekirdek çitlerler.
karanlıkta açan güller adında bi kitap yazın!! ışıklı mışıklı, güllü gülüstanlı bi de kapak yapıp, ertesi gününe bi imza günü düzenleyin. gelenlerin çoğu fetullahçıdır. kalanlar da istihbarattandır...? onları da siz bulun artık..
badem bıyık en belirleyici unsurlarındandır.
badem bıyıklar ve ilginç gözlükler.
ince ve ortalanmış bıyıklara sahiptirler. saçlar, hafif uzun ve yana doğru taranmıştır. ellerinde sürekli küçük kırmızı renkli kitapçıklar vardır. çoğunlukla kumaş pantolon giyerler.( kot da bir kumaş çeşididir diye atlamayın onu ben de biliyorum) üç kelimelerinden biri de muhteremdir.
kendilerini her ne kadar müslüman olarak ifade etselerde bakarım nedense hiç bir şeye karışmazlar , hakızlık karşında susmak gibi çıldırtıcı özellikkleri vardır hemen anlarsınız , mazlum bir duruş, çalışkan olma sevdalısı ve dedikodu nun kralını yapma gibi belirleyici özelliklere sahiptirler.

kişisel düşüncem : hiç sevmem.

edit : bu eksilemeyle değişecek bir şey değil , bu benim gözlemlerim sonucu oluşan durumdur ve hala devam ediyor ve edecek , ayrıca talebelerden bagsediyoruz unutmayın.
tüy tüy bıyıkları vardır genellikle pürüzsüz bir yüzleri vardır. saçları uzunla kısa arasıdır. açıkrenk kumaş pantolon giyerler. naziktirler. ama bir türlü kanınız ısınmaz onlara
onlara müslüman değil de fetullahcı denmesinin daha dpğru olduğunu düşünüyorum. masonlara benzer bir örgütlenme yapısı içinde olan fetullah gülen denen maşaya sonsuz sadakat duyarlar ve o hainin her sözünü ayet bellerler. bu son derece yanlışrır. islamı yanlış ve eksik öğrenirler. hemen her yerde bu tarikat karşımıza çıkar. en önemli kulvarlarr eğitimdir. bütün dünyada din okulları açmış bulunmaktadırlar. bu okullardan yetiştirdikleri akıllı ve potansiyelli öğrencileri devlet ve özel erkanda yükseltmektedirler. mevcut hükümet ile aynı yere çalışmaktadırlar. en zoruma giden ise insanların bunları gerçekten müslüman sanmalarıdır. hadi bu düzenden çıkarı olanları anlıyorum ama hiçbir çıkar kovalamadan safca bu hainlerin peşinden koşanlara acıyorum
''fethullah in talebelerini tanima yollari'' şeklinde kendini yücelten, bu özverili insanları küçümseyen niteliksiz, seviyesiz başlıklar açmak suretiyle ava çıkarak...
hakaret kastı olmaksızın;
(bkz: it ürür kervan yürür)
ters ve seyrek çıkan bıyıkları, türkçeyi arap aksanıyla* konuşmaları, eşinin önünden yürümeleri, hımsp hımsp diye gülmeleri hemen akla gelen bir kaç özellikleridir.

ancak başlık kahramanının en büyük özelliği, eskiden çekilmiş görüntülerinde dini konulardan bahsederken bir an coşup bir an hüngür hüngür ağlamalarıdır, gaza gelmeleridir belki de. halk arasında buna duygusal taşkınlık hali deniyor.

(bkz: beni kategorize etme)
estagfurullah'lı yaşam biçimi... bastırılmış cinsellik/cinsellikten kaçınma ve özgüven eksikliği.. itaat kült'ü.. adanmışlık hissi.

kadına karşı cinsiyetçi ve 'erkeğin abdestini bozan namahrem' mantalitesi..
tanımasınız da olur, tanımakla elinize sinir bozukluğundan başka birşey geçmez. 53 tane entry yazan elinize yazık yani.
tarih kitaplarında (paşa'yı hak getirecek biçimde) asla mustafa kemal değil, atatürk yazarlar. hz muhammed'den de "hz. peygamberimiz (s.a.v.)" diye bahsederler. "atarürk'ü mü daha çok seviyorsun fethullah gülen'i mi" sorusuna da "dışarda" bilmiyorum derler.

ha belki içinizden ne diyem mahmut mu diyem diyorsunuzdur. lakin prosedür bu napalım.
kemalist entryleri seri eksi oylarlar.

not: ilk defa fethullah ve müridleri için yazdıklarımda artı oylar, eksi oylardan daha fazla, hayramı yorayım, namaz saatine denk gelmesine mi?
çok yakışıklı olurlar, mesela brad pitt bunlardan biridir.