bugün

bugün taksimde izlediğim oyun. ferhan şensoy bir kültür devi tamam ama yer yer uyuttu be kardeşim.
gazete okurken yarmış olup, uçak muhabbeti ile havaya sokarak ancak ne yazık ki oyunun bi yarım saatlik sıkıcı yerleri de vardı. telefon muhabbeti baydı.
sonra dedim acaba bende mi bişey var diye ancak salona baktığımda uyuyanları gördüm.
bitti o uyuyanlarda dahil ayakta alkışladık ancak bu oyuna değil ferhan şensoyaydı, çünkü sanatına, kültürüne ve insanlığına alkış tuttuk. fakat pardon filmini tiyatroda izlemedim ya ona yanarım.
en son kdz.ereğli'de gerçekleşen tek kişilik tiyatro gösterisi.

edit: dün gece ferhan şensoy döktürdü yine. ( yaklaşık üç saat önce ayakta alkışladık kendisini. )
Pazartesi günü kavuşacağım oyun.
belki komiktir, belki güzeldir fakat çenesine motor takılmış gibi konuşması hem rahatsız edici, hem esprileri anlamaya fırsat vermiyor, gülmeye fırsat vermiyor. show u izlemeye ancak 5 dakika tahammül ediliyor.
18 aralık itibari ile balıkesir salih tozanda izlemeyi başardığım tek kişilik tiyatro oyunu, balıkesirde pek tiyatro etkinliği olmadığı için 2 hafta öncesinde bilet bile kalmamıştı almak isteyene, ki buna bileti satan baçev bile şaşırmıştı çünkü .....kodumun şehrine tiyatro gelmiyordu ki millet izlemeye gitsin. biz bile sondan önceki sıralardan bilet bulabildik. öncelikle salih tozan a şükürler olsun ki bu şehre bir salon hediye etmiş ancak bunu kimse geliştirmemiş, bir kere salon çok kötü herhangi bir üniversitenin konferans salonu bile bundan daha iyidir ki ben egede de okudum, ege nin mötbesi suck it bitch! der buraya. ses sistemi rezalet ki bir çok şeyi tam anlayamadık gerçi bunda ferhan ağabeyimizin çok hızlı konuşması ve de biraz yaşlanmış olması da etkiliydi biraz. yer yer güldük kahkalara da boğulduk ancak bazı yerlerinde nedense çok sıkıldım, güzel güzel hicvettiği şeyler vardı en acayibi ise akpli bir belediyeye gelip davutoğluna ve tayyip erdoğan a çok sağlam giydirebilmesiydi, yani cesaret isteyen bir şey şahsen yaptığı, gerçi reklamın iyisi kötüsü olmaz diye de bakıyor olabilir akpliler. gerçi yeni büyükşehir olmuş balıkesir in merkez ilçelerinin birinin belediye başkanı aslen akpli bile değil, akpye nemalanmak için girdiği bile kendi ağzından duyulmuş, tabii bir belediye başkanı aynı şehirde dersane sahibi de olunca. bazı yorumlardaki gibi ferhan şensoy cidden yaşlanmış ama yaşına göre gayet de dinç yani ve yaptığı iş zor. oyunda eski karısına da bol bol laf çakıyor, sisteme de, sistemin eski fedailerine de yeni fedailerine de. ferhan şensoy daha gençken izleme fırsatımız olsaydı daha iyi olurdu ancak bugüne nasipmiş, fırsatı olan izlesin çünkü bir kaç sene sonra bu oyunlarına devam eder mi bence muamma çünkü gerçekten yaşlanmış. tarzı olmayan hiç gitmesin, çünkü tv izleyicisi yurdum insanına hitap etmiyor.
Bu oyunu ferhan Şensoy değil de ata Demirer ne bileyim yılmaz erdoğan oynasa, en fazla 5 bilemedin 10 defa gösterimi olur ama sırf ferhan Şensoy diye 30 yildir sahnelenen oyun.

seyretmeden ölünülmesinde sakınca olmayan oyunlardan.
aldım biletini, ferhan abi bana çok ayıp etti ama. iptal etti kadıköydeki full çeken etkinliği.
ortaoyuncular youtube kanalında 1993 çekimini yayınlamışlar.

rametli feran şensoy'un en güzel oyunlarından birisidir. tek kişilik dev kadro.

bu oyunun devamı da 'felek bir gün salakken' dir.