bugün

Ayağına sağlık messi vari vuruşuyla gecemizi şenlendirdi. Evet.
önümüzdeki maç 11'desin aferim evlat.
görsel
28 şubat 2021 trabzonspor fenerbahçe maçı'nda 2. yarı oyuna giren, rakibin sağ beki serkan asan'dan kaptığı topu akıl dolu bir asistle dimitris pelkas'a göndererek fenerbahçe'nin maçı kazanmasında önemli bir rol oynayan orta saha oyuncusu.
Trabzonspor'un fişini çeken futbolcu.
görsel
Yukarıdakini paylaştıktan sonra kıvırıp şunu paylaşmış;

görsel

Korkma lan federasyon sizde bir sey olmaz.

Ha bir de ingilizce öğren yakın zamanda mümkünse.
bugünkü beşiktaş derbisinde fenerbahçe'yi sabote etmek amaçlı oynamış, pelkas'ın attığı topa bilerek koşmamış, son dakikada caner'e bilerek pas vermeyip takım arkadaşları ceza sahasını doldurmadan rastgele bir orta açıp maçın bitmesini sağlamış çok yetenekli diye bahsedilen ama aslında yeteneksiz olan vasat topçudur.

bu adamı fenerbahçe taraftarı iki üç hareket yapıp asist yapıyor diye, bazen de gol atıyor diye seviyor olabilir, bunlar mevkisi gereği yapmaya şans bulduğu şeyler. fırıncı ekmek yapıyor diye sevinmek gibi bir şey bu adamın asist yapmasına sevinmek.

buraları okur mu bilmiyorum ama %1 ihtimal varsa bile sadece şunları söylemek istiyorum.

ulan artist. takımda yaşıtın olan diğer hiçbir arkadaşın kadar iyi performans vermiyorsun, belli seni ailendir, arkadaş çevrendir herkes sabah akşam övüp duruyor, senin tarzında yetenekli topçuların hepsi zaten dünyanın en iyisi olduklarını ama takımın kötü olduğunu, hocanın kötü olduğunu, ligin uymadığını falan düşünür. sen de kesin şimdi city'de oynasam efsane oynarım falan diye düşünüyorsundur ama oynayamazsın birader. senin her halinden zira ben avrupalıyım kibiri akıyor, tam bir hollanda eşşeğisin. ama hollandalıların kibrini, artisliğini almışsın fakat çalışma etiklerini almamışsın. forma mücadelesinin çok yüksek olduğu hiçbir ligte veya takımda sen formayı kapamazsın. seni ingiltere'de idmanda arkadaşların döver gamsızlığın yüzünden. şans eseri büyük takıma transfer olursan en fazla bir kaç maç sonra yedeğe çekilir sonra da satılma opsiyonlu kiralanırsın. geleceğin hollanda veya belçika liginde orta sıra bir takımda rotasyon topçusu olmaktan öte olmayacak bu kafayla gidersen.

takımın en genç isimlerinden biri olup senin kadar yavaş koşan, az mücadele eden adam takımda yok! ben 20 yaşımda o sahayı 2 kere koşsam kesilmezdim, sen anca saçının şeklini düşün, kaybettiğin topa koşma azmin bile yok. tuncay şanlı da bu takımda senin yaşındayken oynayıp at gibi koşardı, sen kadar yeteneği yoktu ama mücadelesi vardı, fiziği de senden zayıftı.

milyonlarca genç o formayı giyme hayaliyle yanıp tutuşuyor, hatta karın tokluğuna giyecek gençler biliyorum bu ülkede. sense tonla para kazanırken şurada iki oynasam da kapağı avrupa'ya atsam derdindesin. sen bu takıma %100 katkını ver zaten seni bu takım avrupa'ya törenlerle gönderir utanmaz herif. yeter çık şu kendi gerçekliğinden. kendini bir sik sanmaya başlamışsın ve bu senin sonun olacak. hollanda genç takımında kadroya alınman bir şeyi göstermiyor, hollanda ligi de öyle ahım şahım bir lig değil amına koduğum kafana bunu sok. kimse senin profesyonel olarak çalışmak zorunda olduğun yerde duygusallığınla, tribinle uğraşmak zorunda değil. sahada taraftar yok, olsaydı sabah akşam yuhalanırdın bugün. o pasa koşmadığında da, son dakikada o ortayı açtığında da taraftar sana küfürler edecekti. ingiltere'de falan olsan cidden 18 yaşındaki bebeler gelir senden formayı kapar, senin mevkin hırsla oynayan, sürekli koşan, her an tehlike kokan adamların oynayacağı mevki. sense kimseye korku falan salmıyorsun, bugüne kadar yaptığın her olumlu iş zaten milletin seni hafife almasından oldu, seni adam gibi markaja aldıkları hiçbir maçta markajdan kurtulup fark yaratmadın. ezilip kaldın, yere düşüp durdun veya top kaybı yapıp faul bekledin. seni üst seviye liglerde çerez gibi ezerler, genç, fizikli bi zenci gelir senden formayı kapar, sen de yine küskün bebeleri oynarsın. istediğin kadar fizik yapmaya uğraş zaten güçlü bi adam değilsin. tek şansın yere sağlam basmak pelkas gibi, onu da emotional bir beta olduğun için yapamıyorsun.

umarım şu dakika menajerine söyler ve takımdan ayrılmak istediğini iletirsin. bakalım seni almak isteyen çıkıyor mu? gittiğin yerde napacaksın. fenerbahçe'yi rüyanda görürsün. bunu da buraya yazıyorum.
Üzülerek söylüyorum bu çocuktan bir bok olmaz acilen mental bir terapiye ihtiyacı var. Ceza sahasına girmekten mi korkuyor adam eksiltmekten mi korkuyor ya da ceza sahasına kilit pas denemekten mi anlam veremiyorum osayi samuel de aynısının esmeri bu kanatlardan hiçbir şey olmaz.
kumaşı çok iyi topçu. pereira ile birlikte daha da gelişeceğini düşünüyorum.
Süper bir gol attı koçum benim.
Adam türk düşmanı herhalde. Ne türkçe konuşuyor ne de istiklal marşını okuyor.
görsel
ferdi t.c. vatandaşı, ne tff farkında , ne de kuntz farkında.
Alper potuk, mehmet yozgatlı, özer hurmacı, Ceyhun eriş, tarık daşgün abilerinin bugünkü versiyonu.

Tıpkı onlar gibi koşan, adam eksilten ama oyun zekâsı olmayan oyuncu.

Tıpkı onlar gibi milli takım'da olmaması tartışılıyor.

O ağabeyleri gibi fenerbahçe kariyerinin sonunda bolca küfür yiyen oyuncuya evrilecektir.

Fener taraftarı çok sever önce şişirip sonra küfretmeyi.

Bjk taraftarı da bunların hem küfreden hem de milli takım'a küfrettikleri oyuncunun neden alınmadığını soran versiyonu. (Necip, baki, rahim, ali eren )

Onlar da Fener'in hem dövüp hem de seven versiyonları.

Bir düzeltin kendinizi artık ezeli rakipler .

Lütfen !
görsel
takımda canını dişine takan bir kaç futbolcudan birisi.

aldığı para helaldir.
sezon sonu serbest transfer statüsünde takımdan ayrılacağı rivayet edilen futbolcu.
Larin topa dokunup tam golü atmak üzereyken alphonso davies gibi son anda araya girip gole engel olmuştur.
lan bu türkçe bilmiyormuş ya.
aferin ferdi.

görsel
türkçe bilmiyormuş galiba. bugün görülmüştür ki bu kendisi için bir avantaj.
Dünyanın en etkili 25 yaş altı oyuncuları belirlendi: Listede Süper Lig'den sadece Ferdi Kadıoğlu yer aldı.
wonderkidlikten bekliğe evrilerek kariyerini piç edilmiştir.
emeği geçenlerin amk.
en iyi 25 yaş altı futbolcular arasında gösterildiği gibi, dünyanın en iyi 5. sol beki seçilmiştir. bekliğe evrilerek kariyerini piç etmemiştir bence, harika bir ofansif bek olmuştur. 3'lü defans oynayanlara da çok iyi bir kanat bek olur 3'lünün önünde. adam joker gibi. hani her mevkide iyi oynayan oyuncu olmaz, futbolcu dediğinin tek mevikisi olur lafı var ya, bu adam sol bek, sol açık, sağ bek, sağ açık, orta saha göbek ve forvet arkasında çok etkili oynuyor. ve türk kontenjanından. iyi ki varsın ferdi kardeş.