bugün

şimdiden malum ortamlara düşmüş britney spears albümü. haftalardır beklediğim inside out şarkısına da kavuşmuş bulunmaktayım.

şu ana kadar yapılan yorumlar britney en iyi albümünü yapmış şeklinde.
yazar sandim, değilmiş. Engin britney spears bilgimden olsa gerek. bir zamanların hit nicki.
britney spears ın 29 martta yayınlanacak olan yeni albümnün adı.
şarkıları dinleyen otoriteler britney in en iyi dönemi olacağını iddia etmiş diyorlar ama görücez.
britney spears ın şu an bilboard hot 200 de 1. sırada olan albümü.
ayrıca till the world ends de billboard hot 100 de 13. sıradadır.
edit, eksileyen bunu niye yaptığını açıklar mısın?
fransızca; kullanımı birlikte olduğu adamlara büyük zorluklar yaşatan kadın. baştan çıkarır. şeytani kadın da denir. çok eskiye dayanan bir geçmişi vardır zira geçmişte zekasıyla ve cazibesiyle erkeklerini baştan çıkarmış birçok ünlü kadın vardır. Tolstoy, George Bizet gibi ünlü sanatçılar da yapıtlarında bu ''şeytan kadın'' tiplemesine yer vermişlerdir.
(bkz: ferhunde)
(bkz: eyşan)
kadının erkeklerle 'eşit' olmak için cinselliğini kullandığına, o şekilde yükseldiğine örnek. hatta bu olayın kendisi. etkileyici, çekici, erkekleri kendine aşık eden sonra da onların aptalca, koyun, aşık halleriyle alay eden kadın tipi- dikkat edin kadın cinselliğini kullanıyor ve bir de sanki aklını, zekasını kullanarak erkekle aynı mesafeye gelmiş gibi davranıyor.

halbuki çok acı, kadınların erkek gibi olabilmesi imkansızdır. kadın tini, kesinlikle çok basit, sığ, dar ve yetersizdir. kadınların erkeklerle 'eşit' olabilmesi için ya kadın tininden uzaklaşıp erkeksileşmeleri lazımdır.( örneğin: garip gelebilir ama bence madonna. ona ait bir söz: ''kadınlar basit erkeklerden hoşlanır. erkekler de basit olmak için ellerinden geleni yaparlar.'' anlaşılan o bu budalaca durumdan, bu zavallılık ve aşağılıktan kurtarmış kendini.) ya da cinselliklerini kullanarak, erkeği pasifize etmek ve bunu zekasıyla başarmış gibi, erkekten üstün olduğuna kendini inandırarak zavallı bir -kendini kandırma- içerisinde yaşamaktır. yani tam bir '''femme fatale''' olmaktır...
(bkz: züleyha)
(bkz: marilyn monroe)
dinle dinle:

http://www.youtube.com/wa...rky4k&feature=related
kırmızı en sevdiği renktir.
erkeğin iktidarını ele geçirirken erkeğin en zayıf yönü olan cinsel dürtülerini kullanan kadın.
erkeğin ateşle imtihanında ateş oluyor kendileri.
(bkz: baştan çıkarma üzerine)
bir steve lawler imzalı house parçasıdır.

http://www.youtube.com/watch?v=qmPrIytJ1WQ
Gardırobunuzda sevdiğiniz parça kırmızı mini elbiseniz ya da leopar desenli ayakkabılarınız mı?

Gilda'yı haklı buluyor, Hürrem Sultan'ı çok mu seviyorsunuz?

Moulin Rouge size çok mu eğlenceli geliyor?
sorularından en az ikisine evet diyen kadınların ruhunda mevcut, ilişkiye girdiği erkeklere sonunda büyük sıkıntılar yaşatan çekici ve baştan çıkarıcı kadın.
2008 eurovision şarkı yarışması'nın en iyi şarkılarından güney kıbrıs'ı temsil eden evdokia kadi'nin güzel bir şarkısıdır.

sözleri şöyledir;

--spoiler--
Gia sou manga
Ime’go gineka ke aniko s’ena filo pou to lete asthenes
Delikati pio lepti ki’adinami
Apo kathe arseniko pou trigirna ston kafene
O kalos Theoulis me lipithike ke mou’dose
Ena oplo pou me kanei dinati
Mou’pe?mi fovase esi koritsi mou
Ton antra tha ton exeis panta se
Ipotagi
Bam ke kato s’eriksa sta diktia
Mou ke m’ena kitagma mou sou tholono tin matia
Bam ke mesa sta onira sou triposa ke kounia
Pou se kounage giati ime ego Thea!
Bam ke kato m’erixes sta diktia sou ke m’ena kitagma
Sou mou tholonis ti matia
Femme Fatale sta onira mou triposes
Ke kounia pou me kounage giati ise esi Thea
Ki’olo esi na mou milas gematos pathos na kitas
San glikos pistos frouros xana m’akolouthas
Femme Fatale ke to mialo mou
Kollise sta magia pou mou ekane I diki sou tsahpinia
Bam ke kato m’erixes koritsi mou
Ke t’asthenes to filo mou sklavoni tin kardia
Bam ke pali to mialo mou kollise sta magia
Pou sou ekane i diki mou tsahpinia
Bam ke kato epeses agori mou
Ke t’asthenes to filo sou sklavoni tin kardia
Ki’olo ego na sou milo gematos pathos na kito
San glikos pistos frouros xana s’akoloutho ke
Bam ke kato pesate sta diktia mou
Ke m’ena kounima mou sas tarazo ta nera
Femme Fatale sta onira sas triposa
Ke zito pou kaikate giati ime ego Thea
Bam ke pali to mialo sas kollise sta magia
Pou sas ekane I diki mou tsahpinia
Bam vre magkes olio sas tin pathate
Giati ime ego gineka pou tous antres kiverna
Femme Fatale
Femme Fatale
Femme Fatale
--spoiler--
(bkz: biri benden mi bahsetti)
2002 yapımı yönetmenliğini brian de palma, başrollerini rebecca romijn ve antonio banderas ın üstlendiği türkiye de gösterim adı "öldüren kadın" olan film.
yapabilene helal olsun kadınıdır.
not: zor değil, her şey kendiliğinden geliyor. bu bir yaradılış olsa gerek.
britney spears'ın mükemmel bir performans gösterdiği konser turnesi.

yüksek kalitede izlemek için buyrun;
http://www.youtube.com/watch?v=t3shUWHeS6w
hayran olduğun kadın tipidir. kadın dediğim femme fatale olacak.
Rita Hayworth
Anna Karina
Brigitte Bardot
Marilyn Monroe.
"acaba ben de öyle miyim?" Diye düşünüp dururum. Bir çok yönden benzer özellikleri taşısam da, sanırım ben onlar kadar merhametsiz olamıyorum. Bir akrep burcu kadını olarak, biyerime bi duygusallık ve merhamet kaçmış olacak ki, istesem de kötü olamıyorum. Niye olamıyorum ki?!..

Bence onlar daha şanslı. Güçlüyüm evet ama kötü değilim. Kimse bana aşık olsun diye de çabalamıyorum, onlar kendileri oluyor. Çabalayınca da olmuyor zaten, tecrübeyle sabit...

Amacım kimseyi kendime aşık etmek değil, sadece istediğimi almak. Elde etme çabam da bundandır. Tabi ki bu yolda zekamı ve kadınlığımı kullanıyorum. Başka türlü nasıl elde edebilirim ki? Gel kuçu kuçu diyince gelmiolar.

Bana zararı olmayan kimseye zarar da vermem. Zarar verenleri bile affeder oldum. Ben böyle değildim yaa... Kötü olmaya çalıştıkça kötü olamıyorum. Nerden çıktı bu vicdan anlamadım.
Plastik patlayıcıdan daha tehlikeli kadın.