bugün

Alt dalları vardır; ruhsal feminizm, liberal, radikal, marksist..
Hepsini aynı kefeye koymamak lazım.
eşitlik isteyen kısmı bana göre doğru fakat bir kısmada vardır ki onlar öç almak istiyor. nefret ediyorlar bizden deyim yerindeyse. toplum bireye hangi rolü biçiyorsa birey o rolü oynar. ataerkil bir düzen oluşmuş dünyada normlar ve toplumlarda bu yönde gelişmiş.

bunu tek tek bireylere mal edip, önüne gelen her erkeğe sanki dünyanın tüm suçlarını tek başına işlemişcesine hareketlerde bulunmaları akıl dışıdır.
Konuya giriş yapmadan önce, feminizmi erkekleri aşağılamak olarak gören ve böyle tanıtan kezbanlar var ya hani aranızda. Sizinle hemcinsim olmaktan utanıyorum.

Feminizim, erkek düşmanlığı değildir. kadınların haklarının, erkek haklarıyla eşit kılınmasını amaçlayan bir oluşumdur. Erkeklerin kadınlardan üstün olmadığını savunur. (Bazı beyinsizler bu olayı kadınlar erkeklerden üstündür olayına çekiyorlar. Olay bu değil.)

Haklarını korumak adı altında erkekleri eziklemek bir feministe yakışmaz. Bunun arkasına sığınarak, feminist adı altında başkasının haklarına saldırmak dolandırıcılıktır.

'Kadına şiddette hayır' ilkesini savunmasına rağmen bir bayanın erkeği dövmesini kabullenmek insancıl bir davranış değildir. Böyle bir savunmayı da hiç kimse kabul etmez.

kadına, erkeğe, çocuğa, hayvana, bitkiye farketmez.

'Şiddete hayır' ilkesiyle yaşayan bir insan olarak,bu sığ düşünmeşeklini kabul etmiyorum.

Ha bir de sekste şiddet vardır, ona bir şey demiyorum. iki taraf da durumdan memnunsa reddetmekten çok destek çıkarım. (Başka bölümlere sapmadan konumuza geri dönüyorum)

Zamanında belirli bir zümrenin kadınları aşağılık, günahkar, kirli ve bir eşyadan farkı olmayan köleler olarak düşünmesini engellemek amacıyla başlayan (ki bence kutsal olan) bir akımın bu denli sığlaştırılmasına ve bencil amaçlara alet edilmesine göz yummuyorum.

Erkeğin ve kadının kanunlar önünde tamakiyle eşit olmasını her zaman savunurum. Ama sosyolojik ve fizyolojik olarak kadın ve erkek eşit değildir.

Bir kadın bir erkeğe direkt olarak baktığında toplumun ses çıkarmaması ama erkek aynı şeyi yaptığında bir sapık olarak anılması güzel bir şey değildir.

Ya da bir erkek kısa bir sürede yüksek mevkiye ulaştığında çalışkan ve idealist olarak görülmesine rağmen bir kadın söz konusu olunca kiminle yattığı sorgulanmaya başlaması hoş değildir.

Bir erkek kadına tecavüz ettiğinde erkeğe idam istenmesine rağmen bir kadın aynı şeyi yaptığında erkeğin bu konuda şikayet hakkının bile bulunmadığını savunan görüşler de doğru değildir.

Tecavüz, tecavüzdür. Bir erkeğe yapılanla kadına yapılan tecavüz farklı değildir.

Şiddet, baskı ve zulüm; cinsiyet, sınıf, makam ve mevki gözetmez.

Hangi zümrede olursa olsun bir insanın hakları korunması gerekir.

Bir kısmı hedef almak yerine toplum bakış açısı değiştirilmeyi amaçlandığında bu olay daha içinden çıkılabilir bir hal alacaktır.
Penise karşı olan kadın.

Cinsiyetçilik yapan kadın.

Egoist kadın.
islama ters bir düşünce.
not,kadın ve erkek asla eşit olamaz.
Adam gibi kadınım evelallah,
Ama sadece kadınları tutmam,
Adı üstünde,
Adam gibi doğru insanı tutarın...!!!
Politikası erkekleri ezip geçmek olan akım. Bazı çirkin kadınlar toplanmışlar öyle birşey yapalım kadınlar erkekleri kullansın erkekler köpeğimiz olsun demişler sonrada female'den gelen feminizmi uydurmuşlar.daha female nin ne ifade ettiğini bilmiyorlar.female dediğimiz şey kadınlık Seksilik, çekicilik cazibe ve kadınsı özelliklerini ön plana çıkarmak demek.hayatımda 16 tane feminist kız tanıdım hepsi su katılmamış kezban komplexli ve her an çemkirebilme potansiyeline sahipler.zaten feminizm de kocayı(para) buluncaya kadar.özetle saçmalık.
günümüzde budur.
görsel
hakkında en çok yorum yapanların aslında hakkında en ufak bir bilgiye dahi sahip olmadığı, kendi kafasında kurduğu şeyleri kabul edip bu ideolojiye yaftalamaya çalıştıkları zaten açık.

tipik karşıt ifadeler:

kocayı buluncaya kadar; bir kere feminizm "erkeksizlik" değil ki kocayı buluncaya kadar olsun. evli olup feminist olan kadınlardan habersizler. ayrıca hiçbir kadın sevgilisi olmadığı için feminist de olmaz, ne salakça bir mantık bu. en yaygını ve en saçma argümanı olan bir ifade ayrıca.

varan iki, çirkin kadınlar feministtir; aslında şuraya sizin güzellik anlayışınıza göre birçok kadını sıralayabilirim ama genel-geçer güzellik anlayışınızı bir kenara bırakıp bir karşı cins olarak bakmaya çalışacağım. birçok erkek kadınları kendi himayeleri altında tutmak, söz geçirmek, dikte etmek ister, ama feminizm zaten buna karşı olduğu için feminist kadınlar fikir ve toplumsal yaşantı eşitliğinden yanadır. bu durumda bu bahsini ettiğim erkekler bu kadınları sevmezler, karalamak isterler e bir kadını karalamak için onların gözünden "çirkin" demek yeterlidir. çünkü bir kadın onlara göre fikirleriyle değil dış güzelliğiyle ya da çirkinliğiyle vardır.

varan üç, aldatılmış, bir erkek tarafından argo ifadeyle tekmeyi yemiş kadınlar feministtir; hayır efendim. ben hayvan haklarını da savunurken hayvan olmuyorsam, illa ki işçinin hakkını savunmak için bir patrondan kazık yemem gerekmiyorsa, velev ki zengin olup fakirin hakkını gözetiyorsam, feminist olmam, kadın hakları savunucusu olmam için de aynı şey gerekmiyor. bu şaibeli bir ifadedir, zaten her kadının feminizmle tanışması oldukça farklıdır, kimisi okuyarak farkında olur, kimisi yaşayarak, kimisi tanık olarak.

aklıma geleni bu kadar.

edit: okumadan eksile aferin, kime ne anlatıyorsam.
dönemimizde öyle bir akım vardır ki; politikası erkekleri ezip geçmektir. "Feminizm"
Bazı çirkin kadınlar toplanmış ve " öyle birşey yapalımki, kadınlar erkekleri kullansız erkekler köpeğimiz olsun" demişler ve female' den gelen feminizm i uydurmuşlar. Yahu female dediğimiz şey kadınlıktır. Seksilik, çekicilik, cazibe ve kadınsı özelliklerini ön plana çıkarmaktır.
Ayrımcılığı ortadan kaldırmak amacıyla yola çıkar ; pozitif ayrımcılık sağlar.
2. sınıf varlık olduğunu kabul etmek istemeyen kadınların eşitlik değil pozitif ayrımcılık isteğini konu alan ideoloji.
Kadın ve erkeğin eşit olduğunu iki cinsiyetinde birbirinden üstün olmadığını savunur..
Feminist olmasam da çoğu durumda desteklediğim ideolojidir. Kadınların haklarını savunur, köhneleşmiş zihinlerdeki sapkınlığa karşı durur ve hukuki anlamda kadın ve erkek eşitliğini savunur. Kadını korumak erkeklere düşmektedir, onlara emanettir. Ama trajikomik bir şekilde kadınlara en çok eziyet çektiren de erkeklerdir. Neyse şimdilik bu kadar.
feminizm, kurumsallaşmış dırdırdır. aksini iddaa eden feministtir.
sendikacılık nasıl bir meslek ise feminizm de öyledir.
(bkz: lezbiyen) erkeklerden nefret etme
Erkek düşmanlığı zannedenler sallayıp duruyor.
Aç bi iki satır oku neymiş ne değil ondan sonra eleştir.

Kadın haklarını savunan, amacı eşitliği getirmek olan ideoloji.
Feministlik parayı bulana kadardır der babam.

Evet eksiler gelsin.
bazi aptal ergenlerin anlayamadigi ideoloji;

görsel
feminizm bir kuş türüdür, güzel öter.
orospu çocuklarını gebertene kadar ötecek olan akımdır. evet ötüyoruz sizin gibilere.
cinsiyetçi bir akımdır. nasıl çocuk haklarını korumak için kidizm, erkek haklarını koruman için menimz gibi bir saçmalığa gerek yoksa kadın haklarını korumak için de femenizm denen saçmalığa gerek yoktur.

ayrıca ataerkillik bir sorunsa bu sadece erkeklere indirgenemez çünkü kadınlar bu sistem altında yuvalanmış ve sokakta bikinili kız görse saçını başını yolacak konuma gelmiştir. yani ataerkillik sadece erkekleri ilgilendiren, erkeklerin desteklediği bir sistem değildir.

kocam benden her daim önde olsun, elini masaya koydu mu oturtsun, benden fazla kazansın, ben taşıyabilsin gibi söylemler de kadınların ataerkil olduğunu gösterir.

yani demek istediğim özünde şu: toplumda her kesimin belli mağduriyetleri olur ve bu suçtur, buna karşı direnmek için bir tarafın yanını komple alıp diğer tarafı karalamak gereksizdir. herkesin eşitçe yaşadığı, hak mağduriyeti önleyen bir görüş etrafında da insanlar birleşebilir.

tabi bundan da mağduriyet çıkartıp gene bildiğini okuyanlar olacaktır ancak bir erkek feminist olmak zorunda değildir, kadınları haklarını gözetiyor diye bu adla anılmak zorunda da değildir.

feministlerin olayı sadece erkekliğe indirgeyip bunu alttan alta destekleyen kadınları görmemesi ancak cinsiyetçi körlükle açıklanabilir.

sonuçta bir insanın, annesinin, ablasının, kız kardeşinin, kızını daha iyi şartlarda yaşamasını istemesi ve bunun için mücadele etmesi için cinsiyetçi bir akıma ihtiyacı yoktur. bakışım bu yönde ve sorun olan ne erkek ne de kadındır, sorun gericiliktir ve bu bir cinsiyete indirgenemez.
Kaliteli sevişmeler için şarttır.
Erkeği üstün gören zihniyet orgazm olmadan mefta olacaktır.
makro açıdan bakacak olursak insanlarla, mikro açıdan inceleyecek olursak ise karşı cinsle sağlıklı ilişkiler geliştiremeyen hemcinslerimin tutunacakları son dal. zaten kendilerini savunurken "siz de koca meraklısısınız" diyerek çemkiriyorlar. şimdi burda freud'un yansıtma mekanizmasından, eric fromm'un kitle psikolojisinden bahsedip bu potansiyel lezbiyenleri daha bilimsel yollarla yerin dibine sokmak isterim ama gerçekten ellerimi yormak istemiyorum. karşıdakiler daha çok sokmak, çıkarmak, sikmek, donuzlamak üzerinden argümanlar ürettiği için kendimi yormamın manası yok değil mi ? ekseriyetle ilgisizlikten ilikleri kurumuş ve yalnızlığın en acı halini yaşayan bu kızlara bir de siz vurup iyice marjinalleştirmeyin yoksa üzülürüm ben bu kızçelere.

sözlüğün feminist takılan bu kızçelerinin entrylerini inceleyin bakalım bi. 24 saat boyunca basketboldan, futboldan, sokmaktan çıkarmaktan bahsettiklerini göreceksiniz. ben hepsine psikolojik destek vermeye hazırım. ilgili kurumlarla iletişime geçip kendilerinin tedavi olması için her türlü yardıma hazırım.

yalnız yahu bu kızlar. çirkinler ve ilgi göremiyorlar. üzmeyin be. ahaha.