bugün

bayanların! imajını toplum nezdinde epeyce zedelemektedir.

bir bok yaptığını sanan bir grup marjinal ucube işte.
Savunucuları ağır Gerizekalıdır. Madem kadınlar erkeklerden her açıdan üstün. Neden erkeklere oranla kadın bilim adamı edebiyatçı şair vs vs oranı çok düşük kadınlara zaten bütün haklarını veren erkektir çok zırvalamayın isterseniz. Kadın erkek eşittir. Kimse kimseden üstün değildir.
en başta erkeklerin savunması gereken kavram.

yarın bir gün baba olduğunuzda kızınızın iyiliği için düşüneceğiniz her şeyi diğer kadınlar içinde istemelisiniz. yoksa bunu biz bencillik ve iki yüzlülük olarak adlandırıyoruz.
bunlar hep sevişmemekten.
Kadınlar neden sürekli kendilerini ikinci sınıf görüp bunun ezikliğiyle üste çıkmaya çalışırlar?
Şimdi sözlükte bile üni okuyan bir sürü bayan yok mu veya şirketlerde yönetici olan , kendi parasını kazanan , ayağının üzerinde duran.
Bu üste çıkma çabası nedendir?
Ezilen kadın var mıdır eyvallah vardır ama niye genelleme yapıyorsunuz?
Bu durumda eşinin de baskısına maruz kalan erkek yok mudur?
Eşitlikse herkese eşitlik gerekli değil mi?
vibratörün icadı ile geri dönülemez çatışmalara sebebiyet veren, bazen haklı çoğu zaman haksız dayanışma grubu.

şimdi siz, ataerkil muhafazakar toplumda ezilen kadınların haklarına sahip çıkarsanız; şahsen ölümüne destek veririm.

"ama" --> her şeyde olduğu gibi bokunu çıkarma eğilimi olanlar var. karı gelmiş zengin bir adama kapak atmış. hem maddi hem manevi sömürüyor. en ufak tatışmada: "tüm erkekler allah belanızı versin." diyorsa,

o kadının ibreti alem teşkil etme zorunluluğundan yola çıkarılarak, malum cinsel organı kurutulmalıdır.

p.s. samimiyetsiz vajina budalası gelmiş, yine çakallık peşinde.
Kadın üstünlüğünü değil kadın erkek eşitliğini savunmaktadır doğru savunulursa ve savunanlar tutarlı olursa her aklı başında insanın hak vereceğini düşünüyorum malum ben feministim diyerek hem cinsini boka sokup çıkaran çok fazla kendini feminist zanneden var. Savunulan düşünceye zıt hareketlerle kendimizle çelişmeyelim feministdaşlarım.
türü çoktur. Eşitlik savunan da feminist olabilir erkek düşmanı olan da feminist olabilir. Ortak paydada buluşamayacaklar diye bir şey yok. Hepsi feministtir hepsi kadındır hepsi aslında tek ortak amaç için savaşır, Kadın hakları için.
http://49.media.tumblr.co...i4l3ii3o1s02vreo7_400.gif

Edit: (bkz: feminizm herkes icindir)
(#1904362)
"kadınlar için feminizm bir seçim değil, sorumluluktur" dediğimdir.
Kadının kurtuluşu femizim değil, sosyalizm.
kadını metalaştıran sisteme karşı birleşip "eylemlerimizi ve taleplerimizi nasıl daha fazla insana ulaştırabiliriz" diye düşündüklerinde akıllarına direkt "memelerini" açmak gelen ucube gruplara bel bağlarlar.

yine aynı şekilde kadını metalaştıran "kozmetik" markalarını boykot etmek adına orada üç kuruş para için akşama kadar ayakta dikilen kadınları tartaklayarak bir bok yediklerini sanırlar.

birisi bu akımın yabancı menşeili lokomotifi iken diğeri de yerli lokomotifidir.

varın gerisini siz hesap edin.
Şuradaki tanımların çoğu değildir:

https://m.youtube.com/wat..._id=annotation_3223168317

Blogumdaki, bununla ilgiyi yazıyı da paylaşmak isterim beraberinde.

Türk toplumundaki insanların tarih anlayışının ‘Fatih bütün istanbul’u aldı be ne büyük adam’'dan ibaret olduğunu,sosyolojinin s'sini dahi anlamadığını doğal olarak sağlıklı toplumsal çıkarımlar yapamadığını,kadın duygusal erkek analitiktir yalanına hala kandığını,modern bilimden fersah fersah uzakta olduğunu,kadın erkeğin sözünü dinleyecektir ve bunun karşılığında sevilecektir diyerek normal olduğunu savunduğu ilişkiyi yalnızca evcil hayvan-sahip ilişkisine indirgediğini,cinsel ilişkinin erkeğe üstünlük sağladığını düşüncesini benimsediğini çok net bir şekilde kanıtlıyor.
Herkesten,özellikle kadınlardan,rica ediyorum bu videoyu izleyin ve yorumlarını okuyun. Toplum hayatında siz neye değer görülüyorsunuz bir bakın. Her gün yan yana yürüdüğümüz bu insanların bizim için neler düşündüğünü anlamak işte bu kadar kolay. Bu yorumlarda konuşan “adamların” yapabildikleri tek şey maç izlemek ve kabadayılık taslamakken bizim zekamızı eleştirmeleri bir hayli gülünç. tanıdığım çoğu erkekten çok daha fazla akademik donanıma sahibim. Çünkü okuyorum ve öğreniyorum. bu konular üzerine biraz düşünüp biraz da toplumsal cinsiyet okursanız Yıllardır önünüze sürülen bütün bu doğu islam merkezli düşüncenin ne kadar doğruya uzak olduğunu göreceksiniz. Matematiksel düşünme yeteneği x kromozumu ile aktarılıyorken karşınızda sizden daha zeki olduğu için sizin evde oturmanız gerektiğini söyleyen insanlar var dışarıda. Hayatı boyunca evlilik ve ilişki psikolojisi konusunda tek kesin araştırma yapmamış insanlar feminizmin saçmalık olduğu ve bozuk nesiller ortaya çıkardığını savunuyorlar dışarılarda. Çünkü onlara göre özgürlük sorundur. Haklarımızı aramamız bir sorundur. Koca dayağı yemek istemediğimiz ve buna karşı koyduğumuz için bozuk çocuklar yetiştiriyoruzdur. Oysa mecburi ve mutsuz evlilikten doğan çocukların durumlarından haberleri yok anlaşılan. Dünyanın en güçlü birliği erkekler falan değildir. Dünyanın en güçlü birliği haksızca psikolojik baskı görmüş olan birliktir. yani biz. Buna susmayın! Hemen,bu akşam bu konuda “nesnel’ kaynaklar bulup okumaya başlayın. Dini kitaplardan ya da taraflı tarih anlatımı yapan yazılardan bahsetmiyorum. Deney sonuçlarına bakın,sosyolojik araştırmaları inceleyin.. En önemlisi kadınlar siyasete dahil olmak istediklerinde mevcut olan siyasi ortama bakın. Eşitlik gücünün ve özgürlüğün iktidarın koltuğunu nasıl salladığını göreceksiniz. Kolay yönetmek ve çıkarlarını sağlamak için her daim uğraşan iktidarın yemini bütün bu cahil ’'adamların” afiyetle yemesi fazlasıyla acınası. Feminizm amerikanın bir oyunu ya da ingilterede kadınları ortamdan uzak tutmak için ortaya atılmış bir boş felsefe değildir. Bunu söyleyen insanların bilgi seviyeleri büyük ihtimalle yedi yaşındaki bir çocuğa eş durumda. karşımıza koz olarak çıkarılan “dedikoducu kadın lider” imajının dışında nasıl zorlu bir savaş verdiğimizi ve kişiliği yaratanın doğal ortamda asla cinsiyet olmadığını anlayın. Tek bir kötü örnek bütün cinsi karalamaya yarıyor ise erkek hükümdarlara ve sapkınlıklarına değenmeye başlamak istemiyorum çünkü bitirmek yıllarımı alır. Lütfen,sizi her neyin yarattığına inanıyor olursanız olun önce kendinizin bilincine varın. Yalnızca kadın,kız,anne,abla,bacı,yenge olmadığınızı anlayın. Bunu yapmadığınız sürece öleceksiniz,öleceğiz. Siz sadece sizsiniz ve bundan daha önemli hiçbir şey yok.
Çoğu Feminist çocuğuna kıyafet alırken mavi ve pembe renklerini ayirirken bu dünyadan kayıp gider. Feminizm erkek düşmanlığı değil erkek egemenliğinin Son bulması için mücadele eden kadınlar topluluğudur. Ornektede görüldüğü gibi. Renk lan bu kızı erkeği mi olurmuş.
Bla bla bla

--spoiler--
Erkekler bile kendi aralarında Aynı haklara sahip olamıyor daha
--spoiler--

Feminizm bu cümle ile mücadele ediyor işte, erkekler bile eşit değil "bi dur allasen zaten ortalık karışık"

Ayrıca (bkz: feminizm herkes icindir)
Son olarak bu kitabı oku diyego simyone belki aydınlanırsın, doğrudan PDF'ini atıyorum:
https://yadi.sk/d/m1H_mAZcfN6gh ( feminizm herkes içindir)

Edit: ya umutsuz vakasınız, okuduğunuzu anlamıyorsunuz feminizm herkes içindir diyorum örkök döşmönlöğö yöpön hödhödö diyorsunuz
dayatılagelmiş erkek baskınlığı gibi bi saçmalığı dengelemek adına denklemin öbür tarafında pırtlamış bir parametredir. Anlaşılması o kadar da zor değildir aslında doğal bir şeydir.
feminizm ancak lezbiyenlikle mümkündür bence çünkü erkeğe ihtiyaç duymak her zaman onun isteği doğrultusunda şekillenmeye neden olacaktır ve asla kadın kendi öz kimliğiyle bir yerde birliktelik kuramayacaktır.

bu yüzden erkek düşmanlığını aşılıyor olabilirler.

ayrıca ırkçı gibi yobaz da oluyor bazıları, sadece doğuştan getirdikleriyle üstünlük kurup erkeğin bir takım bağımlıklarını sorun gibi sunuyorlar.

bana göre boş bir ideoloji diyemem ama tamamen erkek düşmanlığı yapanı da gördüm. bu belki o anlık öfkeye yorulabilir ancak bunun kalıcı olduğu fikri de bence var.

kadınla ilgili bir sorunu kadınların farkına varıp örgütlenip bunlarla mücadele etmesini yanlış bulmuyorum ama tamamen kadın kimliğini öne çıkartıp diğer kimliği yok saymayı sorunlu buluyorum.

erkekleri aşağılamak gereksizdir efendim, ayrıca evrimsel süreçte erkeğin daha önde olduğu, yine bu bir sorunsa bunu da erkeklerin çözeceği açıktır.

kırın dizinizi oturun diyecek değilim ama toplumsal sorunu tek taraflı ve dışlayıcı değil birlikte çözmek daha yerindedir. erkeğe sorun çıkartan organ gibi bakıp bunu kesip atalım gözüyle bakmayı da kınıyorum.
Kadın erkek eşitliğini savunmaktır. Toplumsal hayatta cinsiyeti yüzünden insanların ayrımcılık kurbanı olmamasını istemektir. Geliniz görünüz ki özellikle bizim ülkemizde anlamamak için özel bir çaba sarfedilmektedir. Taciz tecavüz kurbanı bile olsa suçun yine kadında arandığı bir ülkeden ne beklemeliyiz o da ayrı bir tartışma. Kadın kelimesinin bile uygunsuz bulunduğu bir ortaçağ rivayeti gibiyiz.
Öncelikle feminizm erkek düşmanliği değildir .Bugüne kadar süregelmiş erkek egemen toplumun önüne geçip bayanlara olmasi gereken bir takim haklar kazandirmaya calismaktir .Olmasi gereken de budur .
Bir takım kadınların çevrelerinde bulunan erkeklerin olumsuz hal ve tavırları neticesinde katıldıkları akım.
Konumuzla alakali bir klise olarak; "Feminizm kocayı bulana kadardır" sözünu anmadan geçemeyeceğim...
Bütün erkekler kötü olamaz değil mi kızlar?
hemen her kuram gibi ülkemizde yanlış bilinen hatta hiç bilinmeyendir.

erkek düşmanlığı ya da erkeksiz bir yaşam isteyen akımlar da vardır. sadece kadınların haklarına odaklanan akımlar da. bundan kim neden rahatsız oluyor?

oy hakkı, eşit yurttaşlık hakkı, iş yerinde eşit maaş uygulaması gibi konularda çalışan feministler sizi niye geriyor olm.

hıyar ağası biri kız kardeşine yan baksa höyt lan diye kudurursun, kız kardeşinin daha refah içinde bir ülkede yaşaması fikri seni rahatsız mı ediyor?

açın okuyun olm önce.
feminizmin altını kazıdığınızda gayet lezbiyenlik görürsünüz. erkeksizlik algısı var bunlarda. tabi hepsi bu demiyorum ama fikirde bu mevcut.

ben toplumsal olaya birliktelik olarak bakıyorum ve cinsiyetçi tekçi bir anlayışın sınırlı ve kısıtlayıcı olacağını düşünüyorum.

sorun toplumsalsa ve iki tarafı ilgilendiriyorsa bunu toplumsal alanda birlikte çözmeliyiz.

aksi halde kadını yüceltip erkeği aşağılamak veya erkeği yüceltip kadını aşağılamak bir şeyleri çözmez.

ayrıca femen gibi aşırı guruplar resmen şov yapıyor. böyle bir hak arayışı olamaz bence.

kadına karşı işlenen suçlar bir kadın değil insanlık sorunudur ve bunu insani çizgide çözmek lazım. önce insan sonra kadın diyorum.

saygılar, esenlikler dilerim.
Feminizm; kadın haklarını savunan, toplum tarafından ezilmeye çalışılan kadının elinden tutup onu ayağa kaldıran, ona aslında ne kadar güçlü olduğunu gösteren, kadın olmanın bir kusur erkek olmanın bir onur olmadığını vurgulayan düşünce akımıdır.
Amacı kadınları erkeklerden üstün tutmak değil aksine sosyal, siyasal, ekonomik, kültürel ve hukuksal alanda kadının ve erkeğin eşit olduğunu anlatmaktır. Erkekliğe değil Ataerkil düzene karşıdır.

görsel

Edit: http://www.feminizmhareketi.com bir arkadaşımın böyle bir sitesi var feminizm hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.
erkek düşmanlığını değil cinsiyet eşitliğini savunur. şimdi lezbiyen fantezinizi ötede yapın. naş.

tanım: insan olana mantıklı gelen mücadele.
Kocayı bulunca sona eren ruh hastalığı.