bugün

Uzak durun. Çoğu kendini "birey" zanneden sonradan görme "aydın"lar(!), " kültürlü"lerdir(!).

Hele bir de bunlara destek veren erkek(!)ler vardır ki aman yarabbi.
Şimdi buraya uzun uzun şeyler yazar açıklamak isterdim size ama algınız anlamamak üzre kurulmuş. Tek sebebiyse böylesinin işinize geliyo olması. Ama ben beni yüceltip başka bir şeyi, ne biliyim ırkı milliyeti cinsiyeti, hakir gören bi anlayışa hiçbir zaman katılmayacağım.
Ayrıca bazı cahiller feminist kadınların erkeklerden nefret ettiğini sanıyor. Sevgilileri veya kocaları olamaz sanıyorlar. Bilmediğiniz şeylere yorum yapmaktan vazgeçin bence. Zaten bilmemek de bi zorumluluk değil tercih olmuş böyleleri için. Çünkü her şeyden çok bilip doğruluğuna inandığı halde hala karşısında durabilmek zor, o yüzden bilmemek daha kolay size.
Herkesin kendine göre yorumlaması gayet olağan ve doğal olan bir görüşe sahip kimse.
Feminizm içinden bir ton ayrı kol çıkarmış, bunlar da bizzat kendine göre yorumlamadan ötürü gelişme fırsatı bulmuşlardır. Ayrıca düşünmeden iş mi yapılır? Felsefenin temeli eleştirel bir düşünüş ile yorumlamaktır.

Cevap niteliğindeki entry kısmını geçtikten sonra gelelim asıl meseleye;
Feminist kelime anlamı ile feminizm disiplinini hayat görüsü benimsemiş bireylere denir. Feminizm ise salt olarak bireylerin hukuk önündeki eşitliğini, pozitif yahut negatif ayrımcılıkların ortadan kaldırılmasını, basit olarak kadınların tır şöförü olabileceğini, erkeklerin de ağlayabileceğini savunan gayet mantıklı ve kendi içinde tutarlı bir akımdır.
Lakin, başlıkta da bahsi geçen feminist kavramı ise apayrı bir konudur. Feminizm ile zerre alakası olmayan, alt kollarını bilmeyen, düşünce yapısı ile uzaktan yakından alakası olmayan ve en vahimi bu fikriyatı sadece erkek karşıtlığı ve her alanda eşitlik olarak gören bireyler ile doludur.
Bakınız, sokak ortasında çırılçıplak soyunmak ile yahut biz çocuk doğuruyoruz konuşmaları ile bir yere varılamaz. Erkekleri dışlayan feminizm ölü doğmuştur. Yaşayamaz. Farklılıklarımız vardır ve bu farklılıklar hak konusunda bir engel teşkil etmediği sürece güzeldir.
Turkiye ise bu konuda tam bir çöplük.
(bkz: çocuklar duymasın duygu)
Her zaman ki ülkemizde ki temsilcileri dağa kadınları peşkeş çeken gencecik kızların beynini yıkayıp eline silah veren kadınları savunma hakkı en az olan dhkpc pkk destekçilerinin elindedir. Kürt faşizmi ve mezhepçilik yaparlar.
Ananız da bir gun feminist olacak ve siz küçük erkeklik organına sahip olmanızın verdiği aşağılık kompleksiyle bir ömür yaşamak zorundasınız beyinlerini hiç kullanmak zorunda kalmamış zavallılar.
görsel
erkek düşmanlığı sanan cahil ruh hastası dengesizler topluluğudur.
Eşitlik için humanizm'i tercih ediniz.
görsel
bilim gibi şahane bir şeye rağmen var olabilen enteresan bir canlı türü.
Acıyorum feministlere. Gerçekten acıyorum. sorunlu kişilikler.
Üf yine boş yapan biri yine yine yine.
akitanya düşesi eleanor'u tanimayan feminist değildir.
ben feministim diyemeyen adamla olmaz arkadaşlar mesela, öyle bi nokta.

neyse derdimizi sikeyim.

kadınlarımızın kadın olmalarına dayalı sebepler öne sürülerek öldürüldüğü, erkeklerimizin kadınlarımız gibi sözlü fiziksel taciz edildiği, annelerimizin dövüldüğü, bebeklerimizin, çocuklarımızın istismar edildiği bi yerlerde yaşıyoruz.

öylemesine. yine de sen bilirsin cehalet.
kendi sahip olduğu haklara kadınlar da hep sahipti zanneden çomarların zoruna giden kişilerdir.

ulan en basit oy verme hakkına bile 1940'lardan sonra kavuştu kadınlar. 1970'lerde alanlar bile var. atatürk'ün ileri görüşlü hareketiyle bizim kadınlarımız 1930'larda kazandılar. düşün bak 1930'lar diyorum.

2017 yılındayız daha arabistan'da kadınlar yeni araba kullanma hakkı elde ettiler. o da hani arap şeyhlerinin keyfine değil ha, oradaki feministlerin çabalarıyla oldu tıpki eskiden sufrajetlerin yaptığı gibi.

şimdi sen gecenin istediğin vakti elini kollunu sallayarak gezebilirken kadınlar neden bu kadar rahat değil diye sorgulamıyorsan, buna gerek duymuyorsan feminist bir kadını da anlayamazsın koç. o yüzden boş yapma.
yabancı uyruklu olanı kadın erkek eşitliğini savunur. yerli olanı erkeklere söver.
Nedense aklıma direkt Feyza altun geliyor.
feminizmi erkek dusmanligi olarak algilayip sacmalayan kadinlari referans alip aptalca gorseller paylasinca o kadinlardan farkiniz kalmiyor. hatirlatayim da...
Toplumda çok ilgi görmeyen hanım kızların ölesiye bağlandığı sonu erkek düşmanlığına kadar varan ilginç ideolojik akım.

Asıl sorun ilgili dişinin bu akıma gönül vermesi değildir, bunun sebebidir. Bunun görünür iki sebebi vardır.

1) Marjinal olma çabasının yanlış sonuçlanması.

2) Yav beni hiç bir erkek beğenmiyor ne yapsam ne yapsan sorgulamasının doğal sonucu.

Peki sorun gerçekten bu mu? Bazı kızların kompleksleri yüzünden kendine toplumda bir yer edinme çabası mı? Aslında suç bu dişilerde değildir (dişiler diyorum çünkü bu saçmalığa gönül verenlerin büyük bir çoğunluğu dişilerden oluşuyor), suç toplumun güzellik anlayışındaki biraz seçici davranıyor oluşu denilebilir.

Varsayıyorum ortalamanın altında bir güzellikteki kız belli bir yaşdan sonra ilginç bir şekilde feministik duygulara kapılıyor ve diğer erkekler tarafından sertçe eleştirilmeye başlıyor. Bunları gören hanım kız zaten azgın ve hırçın olan feministik düşünceleri daha da alevleniyor, bunun sonucunda elimizde anlatılan feminizmin tanımına pek de uymayan bir erkek düşmanı kalıyor. Şimdi sizin aklınızda bu gibi durumlarda ne yapmamız gerektiği gibi bir düşünce oluşuyor olabilir. Hazır olun çözümü açıklıyorum diyemeyeceğim çünkü bu duruma düşen dişinin artık geri dönüşü olamıyor.

Asıl olan konuya dönersek yukarıda bahsettiğim gibi marjinal olma çabasıyla nasıl bir insan feminist olabilir? Şöyle; elimizde ergenlik yaşına girmiş bir kız var ve bulunduğu ortamda (okul, dersane, vb.) arkadaş gurubunun içine giremiyor ve bu onu derinden etkiliyor, kaçış yolu arıyor ve bulamayınca sorunun zaten küçüklüğünde de aşağılandığını düşündüğü cinsel kimliğine bağlıyor. Ama bakıyor ki girmek istediği gurupta kızların olduğunu görüyor ve bu kızların erkekler tarafından rağbetle karşılandığına tanık oluyor, e devamında da ulan ben ilgi görmüyorum bu gurubun içindeki kızlar da ilgi görmesin diyip onların hakkını korumaya çalışırken kraldan çok kralcı olduğunu fark edemiyor, bunun sebebi olarak da feminist olmak haliyle kaçınılmaz oluyor.

ikinci açıkladığım sebep ise biraz da ağırlıklı olarak tercih edilen bir durum ve diğeri kadar karmaşık bir sistem halinde işlemiyor. Basitçe anlatırsak toplumun güzellik anlayışına uymadığını düşünen kız ilgi göremeyince, ilgi gören kızları kıskanıp onların da yerine geçemeyeceğini anlayınca onları savunmaya çalışırken yine patlıyor.

Dikkat ettiyseniz birinci ve ikinci sebebin sonuçları aynı yani bakıldığında aslında ortada farklı olan bir şey yok. Kısaca toplumda rağbet görmeyen kızların vardığı saçma sonuç olarak tekrardan tanımlanabilir.

Feministlerin ilgimi çeken en önemli özelliği kelimelere çok fazla takılıyor olmaları. Bir gün feminist bir kişiyle konuşmam sırasında ''bayan'' sözcüğünden neden hoşlanmadıklarını sorduğumda ''bayan'' yani can sıkan anlamına geldiğini duyduğumda felç geçirme noktasından teğet geçmiştim diyebilirim. Hatta bu yazıyı okuyan bazı feminist arkadaşların yukarıdaki ''ilgi gören kızları kıskanıp onların da yerine geçemeyeceğini anlayınca onları savunmaya çalışırken yine patlıyor'' cümlemdeki patlıyor deyimini yanlış anlayacağından maalesef ki şüphem yok. Ancak bu bir sorun mudur? tabii ki değildir. Unutulmaması gereken en önemli sonuç Bir kadının en büyük düşmanı hırçın feministlerin sandığı gibi erkekler değil yine kendileri gibi olan feministlerdir.
Ya sen niye bana kapıyı açıyorsun ya ! Ben açamaz mıyım o kapıyı ? Hödük öküz seni ! Hepiniz hödüksünüz ! Güçsüz müyüm ben hı güçsüz müyüm bana ne mesaj vermeye çalışıyorsun ? Sen kimsin bana mesaj veriyorsun ? Terbiyesiz hödük !

Ufff sıkıldım gidimde bi erkeği linç ettireyim
Parayı uzatırken elime dokundular ! Beni taciz ettiler !
kızlaaaaaaağğrrr imdaaaaaattt şu bana dokundu taciz etti beniiiiiğğğğğ yardım edddidiğğğğnnn . Yaaa sen napıyosun ya ahlaksız seni ! Tecavüzcü müsün sen tecavüzcü vaaaaaağğğrr !
Soru: Bir kadın neden feministir?

Cevap: beni tanımadığı için.

Sonuç: arrogantım biliyorum.
Bazı bazı erkekler kadınlardan daha feminist.
En kötüsü bu feministleri yalayıp onlara şirin gözükmeye çalışan erkekler kıl oluyorum. Bu arada bu ülkede feminizm yoktur. Feminizim adı altında terör şakşakcılığı vardır.
Feminizm akıllıca ama feministler salak.