bugün

bu gece Emre'yi tuzağa düşüren galatasaray futbolcusu. evet yaptığı yanlış ama bir galatasarayli olarak o anda içimin yağları eridi.
sözüm galatasaray oyuncusu felipe meloyu ''köpek'' terimiyle aşağıladığını sanan yaratıklaradır. şimdi konuyu iki yerden ele alalım.
1. bu adam zaten lakabını pitbull olarak telafuz eden, dünya da böyle tanınan, gol sevinçlerinde taklidini yapan bir adam. sen bu adama köpek diyerek nereye varmayı planlıyorsun ki? yok köpeğe mamasını vericeğiz, yok biri şu köpeğe kemik atsın vs.. gibilerinden sürekli konuşursan, bu adam da size (bkz: doggy) yaptığı zaman alınmayacaksın arkadaş.
2. benim için asıl önemli konu ayrıca bu. köpeği aşağılık bir şeymiş gibi itam eden insan, aşağılık bir yaratıktır bir kere. hayvanları bir hakaret aracı olarak kullanmak insanlık değildir. bunu yapanlar şüphesiz ki o aşağıladıkları hayvanlardan daha aşağıdır. ayrıca bahsi geçen hayvan köpektir ki insanın en iyi dostu olduğundan, ne kadar zeki olduğundan, bir çok hayat kurtaran, bir çok uyuşturucu, bomba vs. yakalayıp kötü şeylerin önüne geçen, bir çok köylünün sürüsünü, evini koruyan dünyanın en mükemmel hayvanlarından biridir ama sizler hayvan değil aşağılık yaratıklarsınız!
görsel

(bkz: selfie)
yıllarca lugano, volkan, emre vb. futbolculara sabredip herkesin karşısında bir anda ne olduysa fair play ruhuna bürünmüş adam. yaptığı pek de bir şey yok. adam eğleniyor. kendi takımlarında olsa bayıla bayıla sever güruhlar tepki gösterir bir de bu oyuncuya. o da işin ayrı ironisi.
emre yi bu sefer daha bi etraflıca , daha bi kalabalık önünde sikertmiş oyuncu.

bu filmin devamı da gelir ahauahha.

büyük adamsın melo.
taraftarı ve kendi için böyle şeylerden vazgeçmesi gerek. yeteneğini boş işlerle gölgelemesi gerçekten üzücü. biraz futbol ahlakı, başka bir şey değil.
tribunden yanlis gormediysem fenerbahçe macin in 2. yarisinda hic faul yapmamistir.
emre'ye hak ettiğini vermiş, fenerbahçe takımını tek başına sindirmiştir.

bir de tehdit ediyor amk sığırları kadiköyde taraftar atlar bu gidişle diye.

götü yiyen dokunsun bakalım bu adama hadi.
rte futbolcu olsaydı aynı bunun gibi bir saha kişiliğine sahip olurdu. aha da buraya yazıyorum; bir başka evrende haddinden fazla güzel günler gören türkiye'nin var olduğu dünyaya ait bir ligde melovari bir rte, sürekli kart göre göre, çirkeflik yapa yapa topunu oynamakta.
kendisi gibi çirkef bir futbolcu olan emre belözoğlu 2. sarıdan atılırken yaptığı hareket nedeniyle atılması gerekirken, maçın içine eden eyyamcı bülent yıldırım sayesinde 2. sarıdan atıldığın 87. dakikaya kadar sahada kalabilmiş kişidir. çıkarken yaptığı hareket nedeniyle de en azından 2 maç ceza alması beklenmekte.
Hareketi Emreye yaptığı için pek de üstünde durulmaması gerekir. Kendisi de emre de karaktersiz oldugu için zaten olay nazarımda altı kavak üstü söğüt kıvamındadır.
40 dk boyunca futbol oynamayip emre'yi oyundan attirmak icin ciddi mesai harcayan insanimsi.

Bir de taraftarlari bu adama helal olsun diyor.
Boyle futbol anlayisi mi olur ya?
Becerebiliyorsa gol atsaydi kucuk hesaplarla cirkeflik yapacagina.

He bir de yiyorsa ayni performansi kadikoy'de de bekliyoruz.
Ama tabii arena'da aslan kadikoy'de kuyrugunu kistirmis kedi bunlar.
fenerbahçe ve fenerbahçelilerden lugano nun intikamını almakta olan piskopat.
sezon sonu bu adamlar şampiyonluklarını ilan ettiklerinde hep beraber dil çıkarıp selfie pozu verdiklerinde
bu melo denen arkadaş ne yapacak acaba diye merak ettirendir.
emre gibi bi adama hak ettiğini en iyi sekilde vermiştir. oyunu karşısında ki adamın kurallarına göre oynamış ve o malum şahsı resmen göt edip sahanın dışına siktir etmiştir.

hee melo düzgün bi adammıdır sorusuna cevap kesinlikle hayır olacaktır.
emre yi ve volkan ı kışkırtıcı bulan galatasaraylı arkadaşların çok sevdiği yaptığı her hareketi onayladığı ve savunduğu oyuncudur.
(bkz: gs nin akp ye benzemesi)
selçuk'u yuhalayıp bunu kahraman ilan etmek; galatasaraylılığın en uygun tanımıdır.
tayyipin başbakan olduğu ülkeyede böyle yıldız futbolcu yakışır, akp ahlakında metin oktay gibilerin işi ne.
dili ile şikecileri çıldırtmış futbolcudur.

edepsizdir ama dinsizin hakkından imansız gelir sözüne iyi bi örnektir.
müthiş adam ya.

felipe melonun askerleriyiz.
şu adamı sırf kendi futbolcuları diye savunan kişileri görüyorum ya ne deyim ben size.. yav arkadaşım sen galatasaray'lı olarak emre'den nefret etmiyor musun? ee bu adam'ın farkı ne emre'den. bence daha terbiyesizi ve şımarığı. ha emre de terbiyesiz'in önde gideni o ayrı. ama ne olur adamlık kriteriniz melo olmasın. aşağısını düşünemiyorum. o zaman nerde kalır, tugay kerimoğlu adamlığı, şifo mehmet insanlığı ya da alex de souza centilmenlği! eğer adam buysa!

adam olmayan futbolcudur.
Emre'den daha beterdir ama dün Emre'yi tuzağına düşürmeyi başardı. takdir etmek lazım.
taraftarı gibi kişiliği zayıf futbolcu.
çirkeflik konusunda emre'den zerre kadar farkı olmayan, hatta fazlası bile olan bir adet zevat. futbolcu falan değil. futbolcu olmadığı gibi, adam da değil, insan da değil. bu zevatın galatasaray formasını hak ettiğini düşünen bir galatasaraylı varsa, onun galatsaraylılığından şüphe ederim. ben bir fenerbahçeli olarak, emre'nin o formayı hak etmediğini düşünüyor ve bunu açıkça ifade edebiliyorum. keşke elimden fazlası gelse de, bu ve buna benzer adamları o formadan uzaklaştırabilsem. ama maalesef fazlasını yapamıyoruz işte.

özetle; emre belözoğlu da çirkeftir, melo da çirkeftir. açık ve net!

çok özür dileyerek, affınıza sığınarak söylemek zorundayım ki; emre'ye çirkef deyip kalaylarken, melo'yu takdir etmek, yaptıklarını tasvip etmek, kelimenin tam anlamıyla orospu çocukluğudur. (bunu da söylemek lazım yani beyler, kimse kusura bakmasın.)
Haddini bilmeyen o kişiye haddini bildirdim. Onu bu temiz mabedden dışarı attım. Daha fazlasını da yapardım, ama onun gibi takımımı yalnız bırakıp ihanet edemezdim. Tek büyük biziz.

demiş. hey yavrum. adamsın melo.