bugün

Çocukluk gençlik dönemimin kahramanı olup zamanla kendinden tiksindiren figürdür. Özellikle, Andrea Pirlo nun yazdığı kitapta kendisinin futbol bilgisi olmadığını, kurum kültürüne uyamayacak narsist bir yapıda ve düşük kültürlü birisi olduğunu anlattığından ve derin devlet ile olan yakınlığı ile futbolculuk geçmişinde karıştığı rezalet ve şiddet olaylarının tamamını birbirinden ayıramayacak olmamı gördüğümden beri.

Galatasaray ile adı teknik direktörlük için geçtiğinden beri bunların üzerine istifa ettiğini söyleyip tazminat davası açması, nüfuslu bir insan olarak yaşadığı bir anlaşmazlığı kanun yoluyla değil,mafyatik yollarla çözmeye çalışıp üzerine dayak yemesi de tuzu biberi oldu işin,kendisinden komple tiksindim. Ama..

ism GS başkanlığı için geçince kulağa çok abes gelmedi. Ülkemiz kurum yapıları, çok teknokrat ve idealist düşünmek istesek de karizmatik liderler üzerinden yürüyor. Sevin sevmeyin, hükümet ile arası iyi, motive eden,heyecan veren, dikkati çeken bir karizması da var. Ekibini işinin ehli insanlarla kurarsa başarılı olabilir, BJK yi zorlayabilir GS diye düşünüyorum. Yıkılması gereken, her türlü oligarşi gibi liselilerin takımı mı halkın takımı mı GS anlayacağız. ilk 2 paragraftaki bulantı ile bunu söylüyorum, köhne oligarşiler ile mahkum olduğumuz insandır.
Devri kapanmış kişi. imparatorken bırakmak lazım. Sonra böyle dinozor oluyor insan.
takimda suan gazla calisacak turk oyuncu olmadigi icin basarili olmasi dusuk olan teknik direktordur, ha hakmeleir ve medyayi yonlendirebilir.
Gelsinde adam gibi futbol seyredelim amk.
geldi yine tipini s.... dediğimdir.
imparator olarak anılan şu sıralar galatasarayIn gündeminde olan teknik direktör.
Galatasaraylı olup mevcut durumda kendisini istemeyenlere anlam veremiyorum.
Fatih terim yaşayan en önemli galatasaray efsanesidir.Çok kritik bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde takımın başında hatta camianın başında olması elzemdir.

Şampiyon olamayacağına ihtimal vermiyorum ama şayet olamazsa da ben fatih terim ile başarısızlığa da varım.Uefa kupası finalinde sevincinden göz yaşlarını tutamayan halini ne zaman görsem duygulanırım.Vaktinde ıngiltere'den 8 golden aşağı yemeyen türkiye'yi önce 2000 yılında bir türk takımıyla uefa kupasında yarı finalde ve finalde iki ingiliz takımını geçerek kupayı aldı.Kurduğu o iskeletle milli takimin dünya kupası üçüncülüğe uzanan yolda başrol oynadı.

Bu başarılar öyle kolay kazanılmadı.Taktik teknik bilmiyor diye laf attığınız adam henry'li bergkamp'lı overmans'lı kadroyu 10 kişiyle yendi.Sevmeyebilirsiniz ama saygı duymak zorundasınız.
futbol magandalığı dışında herhangi bir taktiği olmayan teknik direktör. elinde kadro olmadığı zaman 6. falan oluyordu hatırlayan hatırlar açık ve net.
imdat çekici, can simidi gibi birşey. evet her defasında acil yardım çağrısıyla adı zikrediliyor, e tabiki haklı olarak.. en nihayetinde Galatasaray'ın 4 yıldızı varsa 1 yıldız imparator'a ait hal böyle olunca da sürekli F.Terim ismi zikredilir oluyor. ne kadar doğru? tartışma konusu çünkü her seferinde böyle mi olacak sorusu akıllara geliyor doğal olarak. bu adam da bir fani neticede. öldüğü zaman ne yapacağız? Koca Galatasaray kulübünün başka bir planı yok mu F.Terimden başka? Türkiye'nin en büyük kulüplerinden birisi olacaksın ve yıllardır inanılmaz kötü yönetileceksin inanılması güç skandal bir durum doğrusu. çünkü bir avuç yamyamın elinde yönetiliyor koca Galatasaray. gelelim sadede; biz Galatasaray taraftarı olarak bize muhteşem sevinçler yaşatan imparatoru tabiki takımın başında görmek isteriz. ama yöneticiler öyle hamleler yapar, öyle profesyonel isimlerle çalışır, kulübe öyle leveller atlatır ki Terim ismi akıllara bile gelmez. durum böyle olunca da yakın tarihte inanılmaz başarılar yaşadığın ve hala hayatta olan isim akıllara geliyor. çünkü taraftar başarıya aç. maçlara acaba kazanacak mıyız? diyerek değil de bu maçı kesin alırız diyerek gitmek istiyor..
1-0, 2-0 geriye düşşe bile biz bu maçı çeviririz demek istiyor.. hakem maçı doğramaya başladığında karşısında duracak birisini görmek istiyor.. kimseden lafını esirgemeyecek sadece Galatasaray'ın başarısını düşünecek birisini görmek istiyor.. kendi çıkarlarını değil, Galatasaray'ın çıkarları için çalışaçak birisini görmek istiyor.. kısacası taraftar Terim'i iMPARATOR'u istiyor ve haklılar da...
Bildiğim tek şey var, herşey güllük gülistanlık giderken ne oldu? Fatih terim yine takımı karıştırdı. Büyük ihtimalle de muslera bu karıştırıcı tayfanın akıl hocalığını yaptı. Ndiaye bile basmamaya başladı. Yahu akıl karı mı ilk 10 haftaki takıma bak bi de şu takıma. Arkadaş bi sezon gelir şampiyon yapar mı? Sike sike yapar. Sonra yine gider ve yine bi enkaz bırakır. Not: tek çare terim maalesef. Adam eroin gibi.
sömürmen.
Galatasaray'ın en başarılı teknik direktörüdür. Kendisinin gelmesinin bedeli vardır. istediği kadro gelecek transferler Aysal döneminde görülen durum olur. Bu da maddi açılmaya neden olur. Galatasaray bunu kaldırır mı? Düşündürür. Gelirse başarılı olabilir elbette sonuçta tecrübesi büyük. Evet.
Bak arkadaş, ben bu insanları anlayamıyorum. Adam andrea pirlo öz akrabasıymış gibi lafına inanıyor ve "yeaaa pirlo bak neler diyor taktik maktik yok bam bam bam ehöhehöe fatih terim gelsin de şampiyon biz olalım." gibi ironi yaptığını sanıyorlar.

Ulan madem pirloya bu kadar güveniuosunuz. O zaman milanda yıllarca futbol oynamış efsane gennaro gattuso ya da güvenin.

Aynı takımın oyuncusu gattuso ne demiş bakalım.

"FATiH TERiM ADAM GiBi ADAMDIR"

Gattuso, Milan forması altında Fatih Terim ile birlikte çalıştığı dönemleri de anlatırken, "Benim için çok değerli ve başarılı bir teknik adamdır. Deyim yerindeyse adam gibi adamdır deriz. Diyalog ve iletişim gücü bambaşka tarzda idi ve çok azimli, hırslı mutlak başarılı olmak, başarıyı yakalamak için çalışırdı. Kısa süre kaldı ama yinede izlenimleri çok olumlu olmuştur. Ayrıldıktan sonra da zaman zaman gorüşme fırsatımız olmuştur. Farklı ortamlarda karşılaştık ve haberleştik. Milan'da kısa süreli görevde kalması bana göre şansızlık sayılır ama yine de biz oyuncular için güzel izlenim bıraktı diyebilirim." diye konuştu.

"TAM BiR ORGANiZASYON ADAMI"

Terim'in italya kariyerinde Fiorentina'da daha başarılı olmasını ise kulüp yapılarına bağlayan Gattuso, şöyle devam etti: "Fiorentina'da daha başarılı olmuştu. Çünkü o kulüpte birçok iş ona bakıyor ve bunu da o organize ediyordu ama Milan'da bu farklı. istediği şekilde hareket etme imkanı bulamadı. Aslında tam bir organizasyon adamı, üst düzey menajer özelliği var ama Milan'da roller ve kurallar farklı. Bu ortamı bulamayınca kalma süresi de kısa olmuştur. Ama bugün geride bıraktığı izler italya'da özellikle Firenze'de halen konuşuluyor ve çok sevilmesi de bunun bir göstergesidir."

Şimdi bi mal daha gelip "pirlo böyle dedi yeaaa" demesin.
imparator. Biz eski taraftarlar Mustafa denizli ve Fatih terimle başarıya doyduk. Dünyanın en güçlü takımlarını yenmeyi başardık.

Şimdi yeni nesil! Şayet futbola ve başarıya doymak istiyorsanız tam yetkili bir halde Fatih hocayı başa getireceksiniz.

Poh yemeyin. Yoksa Hayatınız fener e , beşiktaş a rakip olmakla geçer. Eskiden kim sykine takardı lan bunları. Bizim ligimizde , yerimizde avrupa kupalarıydı.
Allah aşkına şu adam gs'nin başına geçsin de herkes rahatlasın.
türk milli takımını çökertip karşılığında 13 milyon lira isteyen adam.
hep ölülere konan bir kuştur.
Aldığı para az olan adam. Daha fazla kazanmalı bence. Bu ülkeye bir fatih daha gelmez. Evet.
Yemin ederim bıktık lanet olsun. Geliyorsa gelsin gelmiyorsa çıksın bir iki laf etsin de kapansın bu dava ya. Artık sıkıldık abi.
Ne fatih terimmiş arkadaş ya valla geliyosan gel gelmiyosan da uzatmanın bi anlamı yok.
gelmeyecektir çünkü dursun kendi dikine yollara çoktan girmiştir.
görsel
Çok bekledik hocam.
allahım sana geliyorum laaaaaaan.
allah'ımmm sana geliyorummmmm
bide hesap çalınmış falan çıkıyormuş.
en son cimbomumuzu milli takım için satıp gitmiştin hoca sonra 3.5 yıl fark yedik bjk den fenerden.