bugün

Bir zamanlar türk olması gündemdeydi.Hatta adı da Ferit Ali Mondragon olacaktı.
ilk geldiği zamanlar ben osmanlı kökenliyim dediği için gazeteler tarafından türk asıllı kolombiya'lı diye lanse edilmiş, hatta ismi ferit ali mondragon diye yazılmış eski galatasaray'lı kaleci.

Daha sonra türk değil lübnan kökenli olduğunu, dedesinin osmanlı vatandaşı bir lübnan'lı iken kolombiya'ya göç ettiğini söylemişti.
galatasaray'ın gelmiş geçmiş en iyi kalecilerinden biri.insanlığı ve o kocaman vücudunun içinde taşıdığı sıcacık kalbi ile galatasaray taraftarları onu ömür boyunca unutmucak.iyi ki varsın mondy.*
galatasaray taraftarı için yediği gol sayısı ile değil kocaman yüreği ve halen devam eden galatasaray sevgisi ile unutulmaz olan kaleci. Hangi takımın kalecisi "galatasaray forması ile bir maç için tek kolumu veririm" diyebilecek kadar takımını sever?

eee, biz kalecimizi iki gol yedi diye döven tiplerden değiliz be gözüm.
türkiyedeki en iyi performansını 11 mayıs 2005 galatasaray fenerbahçe maçı nda göstermiştir sanırım. fenerbahçe'nin sayısız atağını tek başına durdurmuştu. ama onun dışında hiçbir fenerbahçe maçına öyle konsantre olamadı... hasan şaş fenerbahçe maçlarından önce uğur olsun diye soyunma odasında mum yaktığını söylemişti.
eğer galatasaray forması ile bir maç için kolunu vermeye razıysa bunu en fazla iki kez yapabilecek eski galatasaraylı kaleci.
bucaspor un transfer listesinde olduğu iddia edilen kaleci. bonservisinin 350.000 tl olduğu tahmin ediliyor.
unutamadığımız efsanemiz.
devleştiği kalelerde yaşadığımız anılar hala zihnimizde.
ne maçlar geçirdik, "ah mondi olaydı..." dediğimiz.
oldukça verimli olduğu bir dönemde hatalı transfer politikaları sonucu gönderilmiş, koskoca futbol takımı aykut erçetin gibi bir gereksizlik abidesinin ellerine teslim edilmiştir. üstüne üstlük gelen yabancılar da de sanctis ve leo franco'dur, gel de özleme mondi'yi...
yan topların basiretsiz kalecisi. bu tip topların gol olma oranını %33 oranında arttırdığı söyletiler arasındadır.
reha muhtar' ın maç sattığını ima ettiği efsane kalecimiz. onun galatasaraylılığından zerre şüphem yok benim. gönderilmesini anlayabilirim, oldukça ilerlemişti yaşı. yerine iyi bir isim alınamadı sadece ki ben sanctis' in takımda tutulması gerektiğine inanıyordum. şu an gelsin kaleye geçsin demek duygusallık olur tabii ama onu hiç unutmayacak bu taraftar. inşallah ileride kaleci antrenörü ya da başka bir görevle yine girecek galatasasay kapısından içeri.
(bkz: mondi kalbim seni sevdi)*
duygusal insan göz yaşlarıyla hatırlanır. yürekten sahaya çıkan futbolcu neslinin son örneklerniden...
(bkz: neredesin ay yüzlüm)
fenerbahçeden 29 gol yemiş kalecidir.
39 yaşında milli takıma çağırıldı.
ümit özat'ın sahada yığıldığı anda, diz çökerek ağlamasıyla beni de duygulandıran futbolcu. sen ağlama lan kıyamam.
eskilere bakarken aklıma düşen, gözlerimi dolduran adam. özledik be.

http://www.youtube.com/watch?v=xjGL3xiVy7s&feature=related
(bkz: ferit ali kamil)
bundesliga takımlarından fc köln ile olan sözleşmesini 31 aralık 2010'dan geçerli olacak şekilde karşılıklı olarak feshetmiştir. 39 yaşındaki kalecinin kariyerine philadelphia union'da devam edeceği iddia edilmiş.
(bkz: unutamadıklarımız)
http://fanatik.ekolay.net/Mondragona-Aslandan-red_3_Detail_32_205153.htm
habere göre galatasaray'a gelmek isteyen mondragon'u sayın adnan sezgin beyefendi istememiş. zaten hayırlı bir işe imza atsalar şaşarım...
galatasaray taraftarının gönlünde özlenendir..
adam hala top oynuyor, gönderdik kalemiz berbat. 15 aykut, 13 ufuk ceylan kalitesinde, ve tecrubesinde. gelsin bi yarım sezon oynasın arenada maça çıksın.
çirkefti.