bugün

bir yazar bana bu sitenin tam olarak ne olduğunu sormuştur. sanırım 888 entry'den daha açıklayıcı bir bilgi vereceğimi düşündü. *
nuri alço applicationuyla beni koparan site. özellikle ilaçlı içkilerin sonuna eklenecek sözler ve o bilindik müzik süperdir. ayrıca ilkokul arkadaşımdan çok hocalarımı bulduğum eğlenceli site.
kimilerine göre arkadaşlık sitesi kimilerine göre kız tavlama vadisi.
universite secimi yapacak bir hanimkizimizin bana ulasip, meslegim hakkinda sorular sordugu site olmustur.

saskinliklar icindeyim sozluk!
beni zamanimda, yani 10 sene once boyle seyler yoktu. ben cok yasliyim galiba.
bursa'da bugün itibariyle tasarımı değişmiştir. bursa diyorum zira balıkesir ve ısparta'dan aldığım duyumlara göre hala eskisiymiş.
yeni görünümü kullanıp daha sonra eski görünüme dönmek istendiğinde bazı eklentilerin kaybolacağını söyleyen hede hödö.
yeni görünüm bok gibi olmuştur. gereksizdir. böyle arayüz olmaz olsundur.
bu aralar anladığım kadarıyla facebook sakinleri tarafından bebek' te üç beş tur atmak gibi algılanan bir durumdur.
(bkz: ebeni facebook da görmüsler)
artık delisi olmuş insanların iyiden iyiye geri kullanırken zekalılıklarını kanıtladıkları sitedir. nedir öyle o gruplar, "melis'in saçı kötü olmuş diyenler" grubu, "doğuda yapılacak her projeye destek veririm" grubu, bir milyon vatansever grubu, eşeğin kulağı grubu...

uzaktaki arkadaşlarla görüşmek adına kullanılmasına, ortak yönleri olan insanların tanışmasına yarıyormuş, eyvallah. ama her bulduğu boku derman diye kafasına süren bu zihniyetin elinde ne hale geldiğini bilse herhalde Mark Zuckerberg de götüyle gülerdi.
içinde konuşulanları anlamadığım site.

eleman 1
eleman 2
kız 1
ibne 1

e1: eeeeey knk süprr çıkmışşn yaa (H)
e2: eyyyyy arrtiz sensin olm !!!1 (6)
kız1:eeth dadlum çkk güzel çıkmşsn (U)
ibne1:kanka yerim dudaklarını yaaa (L)

ne konuşulduğu anlaşılmaz , bir okadarda zararlıdır ahlaka.

amıra koyim , sırf merak ettim deyu girdim msn e orada ne smileyler yazılmış deyu baktım. h ye baktım u ya baktım l ye baktım , 6 yı konuşma sırasında öğrendim, it smileyiymiş rezil oldum.
kimi faysbuuk yerine sadece face der..
(bkz: üşengeçlik)

şimdilerde tasarımı yenilenmiştir.
http://www.new.facebook.com
ilkokudayken parmakladığım tüm kız arkadaşlarımı, lisedeyken bana arkadan dayayan ibne erkek arkadaşlarımı, ödevimi yapmadığım için ilkokulda kafama sosyal bilgiler defterimi çalan sosyal hayatını ziktiğim sosyal bilgiler öğretmenimi yine ilkokuldayken beşlik geçirmece oynarken yakalanıp "ne diye arkadaşlarını pandikliyorsun ibne misin lan sen diyen?" ibne fen bilgisi öğretmenimi bulduğum mavi-beyaz (en büyük yuna... (tövbe sümme haşa)) bir arama motoru... bir nevi arama motoru. uluslararası motor düdükleme şeysi işte anlayın.
bu site öyle şeylere kadirdirki , eski sevgilini bulursun bir bakarsın yeni sevgilisiyle olan fotoğrafları. nedense üzülür insan. sonra eski arkadaşlarını bulursun. zamanında yüzüne bakmadığın kişiler pek bir yakışıklı olmuştur. tekrar üzülürsün. çocukluk arkadaşını bulursun eski günleri hatırlar yine üzülürsün. üzülürsün de üzülürsün böyle devam eder gider.
kendisine yeni bir arayüz getirmiş olan site. isteğe bağlı olarak eskisi de kullanılabiliyor.
kimin kimle sevgili oldugunu,doğum gününü,ne hissettiğini, ne bok yediğini bu platformdan takip ediyor artık insanlar. saçma sapan bir sosyalleşme ağı...
arkadaşlar arası dedikodunun gırla gittiği güzide sitemiz.
-kız duydun mu hatçe in a relationship yapmış. daha geçen gün singledı gibi. *
in a relationship ler sayesinde arkadaşların evlilik haberlerini aldıgın,nikah tarihlerini,damadı,yaşını,maddi durumunu her bi b.kunu ögrendiğin ve beynini boyle gereksiz seylerle doldurdugun icin feysbuk acan kafana kufrettigin güzide site.
kullanıcılarına sürekli "what are you doing right now ?" diye soran meraklı oluşum.

(bkz: sana ne lan facebook)
sayesinde ilkokuldaki kantinci mehmet abi'nin beni bulduğu ve kendisinden üttüğüm
simit- gazozlarn hesabını sorduğu şeyimsi..mına k.yim facebook.

o değil de bu topraklarda enflasyon yok diyenler beri gelsin.
what are you doing right now bölümüne ingilizce metin girmek için bazı insanların kasım kasım kasıldığı hededir.
en kaypak arkadaslıkların kurulduğu emperyalizm dayatması internet sitesi.
üye olmadığım için büyük eksiklik duyduğum, imrendiren arkadaşlık sitesi. kim bilir, ne vefalı arkadaşlıklar, ölümüne dostluklar kuruluyordur. hastalığa koşuyor, borç istediğinizde hemen veriyorlardır. sağlam arkadaşlıklar bunlar tabii. birkaç arkadaşımı bulup, dertlerine derman olsam. avucum kaşınıyor zaten lan.
sozluk icin acilan grupta sozlukculerin kendini ifsa etmekle kalamayip asklarini da itiraf ettikleri site. anladigim kadariyla grupta benim nickim bu dedikten sonra tanisip, isi ilerletmisler.

sozlukcum askol yani, bak milletin copunu burda catmayi beceremiyosun. facebook a birakiyorsun. olmaz ki!
üyesi olmadığım sosyal platform.

(bkz: vay anasını sayın seyirciler)