bugün

zamanında hiç sevmediğim arkadaşlarımın bir şekilde beni bulduğu, hunharca arkadaşlık istekleri yolladıkları, yetinmeyip bir de mesajla "beni neden kabul etmiyong? küsmüyük?" diye baskı altında tutulmama neden olan site.
tamam seviyoruz seni facebook.sevmesek de sigara gibisin anasınısatim hergün en az bir kere girip bakıyoruz kim ne bok yemiş diye ama bazen de hiç istemediğimiz insanlarla muhattab olmamıza neden oluyorsun.ağzına ağzına çarpasım var lan!
insanı rezil de edebilen, vezir de edebilen site.
zaman tünelinin acilen kaldırlıması gereken site.
Bir sürü saçmalığı olan, insanın neyi var neyi yok ortaya koyan, ergen ergen insanların bulunduğu, durumlarımı beğenir misin ya da durumuma geçmiş olsun yazar mısın gibi saçma sapan soruların olduğu, kimi için iyi kimi için kötü olan, insanın sevdiği kişiyi takip edebildiği hatta onu daha iyi tanıyabilme şansı olan, apaçi ve ergenlerin bol olduğu sosyal paylaşım sitesi.
son zamanlarda bağlanma sıkıntısı çekilen sosyal paylaşım sitesi.
sadece benim başıma mı geliyor bilmiyorum lakin , nereden denesem zar zor açılıyor ve sohbet butonları dahi 10 dk ya geliyor.
eskiden çok seriydi şimdi ise kağnı gibi site.
bazen sayfaları zor acılan bazen de hiç açılmayan nalet site.
türkçe ve edebiyat dersinden daha etkili olarak insanların şair ve yazarları tanımasına vesile olmuş site. insanlar özlü söz bulucam diye türk edebiyatını yeniden keşfettiler.
admininin atılan mesajlara cevap vermediği sitedir.

admin bana ulaş
(bkz: mark zuckerberg)

bu konuda uludağ sözlük tek değildir.
sık sık değişiklik yapıp ibneleşen site.
zaman tüneli (timeline) uygulaması ile artık mide bulandıran sitedir.
(bkz: facebook ta zaman tüneline geçmeyen insan)
bill gates'in 30 yılda üretim yaparak kazandığı serveti 5 yılda hiç bir şey üretmeyerek sahibine kazandırmış şirket.
yine bir şeyleri değiştirmişler.

yani, bir boka yarasa, neyse diyeceğim. laf olsun diye değişim yapıyorlar yenilik menilik yok...
(bkz: ismail yk) serbest cagrisim.
artık oldu face-bok.
Elini atsan Türke gelen site. Arkadaş çevresi için güzel bir site.
o kadar hızlı değişiyor ki yetişilmiyor.
birdenbire değişti ben de anlamadım ne olduğunu. fotoğraflara tıkladığında daha büyük çıkıyor ve yorumlar yanda oluyor. (belki önceden vardı, ben yeni geçtim bilemedim.)
sosyal paylaşım sitesidir. insanların olmak istedikleri kişiliklere bürünebildiği haliyle kendilerini kaybettikleri gereksiz paylaşım sitesidir. insanların ne yaptıklarını, dün nerede olduklarını, yarın ne yapacaklarını, o an ne hissettiklerini yazdığı kişilik pazarıdır.
bazen kapatmak istediğim, ancak bazı etkinliklerden ancak öyle haberdar olduğum ve bazı kişilerle de iletişimimiz sadece o yolla olduğu için * kapatmadığım, iletişim aracı.
sürekli bir değişim içerisinde olan, yöneticiler tarafından sanki oyuncakmış gibi her daim görünümü değişen sosyal paylaşım sitesidir.
*
yine birtakım değişikliklere gitmiş site.
insanların kendilerini çok güzel pazarladığı bir site.
an itibariyle fotoğrafları gösterme şeysinde yenilik yapmış site. fena olmamış gibi.
mark zuckerberk in ağır işsiz olduğunu ispatlayan site. olm işin yok mu oynama artık şununla.
telefon rehberinde 300, facebook listesinde 500 arkadaşı olan insanları görüyorum. bir gün ararım diye silmediğin o numarayı hangi gün arayacağını merak ediyorum. yada 500 arkadaşın olamayacağı imkansızlığıyla ne zaman yüzleşeceğini merak ediyorum.

kendilerini tatmin etmeyen ilişkilerini sanki herşey süpermiş gibi göstermeye, bir sevgilisi olduğunu arkadaşlarının gözüne sokmaya, onları imrendirmeye çalışan insanlar görüyorum, üzülüyorum len.

penis büyütücü maillerinin yakın zamanda gazete okumak için girdiğim internet sitelerinin sağında solunda da belirmesi, okşanası egolardan prim yapmak için bire bir. yada 'burun estetiği, silikon, zayıflama hapı' gibi zırvaların talep görmesi üzücü.

facebook listemdeki herhangi bir kızı arayıp 'nerdesin?' diye sorsam eminim 'ben, x, y, z, a, b if'deyiz' demez. ama birbirlerini her dakika etiketleyip burda, şurda, orda yazanları görüyorum. 'biz geziyoruz' mesajı veriyorlar. ben hep evdeyim mesela, hiç dışarı çıkmıyorum, hiç arkadaşımda yok benim.

ben dışarı çıktığım zaman fotoğraf çekmeyi unutacak kadar çok eğlenirken, bazılarının 150 fotoğrafı 2 saate sığdırdığını görmek üzüyor beni. hayır hatıra olsun diye çekersin tamamdır. ama 'eğleniyoruz!' mesajı vermeye çalışmakta neyin nesi? ne arada eğlendiniz? bu arada dans etmenin amacı; dans etmektir. poz vermek değil.

keşke hiç facebook'u kullanamayacak kadar dolu bir hayatım olsa. oturup bilgisayarı açıp, internete giremeyecek kadar dolu olsa hayatım. dimi?