bugün

bu zımbırtıyı sadece okuldaki face grubu için kullanıyorum , güzel bilgiler paylaşıyor okula gidenler sağ olsunlar , buna rağmen okulum uzadı face olmasaydı kesin 8 seneye falan bitirirdim , tişikkirlir zıckirbirg.
benim icin hic olmadigi icin bu zamanlar dan bir farki olmayan durumdur.
embesil dolu bir çevrem olduğunu bilmeyecektim.
Yaran facebook durum güncellemeleri başlığı açılmamış olacaktı.
akrabalar stalker olmayacak; teyzeler, amcalar, dayılar yüzlerce fotoğraf ve yorum atamayacaktı. bu sayede bir birini arayıp sorma olayı devam edecek, gençler olarak biz de yolumuza bakmaya devam edecektik.
Uludağ sözlük online = 1,659,396.
eski sevgiliyi gerçekten gizli gizli takip etmek olacaktı.
Çoğu arkadaşın doğum günü hatırlanmayacaktı.
mark karın tokluğuna inşaatlarda amelelik yapardı.
35'inden sonra facebook'u keşfeden, filozof kesilip aforizmalar ve şiirler paylaşan, anasayfamızın içine eden, her yorumun altına memur gülüşü yapan ablalarımızı göremezdik.
duygularını sanal ortamda ifade edemediği, gösteriş ve beğenilme arzusunu tatmin edemediği için depresyona girecek ilgi pıtırcıklarının toplu intihar girişimlerini görmemize vesile olabilecek durumdur.
EĞER BU cumhuriyet ayaktaysa isminin başına T.C yazan sanal kahramanlarımız sayesinde ayaktadır. ve ülkemiz muasır medeniyetler seviyesine iSMiN BAŞINA t.c YAZARAK ULAŞMIŞTIR.

EDiT:GÜLMEYiN OLUM.
(bkz: baban kimdi bilemezdin şerefsiz)
msn kapanma noktasına gelmezdi.
hi5 e netloga talim eder dururduk doğal olarak pek bir fark olmazdı.
-google olmasaydı olabilecekler listesindedir.
vatanı kurtaramazdık. hele TC'yi hiç kurtaramazdık. bugün türkiye cumhuriyeti ayaktaysa bilin ki facebook'ta isminin

başına TC ekleyenler sayesindedir. teşekkürler facebook teşekkürler Mark Zuckerberg
etrafta 'durumlarımı beğenir misin kanka' diyen ergenlerin dolaşamayacağı daha huzurlu, neşeli günleri hayal eden bireyin zıçtığı düşünce.
http://www.youtube.com/watch?v=BwU4m-Ge5NU&feature=share
insanların daha fazla boş zamanı olacağından kitaplar raflarda çürümezdi.
yonja yada hi5 daha uzun ömürlü olurdu.
popüler olup kendini pazarlamaya çalışan sürtükler sokağın kenarında oturup gitar çalarak, şarkı söylereyek, vb.. eylemlerle bunu başarmaya çalışırdı. ne var ki bunda anormal bir durum yok, gayet sosyal bir ortamda insanların ilgisini yeteneğinle çekiyorsun sen. alkışlanası bir durum.

"başkalarının sözlerini kopyala yapıştır metoduyla "bak ben de söylüyorum bunu akıllı olun lan" diye pazarlayan insanlar bunları profillerine yayınlamazlardı."

zaten senin olmayan bir cümleyi senin olmayan bir yerden çalıp bunu artizlik malzemesi olarak kullanırsan g.tümle gülerim böyle işe.

milleti anlamsız şekilde manipüle etmek için laçka sayfalar açılmazdı.

"Apo'yu seven 10000 kişi varsa Ata'mı seven bir milyon kişi bulurum"
"biz kürt değiliz memeleketimizi vermeyeceğiz"
"ben ....'yı seven 10000 kişi bulurum"

lan olum bütün cihan beğense ne olur senin sayfanı, bir milyon kişi beğenirse egonu tatmin mi edeceksin sen ey kitapsız? açacaksan sayfanı adam akıllı bir hedefin olsun değil mi? orda seni beğendiler diye kimin cebine para girdiği belli değil. hem beğenince ne oluyor, onu da anlayabilmiş değilim.

zırf zevk için biriyle "ilişkisi var" 2 saat sonra "ilişkisi yok" 2 dakika sonra "ilişki durumu karmaşık" gibi mantıksız hareketler yapılmazdı.

insanlar sırf facebook profilinde görünsün diye aynadan yansıyan 1000 tane kendi fotoğrafından çekmezdi. o telefon kamerası aynada görünecek yoksa tatmin olunmuyor.

en önemlisi de insanların dışarı çıkmak için bir bahanesi olurdu. şimdi her şey evden minakoyim.
dışarıda miting var: "olsun tvden izleriz."
arkadaşlarıma ihtiyacım var: "facebooktan yazışırsınız"
bakkaldan domates alıcam: "senin farmvilledeki domates tarlana ne oldu?"

(bkz: yok artık ebeyin amı)
-eski arkadaşlarımızı bulamazdık ve doğal olarak onlarla iletişime geçemezdik. ve sonuç olarak artık değiştiğimizi ve eskisi kadar iyi anlaşamadığımızı fark edip 'keşke onu bulmasaydım' demezdik.
-eski arkadaşlardan fayda yok bari yeni biriyle konuşayım deyip tanımadığımız insanlarla saatlerce muhabbet edemezdik.
-her şeyden önemlisi facebook olmasaydı oyun istekleri yüzünden çıldırmamış bir nesil olabilirdik.
örneğin facebook olmasaydı, gurbette olan eski arkadaşlar, yıllar sonra birgün memleketlerinde yada herhangi bir yerde karşılaştıklarında birbirlerini tanıyamayacaklardı. ( belkide o, -aaa sen ilkokul arkadaşım falanca değil misin?... diye başlayan, o eşsiz heyecan, mutluluk vs..gibi duyguları yaşatan bu karşılaşma ve akabindeki ayaküstü başlayan hasbuhal sahnelerini yaşatmayacağı için bazan facebook olmasaydı diyebiliriz).
''facebook kullanmıyorum'' dendiğinde uzaylıymışsın gibi davranan insanlar olmazdı.