bugün

bir günde cahil bırakır.
devlet memuru klavyesi.
Nedense okullarda hep bu klavye kullanılıyor.
30'umdan sonra f klavyeye geçip q klavye konforundan ödün veremem. bu hırs, bu başarma arzusu yok bende. q klavyede yeterince hızlandım. benim için ideal seviye. q ile başladık q ile ölür giderim.
Telefonumda kullandığımdır. Birisi telefonumu isteyip bir şey yazmak istediğinde sayıp sövüp geri iade ediyor. Kendimle gurur duymamı sağlıyor. Teşekkürler f klavye.
On parmak bileni Bir gecede cahil bırakan klavye.
Q dan daha zor.
türkçe yazmaya kesinlikle daha uygun olan klavyedir, denemeyle sabit.
Ortaokulda bilgisayar laboratuvarında bulunan klavyeydi. Türkçe için daha uygun olduğu söyleniyor ben zamanında becerememiştim. Düzenli kullanımda lösemi eder insanı.
en kullanışlığı olduğu fikrine bir zahmet katılmadığım klavye çeşidi. sen bilmem kaç yıl qwerty kullan sonra gel bambaşka bir klavyeye geç. sıfırdan f ile başlayana lafım yok ancak öteki türlüsü çok zor.
askerden öce q askerde f askerden sonra q. kişilik bunalımı gibi bir durumdu benim için. devlet dairesi ve noterler hariç heryerde q klavye kullanılıyorsa bence ilgili kurumlarda q klavyeyey geçmeli.
f klavye de atatürk ü yazdığın tuşların hepsinin birarada olduğunu biliyor muydun ? @serhliyazar
Türkçenin en hızlı şekilde yazılmasına olanak veren kullanışlı klavyedir. Halk arasında daha yaygın kullanılan Q klavye kesinlikle Türkçeye uygun bir klavye değildir. Ancak Bu klavyeye alışmış birinin F klavyeye geçmesi çok zor olacağından bununla vakit kaybetmek yerin 10 parmak çalışmasını internetteki ücretsiz olan kaynaklardan yapması kişinin daha yararına olacaktır.
Telefonumda kullandığım klavye türüdür; ama yine de hızlı yazamıyorum.
Türkiye'de etki göstermemiş çeşit. Sadece devlet kurumunda bulundurmakla bir fayda getirmiyor. Zekayı geliştirir diye reklam yaparsın ama kodlamada hangi hacker kullanır tavsiye eder? Influencerlar kardeşim influencerlar.
Akü tak tak...

Öğrenme tekniklerinden biriydi. Daktiloda öğrendiğim klavye türü.
iki senedir kullandığım hadise.
on parmak bileni bir bakışta cahil bırakan klavye.

alışılınca daha iyi ama.
Yaygınlaştırılması gereken klavye. Adam türkçe karakterleri kullanmıyor ortaya türkçeye dair gram bir cümle çıkmıyor. Misal şık yazacak ya ş' nin noktasız ı' nın noktalı halini yazınca tabi ister istemez küfür yazıyor ne dediği anlaşılmıyor. En azından f klavyede böyle bir sıkıntı olmaz.
6 aydan fazla bir süredir kullandığım klavye. Gayet kullanışlı. Zaten jared diamond da q klavyenin rasyonel olmadığını söylüyor.
Q klavyeden çok daha kullanışlı ama bir türlü hız kazanamadım ve kazanacak gibi de durmuyorum.
Günlük kullanım için pek de gerekli değil sanki. Kendisine alışana kadar harcanan zamanı amorti etmesi bile bir 10 yıl sürer gibi geliyor.
1 haftadır kullanıyorum. Önce bilgisayar klavyem oldu sonra da daha hızlı adapte olabilmem için telefon klavyem... Başlarda geç yazdıkça tuş yerini bulamayan yaşlılar gibi hissetmeme sebebiyet verse de şimdiden q klavyeyi unuttum bile...
Yine de q'deki hızlı performansım yok tabii ki fakat ilerleme kaydettim.

Sonuna kadar yerli ve milli klavye ccc.
zamanında dayımın yanında kısa bir süre noter katipliği yapmıştım. uzun süre onca metin yazdığınızda gerçekten bu klavyeyi kim bulduysa alman bile daşşanı yesin dersin. yani cümle alem tekrar bir araya gelse türkçeye bu denli uygun başka bir klavye ortaya çıkaramazsın. iki parmak yazan adam bile bir şekilde farkına varmadan 3-5 parmak yazar ve cidden hızlı yazarsınız.
orta derecede kullandıgım klavye.
alışıldığı takdirde q klavyeden çok daha seri yazmaya olanak sağlayan klavye tipi.