bugün

takdir ederim.
Ona doğru yolu göstermek için uğraşırdım.
spikerin konuşanların gözleri yerine, her an yapışıvericekmiş gibi insanların dudaklarına bakmasından dolayı dikkatimin dağılıp, verilen cevapları dinleyemediğim "eşiniz ateist olursa ne yaparsınız" konulu sokak röportajıdır efenim.
şükür namazına durarım.
çocuk doğurmuş gibi davranırım ona. hediyeler falan alırım, kuran çarpsın.
terk ederim filan diyenlerin ekserisi yalancıdır. bütün mesele aşık olmakta.. eğer eşine hala aşıksa, kimse mümkün değil terk etmez. tabi hayatında hiç aşk yaşamamış toy çocuklar buna itiraz edeceklerdir. zamanla anlarlar... tabi bir de ateist eş para sahibiyse ve mümin eşin kendi başının çaresine bakacak hali yoksa yine terk edemez.

dünyanın ve insanların ahvali böyledir.. videoda görüldüğü gibi varsayım üzerine atıp tutmak kolaydır ama gerçekler fena çarpar insanı...
anlaşacağımı zannetmiyorum.
Benim açımdan bir şey değişmez. Herkes seçimlerinde özgürdür. Kalbini karartmasın yeter.
(bkz: hadi sevişelim o zaman)
Aşk denilen şeyin uyumlu olmaktan geçtiğini bilmeli insan. Ateist bir eş ile Müslüman dindar birinin çocuğu türlü çelişkiler içinde büyür ve muhtemelen bu aile dağılır boşanır. Tabi Müslümanım deyip iman ile sorunu olan biri bunu sorun etmez çocukta ateist olur.
Her koyunun kendi bacağından asılacağını hatırlar,

"Ben sizin taptıklarınıza tapacak değilim. Sizler de benim taptığıma tapacak değilsiniz." (Kafirun 4-5) mealindeki ayetleri hatırlayarak, gerekli yerlerde davet eder ancak zorlama yapmamam gerektiğini bilirim. Zira temelinde Hoşgörü olan bir dini uygulamada zorbalığa çevirmekten korkmam gerektiği aklıma gelir.
bir daha severim..
imam nikahı kıyar gibi yapardım gülerdik amk.
eşim olamaz bi kere ama yolda görürsem elimde de kazma varsa bi tane indirmeden gitmem ama yinede saygı duyuyorum.
bir daha sikerim.
"banane aq" der devam ederim sonuçta kimsenin inancına karışamam.
sözlükçülerin toplumun genelinden daha hoşgörülü olduğunu anlamamıza vesile olan sorudur. arada istisnalar var ama geneli hoşgörülü...

böylece sözlükte boş beleş insanların takıldığının doğru olmadığı bir kere daha ortaya çıkmış oldu. zaten verecek bir mesajı olanlar sözlükte takılır, diğerleri niye takılsın ki?
bir müslüman ile evlenmek daha hayırlıdır boşanırım.
kendimde bir sorun ararım.
ya ateist, ya deist ya da agnostik olacagi icin bekledigim durumdur. öteki turlu evlenemem zaten, bu tur bir evlilik bosanma ile sonuclanacaktir.

(bkz: eşiniz müslüman olursa ne yaparsiniz) ile ayni durumdur.

dinsiz insan sayisi cogalsin biz de eş bulabilelim.
saygı duyarım.
herhangi bir olağanüstü durumda açıklama isterim kendisinden. hadi bunu da açıkla.
"Ateizm de bir din sonuçta.." diyen arkadaşın troll olduğunu ümit ettiğim röportaj.
omlet yaparım, şöyle biberli biberli gider sabah sabah...
Sike sike imana getiririm tabi ki.