bugün

eşcinsellik hastalık olmasa bile, abazan eşcinsellik bir hastalıktır.

(bkz: koolcat)
yönelimler hastalıkları oluşturur, ama eşcinsellik bozukluk olarak nitelenmektedir, bozukluk..*
psikoloji deneyseldir ve kesinlik yoktur, uzmanlar biraraya gelmiş, karar vermiş oh tamamdır denen bir şey yok, ayrıca bu kadar ısrarla hastalık değil diye bağırmak niye, bağırmak neden, öyleyse boşver geç, niye kanıtlamaya çalışıyosun kendinin dahi emin olmadı bir şeyi, burda işte mesele..
(bkz: tek derdimiz bu kaldı)
Amerikan Psikiyatri Kurumu, Amerikan Psikologlar Birliği ve Sosyal işçiler Kurumu’nun açıklaması şu şekildedir.

"1952’de Amerikan Psikiyatri Kurumu, Teşhis ve istatistik Kılavuzu’nu (DSM) ilk yayınladığında eşcinsellik hastalıklar kategorisinin içindeydi. Ama hemen sonra sınıflandırma Ulusal Ruh Sağlığı Enstitüsü tarafından yapılan araştırmalarda kritik incelemeye maruz kalmıştır. Yapılan araştırmalar eşcinselliğin bir bozukluk ya da anomali değil normal ve sağlıklı bir cinsel yönelim olduğunu göstermiştir. Araştırmaların sonuçları toplandığında tıp, ruh sağlığı ve davranışsal ve sosyal bilimlerdeki profesyoneller, eşcinselliğin bir ruh hastalığı olarak sınıflandırılmasının yanlış olduğu ve DSM sınıflandırmasının önceki sosyal normlara ve popülasyonu temsil etmeyen hastaların klinik izlenimlerine dayanan bilimsel olarak kanıtlanmamış tahminleri yansıttığı sonucuna ulaşmıştır.
Bilimsel kanıtların tanınmasıyla Amerikan Psikiyatri Kurumu eşcinselliği 1973’te DSM’den çıkartmıştır. Amerikan Psikologlar Birliği 1975’te aynı pozisyonu benimsemiş ve diğer tüm ruh sağlığı profesyonellerini eşcinselliğin uzun süredir bir ruh hastalığı olarak damgalanmasının kaldırılması konusunda teşvik etmiştir. Sosyal işçilerin Ulusal Kurumu’da benzer prensibi benimsemiştir."

Edit: alttaki sapığa bak ya. Sanki sana ben mesaj attım. Bin keredir bana mesaj atıyor. En sonunda yapıştırdım küfürü. Oh rahatladım be. Gururumla çaylak oldum.
pedofilinin bir cinsel tercih olması ile paralel yürüyen gerçek biçimidir.
hastalık değil seçimdir. kişi ibneliği seçer sadece. ya bir de beyni yıkanmış halde şuradaki gibi (#31389074) uzun uzun açıklama getirmeye çalışmıyorlar mı... yok köpekler de biseksüelmiş, tavuklarda lezmiş. evrimin gereği olarak ibne olmak gerekiyormuş. siktir git amk.