bugün

cevabı "verilmeli" olan soru. Kimin kimi sevdiği, seviştiği yalnızca kendisini ilgilendirir.
verilmelidir sonra o gayler kendini gizlemek adına kadınların başını dayakıyor yazıktır.
verin gitsin millet rahat rahat sevişsin nedir yani bu hükümetimizin korkusu anlamadım. şüpheli bir durum araştırmak lazım.
sıkıntı çıkar efendim. ayrılık durumunda çocuk kimde kalacak falan. olmaz yani...
insanlar neden evlenirki? evlenmeden de birlikte yaşayıp istediğinizi yapabilirsiniz. insanların çoğunun çevre baskısı yüzünden evlendiğini düşünmeme rağmen insanların cinsel terchi sadece kendini ilgilendirir. isteyen istediği ile evlenebilmeli.
devletin bunu tanıması yada tanımaması önemli olan sorunsaldır..kesinlikle tanınmalıdır..sebep olarak aklıma gelen ilk örnek devlette çalışanların tayin meselesidir..
Ulan. Bu nasıl bi hümoculuk ya?
Saçma salak hareketler. Pek tabii verilmez verilmeyecektir. Toplumu yozlastirmak için her yol mubah değil mi tatlı su hümocuklari?
Destek verdiğiniz şey sağlıksız toplum ahlakına islam ahlakına aykırı bir şey yine. Aynı terane; evladı eşcinsel olsa belki çeker vurur ama buralarda entel ya hani hep; "Yeeeeeaaaa herkes istedigiyle
istediğini yaşamalı yeaaaa yaşasın yine çok insan severim."

Az öteye Hollanda'ya lütfen...
herkes müslümanmı ki hükmedilmeye kalkılıyor islam ahlakına aykırıymış. demokrasi diye baş örtüsü serbest edilebiliyorsa. evlilikte edilmeli.
devletin hukuk sisteminin islama göre düzenlenmesi gerektiğini sanan,herkesi kendi değerlerine göre yaşaması gerektiğini düşünen güruhun karşı çıktığı sorunsal..ulan herkes senin gibi yaşamak zorunda mı? yada doğuştan adamın hormonları farklıysa kendini neden bastırmak zorunda kalsın..yada herkes müslüman olmak zorunda mı..nedir bu tahammülsüzlük a..koyayım yaa..
sevmek ve sevişmek için devletten resmi belge isteniyorsa verilmelidir.
böyle bir durum yoksa bi siktirin gidin amk!

evlilik, babalık testi olmayan dönemlerde "aha, çocuğun babası bu" demek için yaratılmış bir kurumdur. bugün heteroseksüeller için bile bir zorunluluk değil, gelenektir. hâl böyleyken eşcinseller evlense ne evlenmese ne, nasılsa çocuk yapamayacaklar. haaa, bunu kabûl ettiğimiz anda "eşcinsel çiftler evlat edinmeli mi" diye başlıklar açılacak. o zaman da "tabiî ki, onlar da evli bi kerem!" diye savunmalar yapılacak. sonrasında yok "iki anneli çocuk pipisini kesti" yok "iki babalı çocuk rüzgar erkoçlar'a özendi"...
Komşusunun cinsel tercihi neresine battığı belli olmayan insanların olumsuz düşündüğü soru.
karısına defalarca işkence uygulayan adamı evlilikten men etmeyen kanunlar varken iki hem cinsin ömür boyu birlikte yaşamasına kim nasıl karışır ? yada kanunla sevgi ölçülür mü ? devletin görevi kime ne girip çıktığını belirlemek midir ? yoksa vatandaşına yaşama alanları açıp onun yaşamını kolaylaştırmak mıdır ?
cevap evettir, bizene insanlar istediklerini yaparlar, asıl ben bu erkek eşcinseller ne yapıyor onu merak ediyorum yani sırayla birbirlerinimi yoksa biri alıcı biri vericimi onu merak ediyorum ama sırayladır her halde neyse bu konuya girmek istemiyorum iğrendim lan banane kim ne yaparsa yapsın.
bizim toplumumuzda sıkıntı olacak durumdur. şu açıdan düşünelim. eşcinseler zaten genelde dışlanıyor. evli bir eşcinsel çift toplumdan normalden daha da fazla dışlanacak. bu da onları bir müddet sonra potansiyel tehlike haline getirecek. bir dikkatli bakın toplumda tehlikeli olarak görülen kitleler genelde toplumun dışladığı kişilerden oluşur.
Verilmemelidir. Ben gözümün önünde iki tane kıllı adamı el ele görmek istemiyorum. Burada olunca herkes hümanist kesiliyor eşcinsellik konusunda. çok merakınız varsa istanbul mertere bi göz atın, ne kadar iğrenç yaratıklar olduğunu göreceksiniz. Bu kadar mı salaklaştırdı sizi çağdaşlık dediğiniz meret? bu kadar mezhebinizi genişletti bu sexomanyak fikirler? nedir bu genişlik ya hu al içinde fil ordusu koştur. Tövbe Estağfirullah.
Cevabi evet olan soru. Bence herhangi iki objeye evlilik hakki taninmali. Kizi ile evlenmek isteyen babaya izin veren bir peygamberin neslinden geliyoruz sonucta. Insan neyle mutlu ise onunla yasamali. Constraintler belirlemek, dogaya mudahale etmek bizim haddimize degil. 16 yasindaki kizini hamile birakarak ayni anda hem cocuk hem de torun hezeyani yasamak isteyen babayi bu tatli mesgaleden ali koyarsak oteki tarafta bunun hesabini nasil verecegiz ?
birileri iki tane kıllı adamı el ele görmek istemediği için verilmemesi gereken hakmış. bence sadece seksi kadınlar birbiriyle evlensin, hatta sadece onlar sevişsinler bizde onları izleyelim. çirkinler evlenmesin negzel.
Tabi verilmeli ve o insanlara da saygi duymamiz lazim.
bir olmayanı isteme sendromu. birlikte yaşamanın yasal olduğu bir ülkede evlilik de nedir. isteyen yaşasın birbiri ile karışan kovuşturan yok. hayır yani ne yapacaksın evli olunca, bir oturup düşünse gereksizliğini anlayacaklar ama düşünen kim.
Verilmelidir. Sevginin engeli olmamalıdır. Sevene sevilene saygı gösterilmelidir. Eşcinsellere evlenme hakkı vermemek ile mantıklı bir hedefe varılmıyor. Ha birden herkes eşcinsel olur, eşcinsel evlilikleri artar, insanlık ölür diye düşünüyorsan, çok yanlışsın. Evlenme hakkı çıkmadan da eşcinseller eşcinseldi, sadece kimse bilmiyordu, saklanmak zorundalardı.
bence önce insan gibi bir işte çalışabilme ve yaşayabilme gibi temel haklarını elde etmeleri gerek. evlilik için çook erken.

Türkiye' den bahsediyorum.

Edit: ben 200 yıl diyorum. belki 175 olabilir ama daha önce olmaz. olsa bile çok sağlıklı ilerlemez.
neden verilmesin ki diye bir soruyla cevap verdiğim sorudur.

herkes istediğini yapsın amk.
yorumda bulunmak istemediğim meseledir . Ancak evlat edinebilmelerine asla izin verilmemesi gerekir .
verilmeli. herkes bu hayata bir kere geliyor, nasıl yaşayacağı ona kalmış. nasıl ki kimse istemiyor hayatına karışılmasını, onlara da saygı duyulmalı. görme, görmezden gel ama karışma da. bu hayat herkesin, bırak herkes istediği gibi yaşasın. sana zarar vermediği sürece, hiçbirşey, hiçkimse seni ilgilendirmez. saygı duymak elimiz de, üstünüze vazife değilse çenenizi kapatın, kafanızı çevirin efendim. kendi hayatınızı yeterince düzgün geçiriyor musunuz, önce onu sorgulayın.
(bkz: herkesin hayatı kendine)
(bkz: kendi hayatınızı yönetin)
Sürgüne göndersek olmaz mı.