bugün

yapılan araştırmalara anketlere göre doğru bir tespittir.
eğitim seviyesi arttıkça toplumda ahlak artar, din ile şov yapmazlar, bugün avrupa ve amerika gibi yerlerde inanmayanlar inanlarının yanında çok az kalmaktadır.
nerde ateistler orada bokluk teziyle çürütülecek önerme. ne kadar ayyaşlık, ahlaksızlığın diz boyu ülkeler varsa da hepsi ateistlerin fazla olduğu ülkelerdir. bir elinde bira öbür tarafında karıyı alır ilişkiye girer adına modernlik der sonra kalkar insanlar arası dayanışmayı toplumsal iletişimi sağlayan koskoca bir dine laf eder. ulan varya hepiniz eziksiniz.
aklı mantığı olan, kısaca hayata dair herşeyi sorgulayabilen insandır ateist.
eğitimle alakası olmayan durumdur. eğitimden yola çıkacak olursanız ibni sina'ya bakın, ibn-rüşd'e bakın sonra götünüzü parmaklayın.
eğitimli ateistlerin tamamının öğretmenlik yapmalarından kaynaklanan bir garip ironi, retoridir.
farklı bir bakış açısı... http://videonuz.ensonhabe...cekecek-imam-hatip-cikisi
eğitimin içini dolduran bilgi, salt dünyeviyetten oluşuyorsa,düşünmüyormusunuz?,akletmiyormusunuz? sorularına bizi muhatap ettirmiyorsa,kaçınılmaz sonuçtur.
eğitim almış insanların inanmadan önce çok soru sorması olayıdır.

onbinlerce bilim adamı yazabilirim şuraya müslüman olmayan. dahası ateist olan da yüzlerce... şimdi bu adamlar bu kadar insanlığa hizmet etti durdu. sonra da ölüp gittiler. allah varsa bu adamlar cehennemlik mi olacak inanmadıklarından dolayı? yoksa son bir şans verilir mi bunlara?

(bkz: hadi dinciler bunu da açıklayın)

edit: tanım.
iki şey öğrenince "evrenin sırrını çözdüm, tanrıya gerek filan yok, bilim her şeye kadirdir" tribine girdikleri için, e bu süreçte aldığı şey de eğitim olduğu için şaşırılmaması gereken olay. tabii kim yurdum gerizekalı ateistleri tarafından eğitimli kim eğitimsiz ayrımı da insanların ateist olup olmaması ile ayırt edildiğinden ne desen boş olan kavramdır aynı zamanda.

sorun ateizmde veya teizmde değil.
sorun temelin sağlam olup olmamasında.

(bkz: la ilahe illallah)
saçmalıktır. onlarca amele ateist tanıdığım var. zaten bir çoğu ateist olmak için ateist oluyor, kız tavlamak için. günümüzde gerçekten inanmadığı için ateist olan kişi sayısı az. bu bir gerçek dostlar. kendimizi kandırmayalım.
nerede iyi bir yazar varsa ve onları az çok tanıyorsanız az çok kafayı yemiş olduklarını görürsünüz. başka türlü yazamazlardı çünkü. başka bir konu da: hiç yoktan 16 yılımız okullarda geçiyor. eğitim sistemimizin o kadar içine ettiler ki -gerçi birçok ülke böyle- derslerden başka bir şey düşünemez oluyoruz. eskiler demez mi birine 40 kere deli dersen deli olur diye. 40 günde deli olan 16 senede bilimden başka neyi düşünsün?
avrupayı amerikayı asyayı ateist sanan cahil ateist beyanı.
avrupa desen tamamda ulan dingil asyanın neresi ateist? keza amerikada dünyanın en dindar ülkesidir.
işte bunlar hep tesadüf eseri oluyor.
Hayatları genelde monotonluktan ibaret. E tabi farklılık yaratmak şart.
Yanlış bilgi sahibi insanlardır. Bildikleri bir kül kadar değersizdir. Dogru bilgi sahibi olan insan aklını da kullanarak illa bir yaratıcı olduğu inancına ulaşmış olacaktır.
yil olmus 2015 hala egitimle inanci kiyaslayanlar var. dunyadaki bir cok onemli projede yer almis musluman hristiyan ve yahudi bilim adamlari var. burada yorum yapanlarin tek ve asil hedefi egitimli insanlarin niye musluman oldugunu sorgulamaktir. cunku egitimli, modern ve cagdas dusunceye sahip bir insanin musluman olmasini kabullenemiyorlar.
eğitimsizlerin de genelde dinci olması...
egitimliyim ve ateist degilim. konu kilit.
görsel
Yarı eğitimliler onlar.. yarı cahiller yani.

Sadece evrenin yapısını, büyüklüğünü anlayınca bile insan boşlukta kalıyor.