bugün

(bkz: islamın ilk şartının yalancı şahitlik olması)
Birçok Müslümanın farkında olmadan Arapça bir tekerlemeyle yaptığı şeydir.
Ezanın şu cümlesi: "Eşhedü enle ilahe illallah ve eşhedü enle Muhammeden Resulullah" eşhedü-şehadet-şahitlik
Anlamı: "Şahitlik ederim ki Allah'tan başka ilah yoktur ve yine şahitlik ederim ki Muhammed onun kulu ve elçisidir."
Hayırdır, neye şahitlik ediyorsun? Sen bırak Allah'ı, Muhammed'i bile görmedin. Görmediğin, tanık olmadığın, bilmediğin bir şeye şahitlik etmek "yalancı şahitlik"tir. Dürüst insan bunu yapmaz. Dürzüye bak hele görmediği şeye şahitlik ediyor. Din, toplumsal bir cinnettir.
Dinin atası yalan, sancaktarlığı ise cehalettir.
görsel
görsel
Allah'ı bırak, zaten insanüstü bir varlık. Muhammed bir insandı ve yaklaşık 1300 sene önce öldü. Çoktan toprak oldu bile. Sen , ömrün boyunca Muhammed'i ve diğer peygamberleri hiç görmedin bile. Ben de görmedim. Gözünle görmediğin bir şeye şahitlik etmek yalancı şahitliktir. Hiç öyle kalp gözü diye kıvırma. Kuran'da mantık olsaydı kalbi düşünme organı olarak sayfalarına yazmazdı. Düşünme organı beyindir, kalp değil.
Mecaz yok orda tamamen gerçek.
Son dönemlerdeki modernistlerin kıvırması bu. Paranteze alma vs.
Hele Ahmet Akgül, Edip Yüksel vs. gibileri iyi kıvırmış.
mad max'deki v8 motor dini semavi din olabilir. aynı mevhum orda da var çünkü.
görsel
Alpin denen insan sıçması, siktir git dinsizliğini burda yayma ruh hastası piç.
"alp er tunga" denilen sözde Türk özde arrrrap bedevisi olan dindoş piç, ruh hastası şerefsiz
Sen kimsin ulan bana milliyetçilik öğretiyorsun asıl senin benden öğreneceğin çok şey var. Hadi git sen çölünde şifa(!) niyetine deve sidiğini iç...
Asıl sen siktir git. Senin islam dininin saçmalıklarını kimse çekmek zorunda değil, tamam mı? Eğer o dinde bir çarpıklık varsa hangi din olursa olsun, o dini sert bir şekilde eleştiririm. Bıktık artık islam'dan da onun dayatmalarından da. Sanki ülkeyi siyasal islamcı AKP yönetmiyormuş gibi (bkz: dini tebliğ bir tür terördür)
Profilinden o Göktürkçe Türk yazısını kaldır çünkü sen özüne ihanet etmiş bir Arap uşağısın. MEVALi!.. Müslümandan Türk olmaz çünk islam bir Arap emperyalizmidir. "Müslüman=Arap", anladın mı?
Kurdun çobana, Türk'ün Arab'a ihtiyacı yoktur!.. Tanrı, Türk'ü korusun ve yüceltsin!..