bugün

mecnun çınar'ın ayakkabısındaki çamuru silmek için çıkarttığı kılıç.
Kral Arthur' un gömülü olduğu tepenin yanındaki bir göle fırlatıldığı öne sürülen efsanevi Kılıç.
Kral arthurun (kadın olduğunu rivayet edenler oldu, bilemiyorum) hiaaamna diye çekip çıkardığı kutsal kılıç.
Bir Ortaçağ kralı olan arthurun güzide kılıcına verdiği isim.
Ortaçağ avrupası şövalyelik kurumunda kutsal sayılan parçalar arasında olan kılıç şövalyenin onurunun namusunun, kahramanlık ve başarılarının bir nişanesi olarak görülürdü ve önemli bir yere sahipti bu sebepten şövalyelerle özdeşleşmiş kılıçları kullanan savaşçı tarafından isimlendirilirdi.
Daha sonraki hayatlarında bunları kilise gibi kurumlara veya yaşamları boyunca hizmet ettikleri lordlara bağışlarlardı çoğu zaman da bir aile mirası olarak çocuklarına kalırdı.
hakkındaki filmlerde Kılıcın boyutları, arthurun yaşadığı şato felan malumunuz, lakin efsanenin geçtiği zaman diliminde kılıç boyutları ve teknolojisi öyle bir kılıcın mümkün olmadığını gösteriyor, savaş sırasında kırılabilen bir kılıcın kayaya saplanması mümkün değil, haricinde kralların sadece halkın evlerinden nispeten daha büyük ahşap barakalarda yaşadığı bir dönem ve taş duvarları olan devasa şatolar henüz hiç yok, bunu ben demiyorum, national geographic channel diyor, adamlar araştırmış program yapmış.
bir zamanların en çok kullanılan nicki.

bkz: excalibur_hamza_92@...com
Bir Zülfikar olamaz.
Bir stormwitch şarkısıdır.

https://youtu.be/NQ-nmQkO_SA
ilginç bir şekilde eski bir türk yazıtında geçen bir benzerliğe hatta birden çok aşırı benzerliğe sahip destandaki efsanevi kılıç. Bahsedilen yazıt ortaya yeni çıktı ve yuvarlak masa şövalyeleri, excalibur gibi ortak öğelere sahip.
Casper bilgisayar. Reklamı çok komik lan.
https://youtu.be/rhIpL0nNYnU
Eksgalibuuuuuuur.
Reklamlarda hep çıkıyor ama nasıl bilgisi olan var mı?
gidin alın parçaları indirimde toplayın. hazırı genelde daha pahalı oluyor ve bir yerden kısıyorlar.
Bende kullanıyorum excalibur g911 yeni aldım sayılır baya güzel fps ler alıyorum. Bu fiyata en uygun performans ürünü bence donanım soğutma malzeme kalitesi vs çok beğendim...