bugün

insandan maymuna doğru gittiğimizin kanıtıdır.
(bkz: 2013 yılında teori yasaklamak)

uzay çağında.
şimdilerdeki; en alt kademe memurundan, yargıtay danıştayına kadar olan devlet yapılanmasına bakarsak, beklenmeyen fakat şaşırtmayan da bir durumdur. ülkedeki lider bilimsel araştırma kurumu olarak kabul edilen bi kurumu da kaybetmiş bulunduğumuzun göstergesidir. gerçi açıklanan enflasyon rakamlarından belliydi olanlar.
Türkiye'de en son beklenecek kurum da bunu yaptığına göre dağılabiliriz.
iyi olmuştur.

maymundan gelmek istemiyorum belki ben arkadaş. şöyle pumadan falan işte köpekbalığından falan gelmek istiyordum belki. baştan sormamışlardı hiç iyide oldu güzelde oldu.
madem yanlıştı ve bu kadar emindiniz, neden yasaklıyorsunuz?
Yasakların olduğu bir ülkede ; demokrasi, huzur, gerçekçilikten bahsedilemez. Dünya görüşlerini istedikleri gibi yaptırıma çeviren bir oluşumun sonu diktatörlüğe kadar gider. Tarih dünya üzerindeki diktatörleri pek sevmez.
genç maymunlar rahatsızdır.
Kitapların yasaklandığı, düşünce suçunun olduğu, yumurtanın silah değeri gördüğü, insan özgürlüklerinin kısıtlandığı, toplum baskısının insanların hayatına etki ettiği, sokakta kadınların öldürüldüğü, gece sokağa çıkma korkusunun olduğu, tecavüzün normalleştirildiği, adaleti işlemediği bir ülkede yaşıyoruz...
Hala yaşadıklarımız için kalkıpta tek kelime söylemiyorsak bu onların suçu değil Sadece ve sadece bizim hatamızdır.

Oturup biz neyaptık diye utanmalıyız.
bizim kuzenin kimya kitabında hala.ilk insanlar ilkeldir ve mağaralarda yaşarlar yazıyor.hani ilk insan hz ademdi ve kabeyi inşa etmişti o ne olacak.
not:ateist değilim ama farklı görüşlere saygım var.
daha da bu toplumdan bir sik olamayacağının kanıtı.
Devletimin attığı en hayırlı adımdır.

Çünkü teori yasaklamak muasır medeniyetler seviyesine çıkarken, ayağımızı kaydırabilecek şeylerden kurtulmamızı sağlar.

misal, neydi o?

yer çekimi de teori ya hani, onu da yasaklayalım lan, piu! süperiz...

atom ile ilgili teorileri de yasaklasak da tübitak'tan tasarruf ederiz. hatta ben diyorum ki mitoz bölünmeyle ilgili teoriyi biz yeniden yazalım 2 değil 3 parça olsunlar, kitapta da "en az üçe bölünecek" yazsın.

lan çok akıllıyız ya cnmss...
yobazları çok sevindiren haberdir.

(bkz: yobazların orgazm olması)
çok da önemli olmayan yasaklamadır. evrim teorisine bilimsel yönden bakan herkes internet aracılığı ile istediği kadar hatta tübitak'ın vereceğinde daha doyurucu bilgiye erişebiliyor. bilimsel yönden bakmayan önyargılı kesim ise ne kadar anlatırsan anlat, örnek gösterirsen göster "maymundan gelmek ve gelmemek"ten ileriye gidemedi, gidemez de.

fakat bu yasaklar 2-3 yıl önce durumun vehametini anlayamayanlar için "akp hükümetinin özgürlükçü düşünce ve demokrasi anlayışını" gözler önüne seriyor.
saçma bir iddia. bir teori nasıl yasaklanır? bu ülkede biyoloji bölümleri ne iş yapar?
yobazı mobazı sevindirmez kardeşim, buradan kendine muhalefet hakkı çıkaran sekülerler aptallıklarına doymasınlar. teori lan bu teori. ne diye bu kadar canhıraş savunursunuz anlamam.
evrimsel biyolojiyle ilgilenince tanrıyı yeniden keşfetmessin ya da tanrı diye bir şey yok diyemezsin. en fazla ilaç geliştirirsin, biyolojik silah yaparsın.
alayınız salaksınız yeminlen.
evrimi silmek demek ondan korkmak ve ya varsa halimiz ne olur demektir. ikinci seçenek de, evrim diye bir şey yok, insanlar yanlış yönlendiriliyor o yüzden bunu yasaklamalıyız diyen zihniyettir. evrimden bağımsız bir teori ortaya koyabiliyorsanız evrimi yasaklamanız kesinlikle doğrudur ancak sorun şu ki, kutsal diye adlandırılan kitaplarda yer alan yaratılış teorisi tamamen mitlere dayanmakta ve hiçbir somut veri önümüze sunamamaktadır. evrimi reddedebilirsiniz şayet katiyen ondan kaçamazsınız. madem evrim var neden ceketlerimiz bize bol gelmiyor diyebilen bir zihniyeti televizyonda görmüş birisi olarak diyebilirim ki, bu yapılan yasak komedidir. insanlar hala akp hükümeti işte bu demeye devam etsin. sorun zihniyette. ben evrim teorisini destekleyen birisi olarak siyasi nedenlerle akp'ye oy verebilirim. bir başka adam da gidip evrim teorisi yoktur deyip chp'ye oy verebilir. bunları aşmamız lazım artık. siyasetin her alanı düzenbazlıktır. işte asıl sorulması gereken bu yasaklar neden oluyordur!? halk gidip hala yetenek sizsiniz veya o ses türkiye izlemeye devam etsin. ne güzel!
iran'da göremeyeceğimiz hadisedir. çok ciddiyim.
evrim teorisini sadece 'maymunun insana dönüşmesi' olarak algılayıp, kendisine bunu yakıştıramayanlar için sevindirici bir haberdir orası kesin.
gerek olmayan yasaktır. evrim teorisini çürüttüğü söylenen fosil sergisini basıp, fosil tekmeleyen zihniyet kadar salakçadır.
ülkemizdeki bilimin nerelerde kaldığını gösteren, ultra komik olay. islam'ın hakim olduğu ülkelerde bilim yapmanın zorluğunu ortaya koymuştur ayrıca. git japonya'da veya amerika'da yasaklamaya kalk ne oluyor?
çipli nüfus cüzdanına da en geç 2015'te geçiyoruz. e daha ne olsun?

"höt" diyene "al sana göt" diyeceğimiz günler çok da uzak değil...
teorilan adı üstünde teori bilimde kullanılan bak bilimde diyorum camide değil. sen nasıl bilimadamı yetiştirecen bu ülkede? yarın bir gün nikola tesla'nın ya da albert einstein'in teorilerini bile reddedersiniz. teorilere saygısı olmayan bir ülkenin geleceğini düşünmek bile istemiyorum arkadaş. yazık çok yazık.

tanım: ülkemin zavallı kurumunun vermiş olduğu acı karardır.