bugün

"büyük lokma ye ama, büyük söz konuşma" şarkısı eşliğinde düğün dansını yapan kişilerdir.
Evlenmem diyerek, aslında hemen evlenmek istediğini belli eden kişidir.
(bkz: çocuk yapmam deyip 98345789347928 tane çocuk yapan kişi)
istemem yan cebime koy diyen kişidir.
Yarın öbür gün evlenememe ihtimalini düşünerek,olası bir evde kalma durumunda "zaten ben söylüyordum evlenmeyi hiç istemediğimi" demek için ön hazırlık yapan,ama gözleri fıldır fıldır evlenecek aday arayıp,bulunca da bırakmayan,bu seferde soranlara "beni evliliğe o ikna etti" diyen kız modelidir.
genelde 40 yaş üstü ev kızlarının kurduğu cümledir lakin ilk kısmete sazan gibi atlanmaktadır...
hayatının aşkıyla karşılaşmış kişidir.
(bkz: evlenmem deyip herkesten önce evlenen kişi)
itme, çekme etkisine inanmıştır.
istemem ama yan cebime koycudur.
aile baskısına örnek kişidir.
büyük konuşmuş kişidir.
muhtemelen insan ilişkileri sıkıntılı olan kişidir. eli ayağı düzgün birini bulunca ''fırsat bu fırsat'' deyip basar nikahı.
Öğrencilik döneminde "sınavlarım kötü geçti" demesine rağmen iyi not alan gibidir.
Sabahlayalim kanka diyip en erken yatan kisidir bunlar gencliginde.
Her zaman olan durumdur. Sorarsan ben evlenmeyecegim asla der bi bakmissin okurken evlenmis. Buyuk konusma durumdur bir bakima.
evlilik hakkındaki ve hatta karşı cins hakkındaki tüm tabularını yıkabilmiş bir ademoğluyla karşılaşmış şanslı kişidir .
boş boğazdır. bu tipler evlilik konusunu kendi açar , kendi kapar.
Totem yapmıştır o. Tersini söyleyip düzünü bulmuştur.
aşkın tokatını yemiş insandır.
ne istediğini bilmeyendir ya da işsizdir dur ben bi evlenim yapmıştır.
çocuk yapmam deyip 3 çocuk yapacak olan kişidir.
Bu hayatta büyük lokma yiyeceksin, büyük konuşmayacaksin durumunun canli örneğidir. Mutluluklar dilemek düşer bize efenim.
Evleneceğim diye tutturup evlenemeyenin içine dert olacak kişidir.
özgürdür insan, fikirleri değişebilir de.

özgürlük yasasından yararlanmıştır.
benim içinde olmadığım grup. bütün üniversitedeki arkadaşlarım bana bunu söylerdi "ayy sen var ya kesin hepimizden önce evlenirsin" diye. ama hepsi evlendi çoluk çocuk sahibi oldu. hatta ikinciyi yapacaklar neredeyse ama ben hala bekarım ve sanırım bekar kalmaya da mahkumum. çok fazla genelleme yapmamak lazım.
görsel