bugün

Bilezik gibi gecirir.
insanlara taşıyamayacağı yükü yüklememek gerekiyor. Huzur ve mutluluk için kurulan yuvalar kasvetli bir hal alıyor.
Oldukça haklı kız tarafıdır. Bir erkeğe tahammül etmek kolay değil. Kıskanmayın. Benim kocam 18 tane almıştı neyse ki.
9 altın bilezik ne kadar eder onu hesaplasanıza afacan kopiller...
Kız tarafı hayatında 4 bilezikten fazlasını mı görmüş sorun bakalım.
Var böyle sığırlar.

Yarın bir akrabamızın ogluna söz yapacağız.
Kızın ailesi 40gramlık 12 bilezik. 14 yarım, 1 tane tam altindan olan gerdanlık istediler.
Damat adayı götünü satsa alamaz.
Cocuğa dedim "kızı sırtla kaçır" bekliyoruz...
Bilezik sayısına endeksli olarak yorum yapmak bizi yanlış bir yere götürüyor. Anadoluda evlenip boşanmış olmak , kadınların yeniden evlenmesi önündeki engellerden biri.

Baba evine dönen ya da tek başına yaşayan bir kadın bu altınları faize yatırıp hayatını sürdürebilir.

Bu durum mantıklıdır değildir ya da adildir değildir ayrı konular ama durum bu. Ayrıca islamda bu altın kadının 1 yıllık geçimini tesis etmesi için verilir.

Şimdi 22 ayar burgu bilezik ortalama 2 bin desek, asgari ücretle aynı. 15 denmis 12 ay var. Yani asgari ücretin biraz üstünde bir gelir ile 1 yıl ancak yaşanır.
hiçbir hatunun komple sülalesi o parayı etmez.
15 bilezik isteyen kız tarafını bilmemde sigara içmeyen damat istiyen kız tarafı ağır şerefsizdir.
abi 15 bilezik ne ya kendinize gelin, umarım şakadır bu, lütfen olsun çünkü
ben 20 istedim sağolsun kaynanamlar 21 bilezik taktı. isteyeceğim tabi! ben onların oğluyla evleniyorum az bile istedim pişmanım niye daha fazla istemedim diye. 20 bilezik bir erkeğin kahrını çekmeye değer mi hiç? değmez.
Sayı vermek nedir ya?
paran yoksa ne yarak arıyorsun.
altın gümüş kaç para biliyormusun.
bir düğün nişan kaç paraya çkıyor biliyormusun,
gerçekten inanılmaz boş bir yatırım.
Bizde kesim kesme yok herkes kendi şerefine.
inanmazdım ama varmış böyle kız tarafı.

Kızın annesi oğlan tarafından 15 bilezik istemiş.

Oğlan tarafı da yok o kadarını alamayız biz demiş. Kafadan 60 bin lira ediyor demiş.

Kadına sormak lazım senin kızın 15 bileziklik eder mi? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

Evlenmek adı altında soymak bildiğin.

Bilin bakalım bu aile nereli?

ipucu vermek gibi olmasın plakası 38.
15 bileziği alabilecek olan, kızı ne yapsın.
manası çok derin, ben adama bilezik gibi geçiririm demek.
Bu ailenin 5 tane kızı olsa kuyumcu açar kızları evlendikten sonra..
Erkek tarafının tamam düğün günü takarız diyip o gün geldiğinde 5 bilezik takarak geçiştireceği eylem. Ne yapacaklar düğün günü kızı mı geri alacaklar?
oğlana bilezik gibi geçirecek kız evidir.
günümüz kızlarından, sıradan bir kızdır. bakmayın siz bu başlığın altında atıp tutan dişilere, evlilik aşaması bir gelsin bakın bakalım kendileri neler isteyecek. tipik iki yüzlü türk kızları işte.
doğuda özellikle dünya evine girmeyi amaçlayan er bireyleri dumura uğratan bir hareket.
damada romanson'dan kol saati hediye edecek taraftır.
yüzde bruce willis gülümsemesine sebep olacaklardır.

görsel

(bkz: o paraya öküz alırız)