bugün

Bakire olması
hamarat olması
Biraz ( çok değil) konuşkan olması

Edit: Kendi standartlarım için...
2 adet meme,
2 adet dudak,
1 adet az kullanılmış dil,
10 parmağında 10 marifet,
Gözünü 4 açan değil kulağını 4 açan bir anlayış gereklidir.
Az konuşan, çok düşünen bir kafa yapısı.
aradığım özellikleri google a yazdım. did you mean that : bülent ersoy dedi.
mutfakta aşçı yolda hanımefendi yatakta vahşi bir at.
alternatif şeyler sunabilmeli.
kesinlikle evlenmek istemiyor oluşu. bakma öyle şaşırmış gibi pare pare sikme yüreğimi. ideal evlenilecek kadın evlenmek istemeyecek kadar zeki olan kadındır. (izlanda cumhurbaşkanı' nın sözü bu)
bekaret. net.

düzelti : eksileyenler bakire olmayan yazarlar.
çalışan bir amdır efendim. şöyle ki sağlıklı bir evliliğin temel taşlarından biri belki de en temeli sağlıklı bir cinsel hayattır. bu yüzden muayyer durumda bir amı olmayan kadının evliliği çok uzun soluklu olmaz.
Gizli saklı hiçbir şeyi olmamasıdır.
pilavı kusursuz yapabilmeli.
zeki olmalıdır.
aza yetinen ve fazla zeki olmayan kadındır.
Güzel ahlaklı ve zeki olması.
sıfır km, anlayışlı, kafası çalışan, saygılı sevgili olsun gerisini siktiret.
fazla aptal olmasın , tabi fazlada zeki olmasın ama akıllı olsun. güzel yemek yapsın , kendine baksın şimdilik kafi.
eğer çocuk yapılacaksa zeki olması, güzel ve çekici olması, iyi yemek yapması gibi özelliklerdir.
eli işte gözü oynaşta olmasın yeter.
evlenince göreceğin özelliklerdir. aynı evde yaşamadan o özelliklerin yarısını bile göremezsin.
ilk buluşmada vermesin.
not: ikinciye buluşmadığımız için görüşmeler bu noktada tıkanmakta.
günümüz dünyasında artık iç güzelliğe önem veren insan sayısının bir elin parmaklarını geçmediği aşikar. kendimizi kandırmayalım. güzel olsun yeter.
tripkolik olmamasıdır.tamam arada olabilir anlıyorum yapınızda var ama herzaman da olmaz ki canım benim
her özellik her kadında vardır -ister iyi,ister kötü özellikler- her kadınla evlenilir bu yüzden. zaten evlilik, erkeksen, kadınla yapılır genelde. yalnız her özellik her erkekte mevcut değildir.bu nedenle evlenilecek kadında aranan özelliklere bakarken,evlenecek erkeğin önce kendi özelliğine bakması gerekir.
bu tekerlemeyi anlayan ve okuyabilenle evlenilir.
Ailesinin iyi olması.
sevgi bağlamında, "erkeğin annesini aratmayacak"
mutfakta hünerli.
eğitimli zira ileride çocuklarınızın annesi olacak ve çocuk eğitiminde başrolde "annedir".
hoşgörülü ve anlayışlı, itaatkar ve erkeğinin baskın olmasından hoşlanan kadın profili bu tanımlamaya girer.
uzun boy, belirgin hatlar, güzel bir yüz, eğlenmesini bilen tatlı bir şey, tercihen sosyal ve ekonomik özgürlüğünü eline almış bir kadın istiyorum sözlük.