bugün

iki kişilik düşünüp uygulayan insandır.
esini kole olarak kullanmayacak aksine her seye yardim edecek, hatta bazi seyleri gorev edinecek erkektir.

ama yokmus efendim boylesi, varsa da kilibik deniyormus onlara, hatta bu tanimimi da hic bir erkege soylememeliymisim. kim mi dedi? bi sozluk yazari.

oyle iste.
sevgili olunmayacak erkektir.
o sizi bulur.*
sizi seven erkektir.
henüz anaların doğuramadığı bir yaratıktır kendisi.
hayat arkadaşın olarak düşünebileceğin, güven duygusunu sana tekrardan kazandırabilecek olan, sorumluluk sahibi erkek modelidir.
sorumluluk sahibi, güvenilir, iyi baba olabilecek, otokontrolü yüksek, sadık, iyi huylu erkek.
her arayan bulamaz, zira sayıca azdır. ama yılmamak gerekir, çünkü bulanlar arayanlardır.
Taşınırken bazı eşyaların üzerine 'kırılacak eşya' yazdığı gibi, üzerine 'evlenilecek erkek' yazandır.
(bkz: ben ben benim o ben ben) *
bütün erkeklerin evlendiği göz önüne alınırsa, sınıflandırılması yapılamayacak erkektir.
Erkegin elinin ekmek tutmasi yetmiyor artik, aileden getirdigi mali mulku olmali, karisini yasatacak imkanlari olmali, yoksa her sevdiginiz kizi, istediginiz kizi alamazsiniz, burdan bol keseden sallayanlara bakmayin cogu laf ola beri gele..
parasi olsun sisman olsun, gym" e yollar zayiflatiriz,
parasi Olsun kel olsun, ektiririz,
parasi olsun kulturu olmasin,okuturuz,
parasi olsun disi curuk olsun, yaptiririz,
yav parasi olsun varsin beyni olmasin, actirir icine onu bile koydururuz
siz merak etmeyin..
diyalog gerçektir:

-bence sen evlenilecek erkeksin.
+eee?
-evlenilecek erkeksin dedim, iyi bir şey...
+sağol da benim bundan anladığım "4 yıl üniversitede günümü gün ederim, eğlenirim, her haltı yerim, sonra da seninle evlenirim." demiş gibi oluyosun.
-nası ya...
+şimdi çıkma teklif etsem kabul etmezsin işte, çok efendiyim ya hani...
-...
+yaa, pek matah bişey değilmiş di mi "evlenilecek erkek" lafı...

böylece bir kız, benzer hisleri paylaşan kız arkadaş güruhu önünde dumur edilmiştir.

maalesef komiktir. eğer gerçekten evlenilecek erkek olarak görüyorsan beni, benim de seni hayatımın kadını olarak bulabileceğimi düşünüyorsan fört yıl başka koyunlarda gönüllerde sürtmenin anlamı ne? eğlenmeyi de, içmeyi de, sevişmeyi de, mutluluğu da şimdi birlikte yaşayabiliriz... şimdi yaşayabiliyorsak zaten sonra da evlenerek devam edebiliriz.

evlenmelik ve eğlenmelik ayrı kefelerde tartılacaksa, o zaman evlenmelik de olur mu gerçekten? boşversene...
saygılı erkektir.. saygı beraberinde sevgiyi de getirir..
- bak ben evlenilecek erkeğim..
- iyi de tüm erkekler evleniyor.
- olsun ben evlenilecek erkeğim.
- salak....
- ama........
kendisini arayan dişinin "evlenilecek kız" kategorisinde erkek ile korelasyon halinde bulunması gerekendir. bunun haricinde bir motorun çocuk yapma yaşı geçmeden evlenmek için "evlenilecek erkeğin" başını yakması tercih edilmemeli...
evlenmeden önce gerekilen hazları yaşadıysa evlenme çağına gelince bu ünvanı alan erkektir. tabi bunun için o klasik : dürüst, romantik, anlayışlı vs. sıfatlarıda eylemde yerine getirmesede o şekilde tanınması yeterlidir.
dürüst
şerefli
namuslu
alnının teriyle ekmeğini kazanan
ailesine her koşulda sahip çıkabilcek olan erkektir.
Gerçekten seven ve sevdiğini belli eden fedakar erkektir.
parasına puluna bakılmayan, sadece gönlünüzün sahibi olcak, hayat boyu asla sıkılmayacağınız, yaptığı her saçma kaba davranış bile gözünüze anlamlı gelecek, gözünüzün ondan başka kimseyi görmeyeceği, her an özleyip her an daha da seveceğiniz hayatınızın her anında yanınızda olmasını isteyeceğiniz erketir. para pul şan şöhret hepsi gelir geçer, geride sadece saygı ve sevgi kalır.
adam olan erkek!
bildiğin, adam olacak, adam!

cesaretli, seven, saygı duyan, yalansız dolansız bir adam...
kız arkadaşının dizinin dibinden ayrılmayacak her istediğini yerine getirecek klasik kılıbık erkektir.
evlenilmek için zaruri görülen niteliklere sahip erkektir.

(bkz: efendim)
iyi işi olan, okumuş, temiz aile çocuğu insan.
eşine sevgisini hiç düşünmeden verebilen, okumuş, iyi aile çocuğu ve annesi kaynalalık yapmayacak kadar melek olandır.
edit: düşündüm de, sadece aşık olmak yeterlidir belki de...