bugün

Evlat edinmek isteyen kişi ile evlat edinilen kişi arasında en az 18 yaş fark olmalıdır. Bekar veya evli farketmeksizin 30 yaş doldurulması şarttır.
(bkz: e devlet)
Emin olmamakla birlikte ileride yapmayı düşündüğüm şey. Dünyada yeterince insan var. Hatta taşıma kapasitesini aşıyoruz yavaş yavaş. Bir tane daha getirmek anlamsız. Onun yerine dünyadaki kimsesiz ve yoksul çocukların sayısını bir tane de olsa azaltmak daha mantıklı.
zor bir karar pek fazla bir şey demek istemiyorum.
Beni edinebilirsiniz. Çok sahipsizim.
Midesiz ve gavatların öve öve bitiremediğı eylem.
Ciddi ciddi dusundugum hadise. Cok istiyorum ilerde evlat edinmeyi. Kendi yuvami kurabildigim takdirde bunu ihtiyaci olan bir cocukla paylasmayi gercekten cok istiyorum.

Bir de organ bagislamayi cidden istiyorum. Bu aslinda saglikli olabilme sansini sanssiz kimselerle paylasmak gibi geliyor.
Eğer bir gün evlenemezsem ve doğru insanı bulamazsam yapacağım eylemdir. Bir kız evladı sahiplenmek. Onu küçük yaştan spora yollamak, kitaplar okutmak, eğitimine önem vermek. Fiziki ve mental gelişimini takip etmek. Eğer gerçekten birisinin hayatını düzeltebileceğine ve yoluna koyacağına inanıyorsanız siz'de yapabilirsiniz.
Bir cocugun elinden tutup ona kalbini acmak,yuvasi olmak,tum sevginle sarip sarmalamak,ailesi olmak eylemlerinin bir araya toplanmis halidir.
Yakin zamana kadar cok da sicak bakiyordum evlat edinmeye. Cunku bana es olmasindan ziyade ileride cocuguma “baba” olacak birisi ile karsilasmazsam cocuk yapmam,kimsesiz yavrulardan birini evlat edinirim diye dusunuyordum.
benim gözümde üstün insan davranisi.
hangi sartlar ve nedenler dahilinde olursa olsun, böyle bir karara varmak ve akabinde canindan, kanindan olmayan bir insani karsiliksiz sevmeye hazir olmak, sahip oldugun maddi ve manevi varligini paylasmaya riza göstermek, hayatindan, zamanindan, önceliklerinden onun icin fedakarlik yapmak, bence iyiligin doruk noktasidir.
Minik bir bedeni karnında değil kalbinde büyütmektir. Yüce gönüllü insanların yapabileceğidir.
acikcasi ben pek tavsiye etmem.cok yakinimda var.cocuga soylendigi zaman hicbirsey eskisi gibi olmuyor.kiz bunalima girdi en ufak seyde evlatlik olmasini one suruyor.ote yandan insanlar da bu konuyu sık sık gundeme getırıyorlr malesef insanımız evlatlıgı öz cocuk gibi gormuyor biraz yuze vurma durumları oluyor cevre ve akrabalar tarafından.
Genelde çocuk sahibi olamayan ciftler tercih eder. Çocuk istemeyen insanlar pek bu eyleme girismez baksam kendi çocuğuma bakardim der bu kisiler. Sahipsiz kalmis bir cocugu almak büyük sevap ama bakamayacagi cocuklari dubyaya getirip olmazsa baskasi bakar ben de genlerimi yayayim bedavadan diyen insanlarinki sorun.
Cok guzel bir şey aslında bu olay. Bende düşünüyorum, umarım evleneceğim adam da tamam der.
başıma bir iş gelmeyecekse kedi köpek beslemekten daha mantıklı ve insanlığa faydalı olduğunu düşündüğüm eylem açık ve net.
oldukça saçma bir eylemdir.

bireylerin kendi genlerini taşımayan ve kendisine benzemeyen bir çocuğa bakmasıdır. şahsen ben asla yapmam zira her gün onun başkasının çocuğu olduğu aklıma gelir.

zararlıdır.
doğurmaktan tek farkı genlerin farklı olmasıdır. kendi çocuğuymuş gibi bakamayacak olanlar yok yere buna heves edip çocuğun hayatını karartmasınlar.
Her baba yiğidin harcı değildir ve olmamalıdır da.
Enine boyuna, en ince ayrıntısına kadar düşünüp, emin karar verebilen, yüreğine, sevgisine, merhametine, Erdem'ine inancı tam olan insanlar evlat edinmelidir.
Oyuncakçıdan pilli bebek almaya benzemez!
Layıkıyla yapılabildiği sürece, dünyanın en ulvi duruşudur.
Bekarlar 30 yaşından sonra evlat edinebiliyorlar ve sanırım çocukla, evlat edinecek kişi arasında 15 yaş fark olması gerekiyordu.
Yıllardır gelecekte yapmak istediklerim arasında.

Tabii şartlar ne bilmiyorum.
Evlı olmak gerekiyor büyük ihtimalle.

Çok riskli ama bir o kadar güzel davranış.

Şöyle tamam bebekken alıyorsun
kendi evladından ayırt etmiyorsun, canından bir parça oluyor.

Düşünsene o bebek büyüyecek üstelik kişilik üzerinde etkisi olan bir kalıtım faktörü var.( yetiştirmeye de bağlı ama bu da göz ardı edilemez)

Bambaşka birisi olacak sonra gücün yemeyecek söz geçirmeyeceksin bla bla..

iyi düşünmek gerek.
Üzerinde ciddi şekilde düşündüğüm bir durum.
Yaşamaya calışan bir çocuğa hayat vermek ve o sevgiyi onunla paylaşabilmek güzel olur.
hayalimdeki şey olsa da bizim çoğu kezbanlar yha aşkm ama ben benim çocuğum olsun isyrm diyor. aptal aileler çocuklarına evlen çocuk yap torunumu görmek istiyorum aşısını yapıyor, bunların aptal çocuklarıyla da biz uğraşıyoruz. alayınız aptal. evlatlık alırım hem anne hem baba olurum onlara aq.
Şahsen ben edinemem.
Kendi çocuğum olsa rahat rahat doverim evlatik edinince dovemezsin de kiyamazsin yetim sonucta.
Çocuğu olmayan kişilerin çocuk sevgisi tatmak amacıyla bir çocuğu sevgiyle bakmak için muhafaza altına almaları.
Dünyaya yeni bir birey getirmek yerine,hayatı elinden alınmış belki de dünyaya nefretle bakan yüzü hiç gülmeyen bir çocuğu güldürebileceğiniz bir eylem.Onlar da bizim kadar yaşamayı hak ediyor.

Bilgi:30 yaşını doldurmuş her birey kendi başına evlat edinme hakkına sahiptir.