bugün

gençlerin evt yerine EVET, hyr yerine HAYIR dediği ve güzel Türkçe'mizi biraz da olsun kurtaran zıkkım
- hayır mı diyorsun sen referandumda?
- evet.
- evet mi?
- hayır lan!
- lan olum bi karar ver lan allahsız evet mi hayır mı?
referandum da evet de hayır da çıksa ülke yararına olacaktır. yargı, asker muhalefet ve iktidar bu saatten sonra ülke yararı için kendine çeki düzen vermelidir. yargının, askerin ve iktidarın tarafsız uygulamalarla kaybettikleri güveni yeniden kazanmaları için referandum bir dönüm noktası olmalıdır. referandum sonrası ilk seçimlerde kendini yenileyemeyen muhalefet ve iktidar partileri alaşağı edilecektir.
Evet mi ? Hayir mi?
Söyle bana nedir senin cevabin
Beklemek istemem,
Ne olacak bilinmez ki yarin
Gelmezsin, sevmezsin
Sen herseyi benden mi beklersin?
Söyle nasil sevgi bu?
Yoksa buna sen ask mi? dersin?
Benim bütün dünyam
Herseyim senin.
Yok ki benim senden baska sevdigim
Bir baskasini seversem eger
Inan kabahatli degilim hiç ben
Evet mi hayir mi?....
Sırrı Gültekin'in 1974 yılında çektiği başrollerde perihan savaş ( nevin ) , kadir savun ( haddaneli yanık ali ) ve halit akçatepe'nin basit yankesici numaraları yaptığı ( yankesici hüsnü ) yeşilçam filmi..
herkese renkli günler
Referandumda sana soracaklar "salak misin" diye. Evet yada hayır diyeceksin. Mevzu bu kadar basit!
2007 referandumu cumhurbaşkanı
millet iradesi, meclis iradesi tartışmaları yaratıldı. abdullah gül cumhurbaşkanı oldu. meclis’in gündemine bile girmemesi geteken maddeler geçti! bize çok anayasal bir kişi olarak sunuldu, fakat ne istedilerse verdi!
recep tayyip erdoğan cumhurbaşkanı oldu "ben normal bir cumhurbaşkanı olmam!" dedi. peki şimdi; "çift başlılık oluyor." deniyor! eee bu söylemiştik zaten, millet iradesi deniyordu. eeee meclis zaten millet iradesi ki cumhurbaşkanlığını bu hale getiren kim?! çözüm basitti cumhurbaşkanı istifa edip başbakan olacak, eee zaten başbakan ülkeyi yönetiyor! fakat konu bütün gücü ve medyayı etrafına almak!

2010 referandumu geldi oooo darbeciler yargılanacaktı! fakat konu darbe değildi! hsyk değiştirilecek ve akabinde çöxüm süreci başlayacak pkk'lılar rahat rahat gezecekti, darbeci diyerek ergenekon, balyoz kumpasları kuruldu! yargı, asker, kamu kurum ve kuruluşları fetö cülerle dolduruldu! vatansever asker, polis, gazeteci, siyasiler ve siviller içeri atıldı! bu nu nasıl da savundular yetmez ama evet ciler akil insanlar, pkk yol kesmeye başladı. vatan severler suçlandı. fetö istediği gibi yönetiyordu ülkeyi. şimdi; darbe girişiminin ardından ve fetö akp anlaşmazlığı, hsyk nın sürekli yapısının değiştirilmesi, patlayan bombalar, şehitler, ülke yangın yeri! vatan severler dışarı da pkk lılar içeride fetö cüler içeride peki 2010 referandumu? hala hsyk değiştiriliyor fakat istenilen tam olmuyor! peki milli irade? mahkemelere güvenen yok! 2010 referandumu hayır diyenler hain ilan edildi ki hain ilan edenler ya kandırıldık diyor ya yanlış yapmışız deniyor! sene oldu 2017
sürekli güçlü türkiye vurgusu, süper güç vurgusu 2002 den bu yana yapılanlar beton, muhteşem projeler sadece beton ve parasını da bizden alıyorlar hala! ekonomi, satılan savurulan o kadar yer, o kadar şey sonunda kötü ye gidiyor.

terör ülkenin gördüğü en yüksek seviyede! dış mihraklarmı var! sen ülkeyi koruyamaz, ülkenin bütünlüğünü gözetmezsen eee doğal olarak seni karıştırmak isteyenler olacaktır!

unutmayınız hiç bir zaman kurtuluş savaşımız, 1. dünya savaşı gibi bir durumda olmayacağız! hiç bir zaman mustafa kemal atatürk ve arkadaşları gibi zorlu bir süreçte olmayacağız! fakat o gün bile ilk iş meclis kuruldu! şimdi kilerin 2017 yılında örnek gösterek atatürk'te yaptı dediği meclis evet ülkenin işgal altında olduğu zamanlarda ilk işi meclisti. bugün o günün onda bir bile sayılmaz bu tehditler! fakat hala güçlü türkiye'nin tek adam la olacağını, millete diklenip alttan alışveriş yaparak yükseldiğimizş sanıyorsunuz yanlış! ülke meclisiyle ortak akıl ve ortak üç ile güçlenebilir! bu da geçmişte bize örneği ile görülebilir!
bizim yanlış dediğimiz her şey ülke ye terör, kan, ekonomik baskı sonucu ile döndü! bizler kahin değiliz fakat ön görmek ve yanlış olduğunu anlamakta zor değil! 400 verin bu iş huzur içinde çözülsün demek le, başkanlık her şeyi çözecek demekle çözüm olmaz!

çözüm hayır demekte
çözüm yerli milli ekonomik modelde
çözüm komşularla işbirliğinde
çözüm eğitimi bilimsel yapmakta!
çözüm cemaatleri kapatmakta!
çözüm yargıyı, hukuku özgür bırakmakta!
bunların hepsini yapabilecek en büyük güç de, egemenliğin kayıtsız şartsız millette olduğu
türkiye büyük millet meclisi nde!
vatanımı sevdiğim için; hayır, hayır,hayır.
http://www.yenicaggazetes...-evet-diyecek-155825h.htm

pkk evet diyeceymiş, onlar evet derse ben hayır derim!!!

bakalım, sırf hdp hayır diyecek diye evet veririm diyen çomarlar ne yapacak?
Sana ne amk. Benim tercihimden sana ne.
Anketlerde başbaş bi sonuc cikarsa gene bi yerleri patlatıp Ekonomiyi iyice boka sarıp(Gerci daha ne kadar boka baticaz bilemiyorum ama)Bakin gördünuzmu baskanlik gelmedigi icin bunlar başimiza gelio diyerek %60 gene kapicaklardir.
ikiside değil. atatürk!
(bu da ne deme cahil. ne evetçiler ne de hayırcılar atatürkçü.kimi yobaz,kimi terörist,kimi sözde atatürkçü.)
Koca bir ülkeyi kandırılması kolay birine emanet eder misin?

Hayır dediğini duyar gibiyim.
| ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄|
| anan.
|_____________|
(\__/) ||
(•ㅅ•) ||
/   づ
görsel
(img:#1325759)
Hayir...
Hayır...
| imam Hatipler Kapatılsın
|_____________|
(\__/) ||
(•ㅅ•) ||
/   づ
| Fuck You!
|_____________|
(\__/) ||
(•ㅅ•) ||
/   づ
60 yıllardan beri siyasi durum, geçmiş başkanlık tartışmaları, şimdiki nevcut durum, 2709 sayılı kanun değişiklik önergesi, bi dünya darbe veya müdahale,toplum yapısı objektif incelendiğinde aklı selim birinin (militan değil veya RTE alerjisi olmayan) evet dememesi mümkün olmayan referandum hadisesi. Hele bakanların mv olmamaları ve 2 dönem kuralı TC siyasi hayatında devrim olduğunu düşünüyorum. Hayır verenede kızcak halim yok banane.
görsel
Sorunun cevabı başka bir soruda saklıdır: birini mi seviyorsun, vatanını mı?
Eve et gerek.
| darwin yaşasa hayır derdi.
|_____________|
(\__/) ||
(•ㅅ•) ||
/   づ