bugün

camınızı gagalayan bir kuş sesi...
(bkz: catidan gelen tikirtilar)
(bkz: ruzgar ugultusu)
sessizliğin sesini duyarız... dikkatle dinlerseniz gerçekten sessizliğin bi sesinin olduğunu anlarsınız.
ahaa ananı sikimmm şimdi sıçtık durumudur.
bazen üç buçuk atıp, totonun tavana vurmasına neden olan; bazen de kanlı, pörtlemiş gözlerle uyku kaçıran seslerdir.

mutfaktan bir ses mi geldi?
kedidir kedi.
ev ahalisi evdeyken tık bile olmayan , yalnız kalınan ilk andan itibaren birden ortaya çıkan seslerdir . hastalık sebebidir , kişi kafayı yiyebilir . televizyon masasının zamansız esnemesi takır tukur sesler insanı çileden çıkarır resmen . bir de bunun üzerine gece yatması gelir işte o zaman gecenin ne kadar uzun olduğu anlaşılır .
kapının kilitlenmesine yol açan seslerdir.
korku-gerilim filmleri sonrası yan odalardan gelen bolca gürültülerdir.

+tık tık
-kapıdır kapı
+tıkkk tıkkk
-pencere açık rüzgardandır rüzgardan
+patttttttt lannnnn
-deprem oluyordur deprem
Duvarda asılı olan süs balığın durduk yere yalnız geçirilen bir gecede "Don't worry, Be Happy" adlı şarkıyı söylemeye başlamasıyla s.çmama ramak kaldığı an bu duruma örnektir. Nasıl bir psikolojiye büründüysem gece yastığımın altına bıçak koyup uyudum.
evde yalnız olmadığınızda da duyduğunuz ancak odaklanmadığınız seslerdir. yalnız olunca her sese dikkat edersiniz ama yalnız değilken duymazsınız bile.
varlığı tartışılabilir olan seslerdir..
kimbilir belki de döt, korkusundan böyle bir işin faili olmuş olabilir...
(bkz: yusuf yusuf)
yalnız kalan insanın midesinden çıkan sesleri evin içinden geldiğini zannetmesi.
biri kapıyı zorluyor, evet eminim
bak yine duydum
kapı kilitli miydi?
sonuç: cam pencere açılır, tv nin sesi kısılır, anneye hemen eve gelin çağrısı yapılır ve elde bi bıçakla beklenir.
bişeycik olmaz başka.
üst komşularımızın sesleri .**
(bkz: paranormal activity)
şarkı söyleyerek duyulmamaya çalışılan seslerdir. nırı nırım şeklinde mırıldanıp korkuyu gidermeye çalışmak da ayrı bir çaresizliktir.
genelde gaipten gelen olarak adlandırılan ve delirdiğimizi düşündüren seslerdir.
diskodan gelen müzik sesleri.
(bkz: kedidir o kedi)
gecenin sessizliğinde bızdolabının buz kırması ve evde sanki birinin yürüdüğünü hissetmem ,korkuyla yatağa saklanmam en nihayetinde buzdolabı olduğunu anlamam (bkz: Yalnızlık özellikle de geceyse akıllara zarar)
sessizliğin de bi sesi olduğunu anlarsınız. cidden deneyin bak duyucaksınız!
yalnızlığınızın sesidir.
kapının camında birin gördüm sanki.
benim ben (bkz: evdekises).
(bkz: kedidir kedi)