bugün

Artık çok sıkıldığım şehir. Kürkçü dükkanı gibi kurtulamıyorum.
iç Anadolu çomaristanında bir vaha gibidir.
saat dilimine göre mevsim yaşantısı sunan şehir.
genel olarak;
00:00-09:00 kış
9:00-12:00 ilk bahar
12:00-16:00 yaz
16:00-21:00 sonbahar
21:00-00:00 kış

şeklinde döngülere sahiptir.
Ahlaksızlıkta izmir 1 burası 2.
Simidini özlediğim güzel memleketim.
iş icabı 21 gün kaldım detaylı bir gezi yapamadım ama gördüğüm kadarıyla huzurlu bir şehir tekrar gidip hakkındaki fikirlerim oturunca editleyeceğim.
Şu an bulunduğum şehir, memleketim. Öğrenciler gelip durmayın huzurlu şehrimizin bokunu çıkardınız gidin diğer şehirlere nolur.
Yeni taşınma aşamasında olduğum alışmaya çalıştığım şehir.
bana bir Çerkes kızını hatırlatan şehir. bir takım fedakârlıklar yapılıp boşa çıkan bir iki durum sonucu imkansızlık anlaşılıp ilk fırsatta ayak sürerek ayrı bir yola yol almıştım. bana git demedi ama gitmem gerekiyordu, biliyordum. istenmeyen misafir gibiydim. git deseydi gitmek belki daha kolay olurdu.
Uçak sesini bile özlediğim güzel memleketim.
4 senemi verdigim guzel sehir.
Özlediğim şehirdir ilk kez en samimi arkadaşımla gitmiştim.
Hiçbir numarası olmayan ve benim hiç hoşuma gitmeyen şehir. Konya, Yozgat, aydın, ısparta, afyon gibi köylerden Eskişehir'e giderdeniz elbette cennet gibi gelecektir.

Ama istanbul'dan gittiğinizde çöplük gibi geliyor.
benim için de keza öyle. memleketim olmasına rağmen, benim için hiç bir anlam ifade etmeyen, deniz bulunmayan, coğrafi konumu s*kindirik, bombok bir şehir.

öğrenciler hayatlarında bir kere gelip okul okuduğu için fazla şişiriyorlar. ben ise yıllardır buralarda yaşıyorum.

porsuk çayı'na gelince, hiç öyle güzel biryer / bişi değildir. yemyeşil pis su, içinde yosunların ve bokların cirit attığı bir su birikintisi.

sosyal imkânlar öğrenci şehri olmasına rağmen kısıtlı. istanbul'da gittiğin yerleri, öğrenci şehri olmasına rağmen burada bulamazsın mesela.

iş konusunda da keza öyle. mezun olmayan, sadece çalışmak isteyen insanlar kolay kolay iş bulamaz. işveren firmalar kısıtlı. hele mezun olduktan sonra, grafik tasarımcı gibi büyük bir meslek sahibi insanı ele alırsak, s*ttin sene iş bulamaz. çünkü yok. böyle bir firma, gerekli stüdyolar vs vs. yok. o yüzden bu konuda da bombok bir şehir.

özet: her yönden bombok bir şehir. tek iyi yanı, öğrenci şehri olduğu için kızları çok güzel ve bol olan şehir.
madem bu kadar kötü gelmeyin amk.
Makyajı güzel şehir.

Cidden bak, adalar, hamamyolu, odunpazarı, sazova ve Kent park sürekli olarak belediye buraları ihya ederken.

Asıl eskişehir nüfusunun toplandığı yer olan emek, şirintepe, şarhöyük mahallelerini deyim yerindeyse resmen bok götürüyor.

Sokaklardaki yollar köy yolundan hallice.

Eskişehir de oturan arkadaşlar ( özellikle tepebaşı belediyesi sınırları içinde olanlar) camdan kafayı dışarı çıkartıp en yakın köşe başına veya diregin dibine baksınlar, görecekleri

Çöp torbaları ve o torbalardan aka aka artık kaldırımın rengini değiştirmiş pis sulardır.
Yakın zamanda uygulamaya koyduğum "her fırsatta bir şehir" planımın 5. durağı.
Öncesinde mersin var.
Yaşanılası şehirlerde ilk 5 e girecek olan güzel memleketim.
Bugün biraz soğuk ama güzel şehir. Hem çok büyük bir şehir olmasın hem de aradığımı bulayım diyorsanız eskişehir ideal bir yer.
Henüz burada arkadaş bulamadığım için bana sıkıcı gelen şehir.
Artık bana yabancı gelen memleketim.
Hakkında çok az bilgim olan,sin city havası veren şehir.
(bkz: Çöplük)
Burada üniversite okumak vardı. Öğrenciler için on numara şehir. Ayrıca öğrencilerin en mutlu olduğu şehirmiş. Her geldiğimde şehrin enerjisine hayran kalıyorum.
Halen kafa dengi arkadaş bulamamış olmam dışında tek başıma da beni boğmayan şehir. iyi anlaşıyoruz şu sıralar kendisiyle.