bugün

Bu gün hava ne kadar güzel lan denilecek bir havaya sahip şehirdir.

Ha daha sıcak memleketlerden gelenler " böyle memlekete sokayim hava hala soğuk neresi sıcak lan?!" Diyebilir.

Olsun bu gün hava süper lan.
burasını dağa taşa sığdıramayanıda anlamıyorum gelip itin götüne sokmaya çalışanıda. seke seke git ozaman kardeşim kıyı bölgelere. her ne olursa olsun diğer şehirlerden daha sakin daha derli toplu bir şehir burası.
Üniversitede rahatça seks yapmak istiyorsanız gelmeniz gereken bi kaç ilden biri.

Üniversite derken kampüsün içi değil. Gidin evde yapın tirileçe.
Tırttan bir şehir.

Avrupadan gözlemci getirelim eskişehirle diyarbakırı ya da mardini kiyaslayalim, bakalım hangisini daha güzel seçecek.
Çiböreğiyle ünlü ilimiz.(?)

Her haftasonu sanki eskişehir'i konuşmak için toplanıyoruz. iyi ki öğretmenimiz eskişehirli.

Ya eskişehir hakkında ya da brad pitt hakkında konuşuyoruz her cumartesi ve de pazar.

Edit: çiğ börek diye yazılmıyormuş, anlamadım. Ama düzelttim.
çiğ değil çibörek ile ünlü ilimiz,ilim.
ben öğrenciyken hep dutluktu buralar. ne hale gelmiş.
istanbulda yaşamaya başladıktan sonra kıymetini daha iyi anladığım memleketim.
Dün itibariyle espark önündeki meydana ana figürü atamız olan çok güzel bir anıtı bünyesine katmış şehrimiz.
Artık benim için daha anlamlı çünkü canımdan öte bir dostum orada yaşıyor.
Önceden sıradan bir Anadolu kenti olan, Yılmaz Büyükerşen Belediye başkanı oldukatan sonra Türkiyenin Disney Land'ı Olmuş il.
Ülkenin Avrupa kentidir.
insan profili, kentleşme, ve eğitimli, nazik insanlarıyla nerdeyse bir Amsterdam, Viyana, zürih' tir.
Soluklanıp, iyi hissedebileceğiniz nadir kentlerden.
20 nisan sabahına kar ile uyanılan şehirdir.

Bu nasıl şehir lan, yaz gelsin artık.
insanı güzel, kendisi güzel ve en önemlisi başkanı güzel şehirdir.
Kızları için sadece güzel değil iyi de sevişir deniliyor. Ben diyenlerin yalancısıyım. Daha gidip görmek nasip olmadı.
Daha mayısta bu sıcaklık ise temmuzu düşünemiyorum sayın şehir.
Simidi de çok lezzetli olan güzel memleketim.
En sonunda beklenen ekmek zammı gelmiş şehir.

1.25 olmuş lan ekmek.
anne memleketi
belki bir gün gitmek nasip olur.
2010 yılında günübirlik gittiğim tadını tam çıkaramadığım güzel şehir. bir daha gitmek nasip olmadı. sadece porsuk çayı var, venedik kanalı işte başka bir numarası yok deniyor ama ben beğenmiştim. farklı bir yere geldiğinizi hissediyorsunuz bir kere en azından ve bu da mutlu ediyor. şehir hakkında fazla da bilgim yok. aklıma geldi yazayım dedim. şu an da yalovanın küçük bir beldesine geldim mesela. çok güzel bir yer mi. idare eder. her sene geliyorum zaten. istanbul'dan az da olsa farklı hava solumak güzel. ama eskişehir mi. eskişehir tadı damağımda kaldı.
Balon şehir.evet.
Bu hafta (14.06.2019) esok rally yarışlarına ev sahipliği yapacak şehirdir.
Hortumu kendine ve ailesine bağlayan bir belediye başkanı var. Hesabı sorulur...
Uçak sesini bile özlediğim güzel memleketim.
yerleşmeyi düşündüğüm iki şehirden biri.

ilki için (bkz: ankara)