bugün

Sol üstte otogar, karşısı plaj ( evet plaj var), şeker fabrikası, köprünün olduğu yer aydın arat parkı. Sağ taraf gökmeydan, alanönü mahallesi.
görsel
bana güney şehirlerini anımsatan soğuk şehir.
http://galeri.uludagsozlu...r/eski%C5%9Fehir-1498866/

ne alanönüsü amk! alanönü neresi resimdeki yer neresi.

resimde gözüken yer kopmle gökmeydan mahallesine aittir, sadece alttaki küçük havuzun hizasındaki karşı yoldan aşağıda kalan yer kurtuluştur.

çocukluğum geçti lan benim buralarda, hatta resimde benim ev bile gözüküyor.
Gerçekten öğrenci mekanı olup olmadığını merak ettiğim şehir.
Bu ara aü'nün önü pattaya sokakları gibi aq. Her taraf seni tavlamaya çalışan kısa şortlu apartcı kızlarla dolu, tabi çömlerin ağzının suyu akıyor adama nazi kampı gibi apartı dünya paraya geçiriyorlar.

Bir ilimiz.
bu mevsimde ayazıyla titreten şehir.
eses li olmak ayrıcalıktır.
doktorları stadı adaları gondolu yeter.
ama eskişehirin bir havasına birde kızına güvenmeyin benden tavsiye.
görsel
Gidip de günyüzünü göremeden döndüğüm şehir.
Sadece 20 gün civarı kaldığım ve pek memnun kaldığım şehir.
öğrenci evlerinin tüm konutlar içerisinde çok büyük bir paya sahip olduğu şehir. ben altı yıla yedi ev değiştirmiştim.
görsel
Küçüktür müçüktür ama güzeldir.

Pahalı değil, Ankara'ya yakın. Bunlar bile yeter.
görsel
köy gibi şehir denmiş, venediği andıran porsuk çayı nerede var acaba sorabilir miyim? eskişehir için uğraşan yılmaz büyükerşen gibisi nerede var bunu da sormak isterim..herkesin gelip memnun kaldığı, öğrencilerin harika zaman geçirdiği bu şehir benim şehrim. burayı kazananlar çok güzel zaman geçirip güzel arkadaşlıklar kuracaklarına emin olsunlar. sakin, kimsenin kimseye karışmadığı özgür kalacağınız bir şehirdir, boşuna öğrenci şehri denmiyor.
Yaşanılacak şehirlerin başında gelir.
Hem ucuz hem yeşili bol hem de insanı kültürlü. Bir tane bile tuhaf insanla karşılaşmadım. insanları bence mutlu.
Porsuk çayınına sıralanmış kafeler cıvıl cıvıl, hizmetleri de güzeldi-oturduklarım için-.
Varuna gezgini unutmamak lazım.
Ulaşım rahat ve şehircilik anlayışı gerçekten örnek alınması gereken bir yer.
Bir kez daha gelmeyi planlıyorum.
görsel
(img:#1523232)
(img:#1523233)
görsel
görsel
görsel
hırvatlar gelirken balkanlar'dan soğuk hava dalgasını mı aldı da geldi arkadaş bu ne soğuk.
canım olan, ciğerim olan şehir. her şeyim olan şehir. sadece 1 kez misafiri olduğum şu dünyada kalbimin orta yerine tahtını kuran, hükmünü süren şehir. mutluluğu mutluluk, mutsuzluğu mutsuzluk olan şehir. her şeyinle benimsin ey şehir. anlıyor musun?
Gidip çok sevdiğim şehir. Havası tam benliktir. Evet, hava dediğin buz gibi olcak.
An itibariyle havanın buz gibi olduğu şehir.
hacım hacım .
askerlikte sabah yürüyüşünde söylediğimiz marşı hatırlatır:

eskişehir eskişehir, yalçın kaya sarp yeri
kalelelerden çok kuvvetli, içindeki askerleri
.....
Güzel şehir.
şehir merkezi viyana gibi ama ilçeleri köyden farksız olan şehir.
Öğrencilerin ayakta tuttuğu güzel bir iç anadolu şehri.
Hakkaten biraz fazla abartılıyor ama şirin bi yer diyelim. Tek sorunu her gün tependen geçen savaş uçakları ve sabahtan aksama kadar yerel bir su firmasının, Seçim arabasi gibi Muzik çalarak aksama kadar dolaşması..

Onun dışında biraz özlemiş olabilirim burayı tabi.