bugün

şehrin en iyi halı sahalarına sahiptir(özellikle kapalı halı saha kışın çok işe yarıyor). şu sıralar yök sağolsun kalabalıklaştı ama hala mühendislik eğitimi başarılı olan üniversitedir.
bahar şenlikleri nin anadolu üniversitesi şenliklerine göre çok sade geçtiği, öğrencilerinin daha çok eğlenmek için anadolu'nun şenliklerinde görüldüğü üniversitedir.

edit: önümüzdeki günlerde yine aynısı olacak göreceğiz.
mimarlık bölümünün rektöre baş kaldırarak meşelik kampüsüne gelmemekte direttiği üniversitedir.

çünkü bademlik kampüsünde özgürler, çünkü orda ağaçların arasında uyku tulumlarıyla okullarında kalabiliyorlar, çünkü lanet olası bir yerde okul diye sürünmektense tek başlarına takılmayı seviyorlar.

ha bir de rektörden pek hazetmiyorlar.
anadolu' ya karşı ezikliğinden bir türlü kurtulamayan va kurtulamayacak gibi görülen, güzide üniversitem. bu yılki bahar şenliği önceki yıllara oranla daha renkli geçecek gibi gözükmektedir. * *
üniversitem... tıp fakültesiyle daha ön plana çıkıyordu... şimdilerde diğer fakülteler de gelişmekte. eskişehir'in ikinci üniversitesidir.
okulun içinde yıllardır yapımı bitmeyen, her bölgesinde bir kazı, inşaat çalışması olan eskişehirin güzide üniversitesidir. içinde barınan profesörlerin nasıl profesör olduğu hakkında hala şüphelerim vardır. hiç bir şekilde öğrencisini ne araştırmaya ne kendilerini geliştirmeye bir teşvikleri yoktur. kendilerinin de yoktur ya laf aramızda...
tıp fakültesi kapısında trafik, vahşi batı kanunlarına göre düzenlenmektedir.
karşılaştırmalı edebiyat bölümünü helecanla merak ettiğim üniversite.
içinden tren geçen, türkiye'deki ilk ve tek üniversite. başka varsa da ben bilmiyorum.
karsilastirmali edebiyat bolumunun oldugu iki universiteden biri.digeri icin;

(bkz: istanbul bilgi universitesi)
gidebilme ihtimalim olan üniversitedir.bu yüzden bugünlerde muhabbetlerimde baya popüler olmuş yerdir.
kabak çiçeğini anımsatan yer !
eskişehir de, şişirilmiş yılmaz büyükerşen ve o nun şişirdiği, beslediği ve beslendiği anadolu üniversitesi yanında yıllarca üvey evlat pozisyonunda ihmal edilmiş üniversitedir.
2000'li yılların başlarında kampüsü tarladan ibaret olan üniversiteydi,şuan güzide üniversitelerden biri.çorbada tuzu olanları tebrik ederim.
yabancı diller kampüsünün bildiğin lise olduğu üniversite.
rektörün kendine yeni güzel bir bina yapmayı uygun gördüğü üniversite. içine yurt binası yapılmadıkça kampüsünün hareketlenmeyecektir. aslında insanlar şikayet etse de gideri olan bir kampüsü vardır. fakat içinde sosyal hayat yoktur. özellikle akşamları eski yola iibf tarafından bakınca güzel bir fotoğraf karesi verir.

ayrıca mühendislik fakültesinin ortalama bitirme süresi 5.5 yıldır. hazırlık hariç. tabi bu ortalamada en büyük pay inşaat ve makina mühendislikleridir.
teknik resimi 12. kez alan adam vardı. saçları dökülmüş hala derse geliyor.

ayrıca (bkz: mizan doğan)
inşaatı hiç bitmeyen üniversite. ben geldim inşaat vardı gidiyorum yine inşaat var. kampüsün çok eğlenceli ya da iç açıcı olduğu söylenemez. anadolu üniversitesinin kampüsüyle karşılaştırıldığında, esogü öğrencisi bunalıma girebilir. ama eğitimi (en azından kendi bölümüm için) çok kalitelidir. hocaların çoğu hem bilgili hem de öğrenci canlısıdır.*
ayrıca 6 ekim de esogü kongre ve konferans salonunda, abbas güçlü ile genç bakış gerçekleşecek. programın konuğu: kemal kılıçdaroğlu.

eskişehirli yazarlara duyurulur..
bir garip üniversite. girişinde güvenlik görevlileri yoktur, varsa da size bir şey sormazlar zaten. şahsen ben orada okumuyorum ve gece saat 9'da penis ve hayalarımı sallaya sallaya girip içeride basketbol oynadım arkadaşlar ile.
eskişehirdeki iki üniversiteden biri.güzide olanı değil öbürüdür.
diğeri (bkz: anadolu üniversitesi).
saat 08:30da açılan ders kayıtlarına 10:56 itibarı ile hala giriş yapılamayan bir internet sistemine sahip sikimsonik eğitim yuvası.

edit: 12:05te kaydım yapıldı merkez tamam.
eskişehir içerisinde anadolu üniversitesi ile kıyaslarsak;
osmangazi üniversitesi eğlence mekanlarına uzak, anadolu üniversitesi yakındır.
merkezden osmangazi üniversitesinede yürüyerek gitmek biraz uzak olur lakin anadolu üniversitesine yürüyerek gidilebilir.
osmangazi üniversitesinin kampüsün eğlenceli değildir anadolu üniversitesi eğlencelidir.
osmangazi üniversitesinin bulunduğu kesim anadolu üniversitesinin bulunduğu kesime göre daha çok rüzgar alır daha çok üşütür.
osmangazi çevresinde (hasan polatkan bulvarı üzeri hariç)kiralar anadolu üniversitesinin oradaki evlere göre daha ucuzdur.
osmangazinin verdiği eğitim çok kişiden duyduğuma göre çok iyidir lakin anadolu üniversitesinde öyle saçmalıklar yaşanır ki anlatamam.
sayısal bölümlerinin kaliteli eğitim vermesine karşın sosyal bölümlerde çuvallayan üniversitem.kampüs bulunduğu şehir eskişehirimin bitki örtüsüne yani bozkıra sahiptir.çalı çırpıdan ibarettir.anadolu üniversitesinde okumayı yeğlesemde kpss veyahut diğer kamu sınavlarında başarı oranı çok daha fazladır.
anadolu üniversitesi öğrencilerinin hallerine şükretmelerine sebep olan üniversitedir. türkiye'nin belki diğer üniversiteleri ile kıyaslanabilir ama, anadolu üniversitesi ile kıyaslanabilecek tek ortak yanı belki de sadece aynı kentte olmalarıdır.
tabii öğrencileri de sevmiyor okullarını haklı olarak...

ha bi de hocalarının 75%si şakirttir.
içinde Muharrem dayanç gibi bir üstadı barındıran üniversitedir.
içini dışını bilmem ama okuyan arkadaşların anlattığına göre çoğu bölümden eşek bağlasan mezun olur şeklinde tabir edilen üniversite. özellikle sayısal bölümlerde okuyanlardan sıksık duyulur bu tanımlama. diğer yandan bir kampüsü vardır oraya da eşek bağlasan durmaz...