bugün

Eski kiz arkadasimiz bir sözü var, kirlenmis suyla bir daha yikanilnaz .
bu tipler çıkardıkları sütyeni de tekrar takarlar. çıkardıkları boxerıda tekrar giyerler. çıkardıkları çorapları da önce bi koklarlar kafalarına yatarsa tekrar giyerler.

bir karakter meselesidir yeniden başlamak.
yeniden biticek olandır.
Bir daha yazıyorum: exten next olmaz.
her boku genellemenin kimseye bi faydası yok sayın sözlükçüler, ilişkiler özeldir sizin böyle genel sıçıntılarınız 2*2 4 eder mantığı bunlara işlemez.genelleme yapmanın dayanılmaz rahatlığına fazla yaslanmayın.
Nedendir bilinmez genelde tutkulu bi cinsellik yasanan iliskilerde olabilen durum.

insan ayrilmis olsa bile sırf o tenin kokusunu özlediginden akil karmaşasi yasiyor.
yırtık çorap giymek gibi ezik bir eylem.
Mantıklı bir nedenle yeniden başlamaksa ve 2 tarafta üzülmeyecekse doğru bir eylemdir fakat beraber üzülerek ayrıldıysanız aynı film ikinci defa izlenmez.
bir ilişki bir kere bittiğinde tekrar barıştığınızda yine bitiyor ve eskisi gibi olmuyor. belki bir umutla düzelme hayalleriyle başlarsınız fakat hayal kırıklıkları ile son bulur. istisnalar olabilir fakat tecrübeyle sabittir.
genellemenin üstünde gerçeğin ta kedisini söylüyorum.

- o karı daha beter dır dır edecek (ezik benden başkasını bulamaış diye)
- eğer aldattıysa geri dönersen net gavatsın. (kadının burda sana saygısı kalmamış)
- evlenmezsen ben gidiyorum diye rest çektiyse, ki kesinlikle bu kadın siktiredilmelidir. (bu kadın seni eşşek gibi kullanacak, ilişkide rolleri değiştirmişsiniz , sen kadın o erkek olmuş.)
Duyguların hiçbir zaman bitmediğini gösterir.
"Eski sevgiliyle yeniden başlamak ev tişörtüyle dışarıya çıkmak gibi. Rahat, bildik ama özel değil. Hep bir huzursuzluk ve keşke giymeseydim hissi."

Aynı tadı vermeyen eylem. Test edildi onaylandı.
siz yokken olan değişiklikler, bu her iki taraftaki değişiklik için de geçerli, soğuk duş etkisi yaratabilir.

o yüzden uzak durmak en iyisidir. boşuna kimsenin düzeni bozulmasın.
geçen hafta iş yerinden arkadaşla buluştuk. oturduk konuşuyoruz. eleman eski sevgilisini instagramdan takip etmek istemiş.

5 senelik ilişkileri vardı bahsi geçen eski sevgiliyle. 1 senedir ayrılar.
kızın instagramını bulmuş. bir bakmış ki yanında bir erkekle şık giyimli poz. hemen ortak arkadaşa haber edip durum hakkında bilgi almış.

kız, bizim elemandan önceki 1 senelik ilişkisi olmuş olan eski sevgilisiyle nişanlanmış. düğün de yaza.

1 senelik ilişkiye doyamayıp 5 senelik ilişkiyi harcamış. hani eski sevgiliden cart olmaz curt olmaz demeyin. bahtsızsanız her bok olur.

bir de kime göre neye göre eski amk. o kadar çok kişi birbiriyle çıkıyor ki. herkes herkesin eskisi olmuş. arada eskiler birbirine kaynıyor lan...
Aynı derede iki kez yıkanılmaz.
Mumkun olmaz. En fazla kaldigi yerden devam eder. O da nasil kaldiysa oyle devam eder. Iyisi mi hic baslamamak.
olmuyor, denemeyin, zorlamayın...tecrübeyle sabit.
mutluluğu kaybettiğin yerde arama hatasıdır.
yapmayın uğraşmayın can sıkıcı eylemdir zaman geçtikçe keşkeler daha fazla artar.

zorlamayın.
"Tarih'i 'tekerrür' diye tarif ediyorlar;
Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?"
Mehmet akif ersoy.
O kişinin eski olmasının bir nedeni varmış ki geride kalmıştır. Geride kalmış birisinden tekrardan olabileceğini düşünmüyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=rlQ_-WD6lec
Sattığın arabayı geri almak gibi bir şey bu.
Başka insan kalmadı sanki.
Zordur. Ayrılık zamanında araya birileri girmediyse iyi olabilir.
(bkz: hata)
bana gelmişti benim eks. hatalı olduğunu söyledi ve akıllanmış gibi bir izlenim oluşturmaya çalıştı. kibarca dolaylı bir yoldan olmaz dedim.

"Sevmeye layık olmayanı hatırlayarak değerli etme! Dönmek mi istiyor, bir şans daha verme. Unutma; sevgi yürekli olana yakışır."

Şems-i Tebrizi

bu söz bir yerde benim aşk hayattım da ki mottom.