bugün

Hala seviyorsanız ama unutmak için bu eylemi yapıyorsanız, o fotoğrafı yırtarken kalpten de bir şey kopar, sanki kalbe kök salmış bir bitki, kökünden koparılıyormuş gibi. Acıtır yani.
vesikalık fotoğrafsa eğer, önce iki parçaya ayırırsınız, sonra dört parçaya ayırmak üzere iki parçayı üst üste koyarsınız. o anda sevgilinin gözlerinin olduğu kısım üste denk gelir. bir an göz göze gelirsiniz...*
yirmi birinci yüzyılda genelde dijital ortamda fotoğraf saklandığı için zor olabilen bir hadise. postmodernizm için (bkz: eski sevgilinin fotoğraflarını bilgisayardan silme)
(bkz: delete)
iyidir iyi.
artık eski sevgilinin resmini bilgisayardan veya telefondan silmek olarak değişime uğramıştır.
yeni sevgili varsa yapılması gayet doğal karşılanacak durumdur.
kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz.
sonra pişman olunacak hadisedir.
benzip döküp yakmak daha fantastiktir.
eski sevgili kalpten çıkarılamıyorsa faydasız olacak olan eylemdir.
önemli olan hatırdaki fotoğrafını yırtabilmektir.
ister fotoğrafları yırt ister kargolayıp sahibine iade et. gözlerini kapattığında o sana en güzel haliyle görünüyorsa ayvayı yemiş bulunuyorsun demektir.
ayrılık sonrası saçma bi davranış.ne yani yırtınca eline ne geçiyor anlıyamıyorum.
--spoiler--
resmindeki gözleri oyup, baş ucuma koydum.
Bakıp bakıp tükürdüm sana,
Seni unuttum.
--spoiler--

(bkz: zardan adam)
canı gerçekten yanmış birinin canını sonradan çok yakacak olan beyhude hareketidir.

eğer birini ondan bu denli nefret edecek kadar çok sevdiyseniz, aklınızdan, kalbinizden, rüyalarınızdan onu çıkartamayacak ve daha sonra kendi duygularınızı bu kadar hafife aldığınız için daha çok acı çekeceksinizdir.
(bkz: 21 yüzyılda resim yırtmak)
yeni bir sevgili problem çıkarırsa yapılması olası durumdur. yoksa sırf ayrılık yaşandı diye böyle bir şeye hiç gerek yoktur, ayıptır, saygısızlıktır yahu.