bugün

Alkollu olma ihtimali yuksek.
(bkz: içip içip eski sevgiliye mesaj atmak)
bakmam. niye bakayım? zaten atıyorsa cidden akıl ve ruh sorunları vardır.
yaklaşık 12 aydır beklediğimdir. yazsa da barışır gibi yapıp yine terk etsem.
özgüven ve ego tazeleme amacıyla şu ara almak istediğim mesajdır.
iki taraftan birinin mutlaka attığı mesajdır. size atılmıyorsa muhakkak siz atmışsınızdır.

ama unutmadan :

--spoiler--
- düzelmez mi bir daha?
- düzelir... ama sonra yine bozulur...sonra, yine düzelir belki, ama bir kere bozuldu ya, sonunda illa ki hep bozulur...
--spoiler--
benim eski sevgili nişanlanınca aramaya devam etti... hayır hem o ayrıldı hem o konuşmaya devam etti.

ulan ben dedim zor zamanlar geçiriyordur en azından arkadaş olarak konuşalım sohbet edelim, baktım düğün tarihi geliyor biz hala got sohbeti yapıp goy goy yapıyoruz.

düğünü falan unuttu bu görüşme kararı falan aldık, dedim siktir et uğraşamam.
yıl başı yaklaşıyor, kesin yedek klübesinde eleman eksikliği yaşanıyor...
boşta kaldığı için ve az önce ayrıldığı sevgilisinden intikam almak için size "nasılsın" diye mesaj atar sizde kanıp heyecanlanıp mesajlaşmaya başlarsınız. daha sonra onun bi önceki sevgilisi ile barışır sizde göt gibi ortada kalırsınız.

çözüm: kişi ayrtıntıları -> engelle
veya basın siktiri ne uğraşıyorsunuz

not: tecrübeyle sabittir.
gizliden arayıp hal hatır sormasıyla eşittir. küfür edip yüzüne kapatılmalıdır.mesaj atarsa da engellenmelidir. (geçmişe dönmeyiniz )
yırtık dondan fırlar gibi çıkar karşınıza. oysa sizin yeni bir flörtünüz, sevgiliniz vardır. tüm aklınızın çorba olmasına vesile olur.
Herkes istisnasız hepsi döndü.
iş işten geçti.
Kazıkları yedi, kötüyü görüp iyiyi anladı ama yemezler.
Gözünün içine bakan insana ego yapıp pç ettiği aşkı aynı gözlerde bulamayıp avucunu yaladı. istisnasız hepsi.
geçen hafta başıma gelmiş olay. bir sormak istemiş hayatım nasılmış diye...

sağolsun.
bir bana atılmamış mesajdır. vefasız kaşar. gerçi en yakın arkadaşıyla beni bastı diye de olabilir.
erkekse büyük oranda niyeti bellidir zaten. o konuya hiç girmeyeceğim.

kadınsa da boşta kalmıştır. son sevgilisinden sağlam bir kazık ya da tekme yemiştir. sizi geçici bir liman olarak kullanmak, biraz kafa dinlemek için yokluyordur.

belki de sizden sonra kimse adam yerine koymamıştır.

yanisi gençler, iki durumda da bombok bir iş. cevap dahi vermeyiniz.

he rüyanda gördün he.

he iyi mi diye merak ettin he.
tokmakçı arıyordur. onu koşulsuz, şartsız becerebilecek birisini bulamadığından sana dönmüştür.
şu başlık yine işsiz adam’da ki o meşhur diyaloo getirdi aklıma..

-cevap vermiş gibi duruyorsunuz?!?
son derece beşeri bir davranıştır, ancak diyalog bırakıldığı yerden devam eder veya etmez, o başka konu.
5 yıl içinde başıma gelecek olay, silmiyor numaramı elimin altında dursun diye, güvenden kaynaklanıyor belki de.
mesaj atan tarafın eski sevgili olduğu göz önünde bulundurulursa büyük ihtimalle o ilişkiyi geride bırakmış, önünüze bakmışsınızdır. aferindir size.

bütün anılarınız gözünüzün önünden geçecek olsa da, o an yalnız da olsanız bu tuzağa düşmeyin. enkazdan iyi bir şey çıkmaz.
ölü taklidi yapın. katil cinayet mahalline uğrar misali kontrol ediyordur hayatta mı diye. ölü taklidi yapın çıt çıkarmayın gider o.
Başıma iki ay da ara ara gelen hadisedir. Hayır eski sevgilim değildi. Sevgilisinden bir kaç ay önce ayrılmış, bu yüzden benimle içindeki boşluk yüzünden flörtleşmiş, duygularımı açınca tamam zamana bırakalım demiş, bu süreçte bir sürü söz verip hiç birini tutamayıp iki hafta sonra doğum günü gecem evime gelerek "bekleme beni bir daha gelmeyeceğim" sözünü vererek gitmiş ve o sözü bile tutamamıştır. Oysa olumlu olumsuz ondan gelen her seyi olgunlukla karşılamıştım. iki gün sonra nasılsın mesajı ile öldürdüğü insanı merak etmiş, iki ay içinde ise ara ara sosyal medya hesaplarından hikayelerime yorumlar atmıştır. Bunları da olgunlukla cevapladım. En son 1 hafta once bir daha asla konuşmayız herhalde derken whatsapıma bir mesaj daha düştü. Hanımefendi fazladan bir bardak çayım var dedi. Gittik konuştuk. Havadan sudan, hiç bana yaptıklarını, verdiğim emekleri, çabaların konusunu bile açmadan. Iki ay ne yüzünü görmüşüm ne sesini duymuşum bir de bana "soğuksun sen bana ya " diyor. Ne yapayım tatlım boynuna mı atlayayım. Gel gör ki seviyorum hala. Acısa da olgunlukla karşılık veriyorum her defasında. Galiba o da bu olgunluğumu seviyor bilmiyorum.
Bildiğim bizden bi bok olmayacak. Ama zamana bıraktım artık. ilk günki kadar acıtmıyor artık sözlük.

2 ay sonra gelen edit: Biraz önce kendisinden bir bayram mesajı aldım 2 aydan sonra. Kibarca yanıtladım ve teşekkür ettim. Umutlandım mı, bi nebze olsun evet. Bir bok olmayacağını biliyor muyum, kesinlikle evet.
atamaz. yok ki.
Dikkate almadığım durum..
Bir yıl öncesine kadar kalbimi delice atmasını sağlayan beni heyecanlandıran 2 yılın ardından böylesi ikimiz için de daha hayırlı deyip ayrılmak isteyen, aradan 7 ay geçtikten sonra "hayvan gibi özledim" yazan ama o 7 ay içinde ona karşı tüm hislerimi öldürdüğüm ve "at gibi giden ıt gibi döner" ilkesiyle cevap verip engelledıgım eski sevgili... Bizde böyle reis giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir.
Hangisi ama kisiye göre değișir tavrim.