bugün

gelmemesi ve asla cevaplanmamasi gereken bir mesajdir. (bkz: eskiye ragbet olsa bit pazarina nur yagar)
yeni sevgilinin görmesi halinde sıçış günlerinin başladığına işarettir.
eski sevgiliyle arkadascilik oynama karari aldiysaniz sayet, sik sik gelen mesajlardir. kisa sure icinde telefon gorusmelerine donusebilirler. naber nasilsin? sunu ne yaptin merak ettim? biliyo musun ne oldu hani sen iyi bilirsin... sesin durgun geliyo hayirdir? bilmemne konusunda benim yapabilecegim bisi var mi? o seninle cok ilgilenen cocuk var ya.. ne dicem bilio musun bence bosver.. o cok guven vermiyo bana sanki?!?.. bendeki yerin hic degismeyecek biliosun dimi? bik bik bik.. diye devam eden mesajlardir. ayni anda hem sevinir, hem burkulursunuz. eger iliskiden saglikli bir sekilde kopmayi basarabildiyseniz, zamanla uzerinizdeki etkisi azalir, siradanlasir. yok hala dile gelmeyen ama hissedilen kuvvetli bi bag varsa arada.. her seferinde iciniz bi titreyiverir. sonra tatli tatli gulumser sohbete baslarsiniz.. sonra telefon kapandiginda.. ardinda yuklu bi huzun bulutu birakiverir.. ceker gider.. biz neden ayrilmistik dersiniz sessiz sessiz.. muhtemelen o da der. sonra cevaplarinizi hatirlarsiniz. hayat kisa bi sure durakladigi yerden, devam eder...
e peki ne luzumu vardir simdi bunun.. valla aslinda yoktur. niye izin veriyosundur peki.. valla bilmiyorumdur.
sadece kafa karıştırır.başkada hiç bir anlamı yoktur.
benim karttan aldığın cep telefonunun taksidini ödememişin kredi kartımın borcu birikti allah belanı versin
yeni sevgilinin yanında açılmaması gereken mesajdır.
sayet bahsi gecen eski sevgili bir hata yapmissa ve itler kopekler gibi pismansa mesaj cekmek icin en uygun zaman olarak dogumgununuzu secer ve genelde 00:01 gibi absurt bir saatte ceker bu mesaji.
ne yazarsa yazsın 'acaba ne düşünüyo' şeklinde düşündürür,yer bitirir bizi.
yeni gelmemesi halinde eskilerle idare edilecek mesajlardır , eger eski sevgili yerine yenisi bulunmamışsa mesajları ezberlemekten başka çıkar yol yok gibidir.
defalarca okunmasına rağmen bir türlü anlaşılamayan mesajdır. eski sevgilinin can sıkıntısı sonucu üretilmiştir. anlaşılmaması doğaldır.
Yeni sevgiliyle beraberken alındığında;
-Sevgilim sana mesaj geldi galiba bak ötüyo telefon
+hmm bakıyım kim yollamış.....
-kimmiş aşkım
+sktr et tanımassın

muhabbetinin geçmesine neden olan can sıkıcı durum
ufacık bişey bile olsa insanı hemencik havaya sokan durumdur.'aman canım insan gibi hilimi hatrımı soruyo,ne var ' dersiniz,cevap vermenizden hemen sonraki mail* yıvşıma içerebilir,aman dikkat.
-anlamıyormusun bitti bitti, güçlü ol, bu durumu kabullen bıdı bıdı bıdı bıdı..
benden giden mesaj:hayatımı miktin ulan.sana şunu yapacam bunu yapacam bıdı bıdı..
örnek verilecek olursa;
merhaba gk, nasılsın? umarım iyisindir... rahatsız ediyorum kusura bakma ama, şemsiyem, sana verdiğim cd ler * sende kalmış da acaba diyorum hede caddesi hede sokak .../istanbul a yollar mısın kargoyla...

görüldüğü gibi gayet normal bir mesaj gibidir. ancak!
nasılsın sorusuyla eski sevgili, eski sıfatını hakettiğini göstermektedir. lan sana ne nasıl olduğumdan, ha adettendir diyorsun o zaman umarım iyisindir i neden ekliyorsun. ben seni piç gibi bıraktım ya, umarım iyisindir, umarım toparlayabilmişsindir kendini demeye getirmektedir. daha sonraki kısımda ise anlatılmak istenen;
ben seni tamamen unutmaya, silmeye karar verdim bari eşyalarımı da gönder hatta sana aldıklarımı da yolla ki ben onları yeni sevgililerim arasında pay edeyim...demeye çalışmaktadır aklı sıra...

meali buna çıkan mesaj alındıktan sonra,
ya güzelim keşke iki gün önce söyleseydin, burada öyle bir yağmur yağdı ki sevgilime verdim o şemsiyeyi hatta al kullan senin olsun dedim... tabi merak etmedi değil kız şemsiyesini ama ablamın diye yutturdum...cd lerin de senin sevmediğin kankam var ya, işte onda...çok seviyormuş o da onları...ona verdim ben de...
istersen gel buralara doğru alayım sana yenilerini...akşam da takılırız...

cevabı verilir ki, lan sen giderken ben dönüyordum denir...sonra gelen mesajda hakaret olması kuvvetle muhtemeldir.
eğer eski sevgiliyi siz terketmişseniz, sizin tarafınızdan hiçbir şekilde dikkate alınmayacak olan mesajdır.
(bkz: kalp çarpıntısı)
aramaya götü yemeyen eski sevgilinin, zemin yoklama çalışmasıdır.
Delikanlı olmayan hatun kişinin,aramak yerine "Bak ben burdayım, geriye dönebiliriz" babında altyapı çalışması yapmaya çalışmasıdır.Eğer sazan gibi atlarsanız bilin ki kendini geriye çekecektir.
bilinmeyen telefon numarasından bir mesaj gelir, bir sene geçmiştir. mesaj açılır ve merhaba bu ben ve bu da benim yeni numaram. Yüzde gülümsemeyle mesaj ve numara silinir ve şu da eklenir. halen unutamamış.*
adı üstünde "eski " olduğundan yeniden başlama ümidi yoksa çok da üzerinde durulmaması gereken mesajlardır.
geldiği görüldüğü an kandaki adrenalin seviyesinin yükselmesine, kabin ritminin artmsına ve geçmişe dönüş yaşanmasına sebebiyet verecek olaydır.
mesaj geldiğinde biraz şaşırdıktan sonra olabilicek en mantıklı cevabı vermek gerekir.ne kaybettiğini anlaması gereken bir cümle olmalıdır.bu mesaj ya ayrıldıktan sonra yaşananlarla ilgilidir ya da geri dönme amaçlıdır.belki de sizin bir özelliğinizi özlemiştir.istediğini aldıktan sonra tekrar gider.
okunmadan silinmesi gereken mesajdır.insanın içinde hep bir merak olur ''acaba ne yazmıştı'' diye.ama hataların tekrarlanma ihtimali kadar acı verici bir şey değildir bu.
cevap yazdığınızda, uzayıp giden mesajdır. hayatınızın seyri değişebilir.